Si totusi...viata nu e cum o credeam...

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elas spune:

Bine ai aparut Alex!
Tristetea si gustul amar pe care il simt ma fac sa cred ca si eu am obosit si ca m-am saturat sa sper in ceva ce numai vine!Stiu ca ei se cred buricul Pamintului, dar din nefericire ce simt eu in momentul asta pentru el e departe de dragostea ce o simteam cindva...poate sa fie atasament pentru ca au existat niste vremuri trecute...
Simt cum moare in mine dragostea aceea...si nu pot sa fac nimic!Doar gustul amar imi ramine si senzatia ca ce a fost nu o sa mai fie niciodata!
Sigur ne descurcam si fara ei, doar avem fiecare un soare in viata noastra...ingerasul meu de copil...ce mult inseamna pentru mine!
Despre bine el vine din interiorul nostru..astept sa ma linistesc in suflet si sa vad ce voi face mai departe eu!De la el numai sper nimic!
Prea mult m-a dezamagit!
Va pup pe toate si te astept acasa Alex!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

E tare greu !!!!
Oare chiar nu realizeaza ca odata ce am plecat din viata lui ...plecata sunt ????
M-am saturat de fitele lui de doi bani!!!!
Chiar nu mai pot!!!!
Vreau sa pastrez o nota de optimism si Bine in mine , dar nu mai gasesc forte .Ce sa fac???
Simt ca ...se naruie tot , dar absolut TOT.
Oare de ce???
Cred ca mi-am pierdut rabdarea .
Sincer nu stiu daca il mai pot ierta si nu stiu in momentele acestea ce mai vreau.
Ajutor...FETE FANTASTICE!!!!S.O.S.
Elas ...oare asta o fi finalul casniciei mele???
Nu vreau asta , dar oboseala isi spune cuvantul.
Sincer , celelalte luptati ..nu va luati dupa mine.Salvati-va casnicia .Eu simt ca acum trebuie sa ma salvez pe mine.
Va pup

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fleur-de-lis spune:

Mei, fetelor, luptati, ca aveti pentru ce!!!!!!Dandush, i-am zis de despartire, initial a fost de acord, apoi a venit linga mine, m-a pupat si mi-a zis ca ma iubeste si ca..."ce facem astazi?" de parca nimic nu s-ar fi intimplat.Se pare ca functioneaza legea compensatiei, cu cit mai tare nu-l pot suporta, cu atit mai mult el se gindeste la mine, ori eu incerc sa vad partea plina a paharului.Nu stiu inca fetelor ce sa fac, las timpul sa treaca si ma luminez eu cumva. E copilul la mijloc, care urla "nu-i tata!", "taaataaa!", "unde tata?" , cind taica-sau nu e acasa si nu mi-as ierta niciodata sa-i provoc suferinta din cauza mea. Ne pune sa ne stringem de maini, sa ne pupam. Ce chestie...copil mai destept decit parintii, nu alta!Diego, mi-ai pus sare pe rana, cu intentii bune . Pai nu m-am daruit eu total, trup si suflet, pentru copil, pentru familie, si? ce-am primit in schimb?! Oricum esti o scumpa ca ne urmareshti si ne sustii! Multumim!Intr-o seara, citind subiecte de pe forum, pe aceeasi tema bineinteles, am dat de postarea lui artar. Mei fetelor, eroina adevarata! Si tot asa, informandu-ma, am dat de motto-ul cuiva "daca nu te iubeshte nimeni, esti cel mai sarac om de pe fata pamantului!" si m-a pufnit un ris fetelor, inca ma mai umfla risul,asta a fost punctul culminant.Hai , va pup si nu mai fiti triste, cate nu face o mama pentru copilul ei, ca doar de aceea se numeshte mama.Mai era cineva pe forum care se indigna cum de putem tolera inshelatul si inca ne mai incurajam una pe alta sa fim "frumoase", "aranjate" pentru ei. As fi postat, subiectul nu mai e fierbinte,"draga, vom discuta acelashi subiect atunci cind vei avea copil si (Doamne Fereshte sa nu ti se intimple!)atunci cind vei fi inshelata!" Cind eram mindra studenta, vai, ce categorica puteam fi in privinta inselatului!Va iubesc pe toate foarte mult si va doresc sa va iubeasca cine vreti voi si cit de mult vreti voi!!!!!! Sa va traiasca frumoshii copilashi!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Fleur, ma bucur sa te simt din nou increzatoare.
Cinste tie.
Lupta , draga mea ...al tau merita .Se poarta frumos acum .
Al meu se face ca ploua sau NINGE.
azi sunt tare trista .
Dar voi nu trebuie sa fiti asa .
Ma deschid cu sufletul in fata voastra .Asta simt ...O MARE TRISTETE.
Diego , esti o scumpa .Iti multumesc ca esti atat de aproape de sufletul meu.
Elas , acusica vin acasa .Sper sa ne vedem.
Pupici
Ixxi cum mai esti???
Miramar ...pupici.
Dandush ...multumesc de incurajari.
Cicina????Unde ai disparut???Vreau un sfat.
Pupici

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elas spune:

Alex, numai plinge ca incep si eu!Sint aici nu am forta nici eu sa mai lupt, dar atit cit mai respir sprijina-te pe mine daca poti...sint aici...si promit sa nu plec...
Nu stiu daca e sfirsitul...numai Dzeu stie, dar te rog nu te prabusi...fa asta pentru tine si pentru ingerasul tau...
Te rog linisteste-te, te inteleg al naibii de bine...nu stiu daca poti sa ierti si nici eu...stiu doar ca e un cosmar pe care nu pot sa il uit!
Hai fruntea sus, meriti ce e mai bun si habar nu au ticalosii astia de barbati...ce minuni de femei au si cit de tare isi bat joc!
Te pup, uite iti intind o mina...hai sa ne ridicam din praf...
Fleur, toata admiratia ptr forta ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Multumesc Elas...
nu stiu ce m-a apucat , dar e un presentiment urat.Doamne oare cat va mai dura???
As vrea sa pot sa fiu puternica ...dar azi m-a apucat ceva greu de imaginat...simt ca nu ma mai pot opri din plans .Oare ce o fi???
Simt nevoia sa plang si sa ma linistesc.
Dar promit ca ma voi ridica curand si vai de pielea lui va fi.
te rog Elas , tu fi puternica .TREBUIE sa fim toate cele ce avem astfel de necazuri .
oare cu ce am gresit???
CAND???UNDE????
Va pup!!!!!!!!!

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elas spune:

O fi ceva in atmosfera...:))
Si eu am avut toata ziua o stare de deparesie, ca nimic numai e cum trebuie!Daca simti nevoia sa plingi, plingi...si elibereaza tot raul din tine...O sa iti revii!Intoarce-te acasa, ia-ti puiul in brate si o sa te simti mai puternica!
Nici eu nu stiu acum ce voi face!Stiu doar ca m-am saturat de viata asta in care el are toane si fite, iar eu tb sa inghit!
Numai vreau!
Vom vedea fetita draga..ce se va alege...dar noi tb sa fim puternice ptr ca avem ptr cine lupta!
Ei daca nu ne vor si-au ales drumul...dar intr-o zi vor realiza cit de rau au facut!
Hai fruntea sus! Nu ne merita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fleur-de-lis spune:

Alexmona, Elas, nu stiu de unde mai gasesc putere, uneori chiar din lucruri marunte. Ieri seara am iesit afara, am tras un gat de aer curat, mi-am scuturat capul de ginduri chinuitoare si parca mi-a stat mai usor. Mai jos decit acum n-am fost nicioadata,daca i-ati auzi tonul superficial cu care zice "te iubesc", ati intelege de ce mi-e atita sila de el,dar stiu ca ma voi ridica si din cenusha pentru copilul meu drag.Va string pe amandoua in brate puternic si va transmit o parte din puterea mea. Fetelor...pai noi suntem luptatoare!!!! Ori n-am inteles eu bine?!!!! Si la lupta ...se ataca, fetelor,...nu se sta pe ginduri.Haideti...inaaaaainnteeeee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elas spune:

Si inca ceva nu stiu daca am gresit, unde si cind!Dar daca am facut-o, toata suferinta asta e un pret mult prea mare!ai grija e tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elas spune:

Multumesc Fleur!Esti o luptatoare! Mesajul tau a fost o gura de aer pentru cineva care simte ca se ineaca...
O sa lupt, poate ptr mine numai am forta si nici tel...dar cind e vorba de minunea mea...nimeni nu ma poate opri!

Mergi la inceput