Si totusi...viata nu e cum o credeam...

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cicina spune:

Yahoo, ala care vezi ca a aparut si la mine pentru ca l-am activat, se poate trimite numai mesaje.Daca intri pe Google si cauti ce-am scris mai sus, descarca-l. Al meu nu-mi da voie sa folosesc Yahoo, nu e protejat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fleur-de-lis spune:

Dragele mele,Am fost sincera mereu si asa voi fi pina voi muri, niciodata nu mi-a fost teama sa spun lucrurilor pe nume.Voi ziceti ca sunt mare, ei bine, poate am sa va dezamagesc acum.Nu sunt sigura daca il mai vreau fetelor.Nici nu mai stiu daca il mai iubesc, dupa ce mi-a tradat increderea si m-a calcat in picioare asa cum a vrut el.Poate as sti ce sa fac ca sa-l recuceresc, dar la ce bun?!!!Nu-l mai pot suporta, cind ma uit la el mi-e sila si sufletul mi-e pustiu.Poate sunt invidioasa pe pasiunea pe care a avut-o, poate vreau si eu sa simt placerea primului sarut, acel fluturash in stomac cind vezi persoana iubita.Stiu ca nu ma merita si mai stiu ca as putea frumos sa-mi gasesc o persoana care sa nu aiba neaparat toate calitatile dar care sa ma iubeasca pe mine, si numai pe mine, indiferent de greutatile vietii. Un om matur, un prieten de suflet, un om cu care sa-mi placa sa traiesc, o iubire sincera pentru care sa nu trebuiasca sa ma despart in bucati ca sa vrea sa stea linga mine, acela imi lipseste mie si daca nu-l gasesc...mai bine singura.Sper sa nu va stric curajul cu gindurile mele, dar fetelor, credeti-ma ca nu-l mai vreau. Ma uit la el cu sila si mereu imi apare in gind tradarea lui.Voi tineti capul sus, daca ii mai iubiti...eu insa, acum, sunt in dilema.Va pup pe toate ca tare-mi sunteti dragi sufletului si sincer ash vrea sa fiti fericite!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dandush spune:

Fleur, scumpa......pacat c-a fost sa fie asa, dar la urma urmei el e cel care ramane cu botul pe labe . It's his loss

Lui i-ai spus ce simti? (In caz ca da) , ce reactie a avut?


Te pup si pe tine si pe celelalte scumpe care sufera sau (ca si mine) doar urmaresc povestile voastre si va sustin cu sufletul.

D.K.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicina spune:

Pacat ca s-a intamplat asa, dar sa stii ca acei fluturasi ii ai o singura data in viata. Nu spun ca nu ai sa te mai indragostesti, dar va fi in alt mod, mai mult ca o afectiune si de multe ori e mai puternica.
Acum depinde de tine daca te simti sa o iei pe picioarele tale tinand cont ca nu esti independenta cu banii.
Tinand cont ca nu exista om perfect,fiecare, ca sa putem convietui, va trebui sa cadem la compromisuri.
Tine-ne la curent cu ce vrei sa faci, pentru ca acum, cel putin eu, nu mai pot sa-ti dau sfaturi ci doar o sustinere morala a ceea ce vrei sa intreprinzi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elas spune:

Buna fetele mele minunate!
Va multumesc pentru sustinere si sint cu tot sufletul alaturi de voi!
Davidutza, nu stiu ce sa iti spun...daca simti ca e sincer si crezi ca poti sa treci peste...incearca!
Alex,Cicina, Danush si Fleur va pup si ma bucur ca sintem o echipa...de suflet!
La mine lucrurile stau cam asa...de ieri e plecat in delegatie..a sunat aseara sa imi spuna ca a ajuns cu bine si sa intrebe daca sintem ok!I-am confirmat si am raspuns strict la ce a intrebat!
A sunat din nou de dimineata sa vada cum m-am descurcat cu cea mica cu dusul la gradi!De obicei o duce el cu masina si daca am dormit bine s.a prostii!A zis bine ca sinteti ok te sun dupa amiaza!
Dupa despartirea rece pe care am avut-o, nu inteleg acest asalt de telefoane, maia les ca eu nu am sunat la el...
Doamne fetelor nu inteleg ce e in mintea lui!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Buna fetele!!!!!
inainte de toate vreau sa va zic ca m-am trezit de dimineata si mi-am dat seama cate lucruri frumoase ne inconjoara .
Pe bune viata e chiar frumoasa.
si m-am gandit eu , ca ar ficazul sa la rau!!!!!
Jos cu el ...
Dar cum???Cand ne inconjoara atata necaz???
Pai , luptand cu el.
Si tot eu am ajuns sa ma intreb ...cum sa mai lupt fetelor , CA AM OBOSIT ???
Raspuns:
haideti sa ne oprim o clipa ...sa privim in jur ...sa vedem frumusetile care ne inconjoara ...lucrurile care ne smulg zambetele vrem nu vrem ...sa daruim iubire acelora care ne dau la randul lor iubire ...sa vedem in sfarsit cu ochiul mintii , al inimii si al sufletului ca VIATA E NUMAI UNA.
Si , daca ei , cei langa care am ales sa petrecem viata toata , unele dintre noi renuntand la lucruri si fiinte dragi pentru ei , nu ne apreciaza atunci sa le zambim suav , cu intelegere si sa cautam cararea vietii noastre unde zambetele noastre s-au ascuns si fara sa ne fie frica sa le gasim si sa le punem innapoi pe buze.
Haideti sa invatam din nou sa ne apreciem si sa zambim frumos , asa cum o faceam atunci cand nu cunosteam aceste umbre in viata noastra.
MERITAM ASTA!!!!!
Draga Fleur , regret ca se intampla asta , dar te inteleg ...si vreau din tot sufletul sa zambesti din nou.
Cred ca ce simti e inevitabil , dar poate trece...asta doar tu stii.
Si eu am inceput sa simt CIUDAT o raceala si un dezinteres pentru cel care odata zicea ca ma iubeste.
Se stinge iubirea mea pt.el???
Mai mult ca sigur.
Si tare mi-e frica ca reactiile lui vor fi tarzii, atat de tarzii incat totul va fi pierdut.
Draga Davidutza ...te pup si iti doresc tot binele din lume.
Hai ca va fi bine.
Ixxi , ce se mai intampla????
Pupici.
Elas , pana la urma va fi bine.
Tine capul SUS.In mintea lui cred ca acum sunteti voi.
Te pup.
Cicina , vreau parerea ta sincera .Si-ti multumesc pt.sustinere.
Dandush...esti o minune.
Multumesc ca esti alaturi de noi.Pupici.
Bblusha, ai incredere in tine.Te pup.


Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elas spune:

Draga Alexmona...mi-au dat lacrimile cind am citit ce ai scris!Viata e numia una si noi o pierdem suferind..pentru cine si de ce!Merita oare barbatii nostri asta?Eu nu cred!
E greu sa iti impui sa zimbesti cind inima iti plinge, dar trebuie...pentru noi, pentru copii!
Iubirea sigur moare daca nu e intretinuta...dar nu poti intretine de unul sigur ceva ce trebuie facut in doi!
Nu stiu daca noi sintem in mintea lui si nici cine e in inima lui, stiu doar ca e departe de omul pe care il iubeam din tot sufletul acum 2 ani!
Fruntea sus si soarele sa rasara pe strada noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dandush spune:

Alex, Elas, Davidutza.............si nu in ultimul rand Fleur.....un bratz de din partea mea.



Cicina . Multumesc de compliment.

D.K.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Fetelor multi pupici si multe flori !!!!!!!!!!!!!!!!
Si va fi bine
Sa speram...ca daca nu ne mai iubesc ei ...sotii , o sa ne iubeasca altii
NUUUUU?????
ce ziceti???

Mai glumesc si eu ...ca mi se pare iar ca suntem oarecum pesimiste...si nu-i voie
va pup si mii de

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elas spune:

Imi place optimismul tau si sper sa reusesti sa ne molipsesti si pe noi!
Eu recunosc ca in momentul asta nu prea sint...dar imi doresc sa reinvat sa zimbesc!
Si eu va pup pe toate si sa dea Dzeu sa ne fie bine!

Mergi la inceput