Si totusi...viata nu e cum o credeam...

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns davidutza74 spune:

Dragelor cu voi am uitat putin de suparare.Am incercat sa adorm dar nu puteam (vad ca nici el nu poate a iesit la o tigara)asa ca am venit sa va mai "vad"putin.Ar fi suber in august sa ne dam intalnire toate fetele la un gratar doua.Nici nu va dati seama cat de mult insemnati voi toate ptr.mine!!!Cred ca ne vom distra de minune de abia astept luna august.Mai ales ca pe 23 iulie ar fi trebuit sa plecam in vacanta toti 3,dar acum nu stiu daca chiar v-a mai exista vacanta mult visata eu traiesc cu speranta ca vom pleca totusi.
Acum merg la culcare ptr.ca maine este luni si trebuie sa merg la serv.ORIBIL.
VA IMBRATISEZ CU DRAG PE TOATE SI VA DORESC TOT BINELE DIN LUME!

LUMINITA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dandush spune:

Buna fetele!!! Va multumesc de primire si ...da! As vrea si eu sa ne intalnim, dar nu stiu exact cand ajung prin Romania...dar candva tot o sa va prind si nu mai scapati de mine . Alex, Davidutza fiti tari . Barbatii astia ..offffff....

Cicina ...intra in partea din stanga pe pagina, la " mesaje private" si dupa ce se deschide te duci la optiuni si acolo iti poti selecta tot ce vrei .


Va las; tre' sa pleca la munca, dar vb mai tarziu.
Mii de ici.

D.K.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elas spune:

Buna fete fantastice!Imi place ce vad aici..mai ales ca sint in aceeasi barca!Ma primiti si pe mine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

As vrea si eu in grup - desi n-am posstat nimic la subiectul acesta v-am urmarit din umbra. Alexamona noi ne-am intalnit la alt subiect. Ma primesti si pe mine? Vreau si eu la gratar !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ixxi spune:

Alexmona....se pare ca nu sunt singura care trec prin asta....of...am citit primile 6 pagini...dar nu mai pot....plang continuu....nu/mi vine sa cred ca trec si eu prin aceeasi situatie.....

imi cer scuze ca nu mai pot sa urmaresc acum firul....tau, dar e mult prea dureros acum pt mine....tragedia mea s/a declansat ieri....sper ca in timp sa am si eu puterea ta...

Beatrice si piersicuta
Cristina bebe si Cristina copilas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dandush spune:

Ixxi, Miramar, Elas....si eu sunt noua dar bine ati venit in grup .


Fetelor ce mai faceti? Alex...ai mai vorbit cu sotul? Davidutza...tu cum mai esti?

D.K.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fleur-de-lis spune:

Alexmona, bineinteles ca ma puteti incadra in grup, doar ca ma face un pic trista ideea ca va veti intilni si eu nu voi fi acolo.Cicina draga, te ador, bicicleta, motocicleta, cred ca arati minunat si nu-i de mirare ca stii sa mentii un barbat bun.Ixxi, plingi, sufera cit sa digerezi momentul, dupa care, nu te lasa, fa-ti un plan de actiune si pune-l in aplicare.Ei, fetelor, parca am inceput sa am rezultate, dar nu vreau sa ma bucur prea repede, stiu ca e doar o batalie cistigata si mai stiu ca trebuie sa lupt in continuare pentru a-mi recapata fostul sot, tatal copilului meu. Au fost si momente extreme cind eram sa renunt, dar a trebuit sa fiu si flexibila. Duritatea, indiferenta au lucrat pina sa-l aduc la frustrare si intimidare la vulnerabilitate, a trebuit insa sa fiu si blinda, tandra ca sa inteleaga ca sunt unica pentru el si ca depinde de el sa nu lase nimicuri sa ne distruga casnicia. Parca a inteles, ieri am fost la frigarui, ne-am distrat a fost frumos. Am renuntat sa-l cicalesc, daca ma roade sa-i zic ceva, ca doar sunt om si trebuie sa-i mai amintesc unde a gresit, ii zic prin umor.Mi-am dat seama ca nu exista casnicie in care sotia sa nu fie inselata, iar ceea ce urmeaza e ca unele renunta prin divort iar altele se jertfesc pentru copiii sai. Ar mai fi si a treia varianta, acele care lupta sa-si recistige sotul.Care dintre ele e mai inteleapta? Voi ce credeti?Stiu ca prea multi ne citesc si n-ar trebui sa fiu asa directa, dar fetelor, un fapt e foarte important intr-o casnicie si acela e SEXul si nu de oricare ci sexul bun.Ixxi, nu e vina ta in mare masura, multi barbati, atunci cind apare copilul, se simt neglijati si putin gelosi pe copil. Ei nu constientizeaza asta, dar isi cauta dragostea absoluta in alta parte. Bineinteles ca mai poti face multe ca sa-ti recapeti casnicia de altadata chiar daca aparent totul pare pierdut. Incearca sa te detashezi de emotii si sa faci ceea ce crezi ca e bine pentru copilul tau si pentru tine. Haide, fii tare, eu am incredere ca vei reusi.Va pup, si mai scrieti-mi, asa va simt aproape si voi ati fost acelea care mi-ati dat putere, deci laude voua!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Buna FETELE!!!!!
Ce bine ca suntem tot mai multe.
Inainte de toate un mare bun venit celor noi:
Ixxi
Miramar
Elas
Ce bine , devin tot mai bogata sufleteste ...am din ce in ce mai multe prietene.
M-as fi bucurat ca aceasta prietenie sa se lege in conditii mai fericite.
Elas , sper sase reglementeze situatia la tine .Si in privinta necazului sa cobori din barca asta .
Sa ne luam toate UN VAPOR AL FERICIRII.
Ixxi , draga de tine .
Ce sa-ti spun .
Un singur sfat ...din ce am trait eu.Nu te mai inchina in fata lui.
E greu .Mie mi-au spus asta de mult fetele , iar eu numai asa nu am facut.Acum asta fac si GHICITI????
Ma cauta omul meu si pare tare interesat de mine.
Dar , fetelor il las sa simta si el gustul rautatii si sa vada cum e da dai iubire si sa primesti rautate.
Draga mea Ixxi , daca crezi ca te putem ajuta cu un sfat ...cu tot dragul.
Si , fi puternica ...Capul sus.
MAMA LOR DE BARBATI (pentru cei care se simt si pt.cei care stim noi ...deja)
Draga Miramar, noi intra-devar ne-am mai intalnit.
Cu tot dragul te primim .Tu poti sa ne mai sfatuiesti si din punvt de vedere juridic.Bine ai venit.[pup
Am citit mesajul de la tine.
Nu am de ce sa-mi fac astfel de probleme si-ti zic de ce...
NU e omul care sa incerce sa faca asta , mai ales ca-si iubeste baiatul (in felul lui) si stie ca langa mine ii e cel mai bine.
Asta in primul rand , iar in al doilea nu vrea divort.Acum .Dar se pare ac il vreau eu.
Mai nou e schimbat.
Pe bune , da rezultate indiferenta.
Azi am vb cu el .M-a contactat si am fost rece, diplomata ( Cicina , multumesc de sfat) si strict raspunsuri la subiect.
EEE, o buna prietena de-a mea zice " fie roata cat de patrata , tot se-ntoarce ea odata"
Dragele mele , tare mi-as dori sa se termine toate durerile noastre si sa ne vedem cu adevarat fericite.
Sa fim si cele din grup care suferim la fel ca cele care sunt bine si pt.care sincer ma bucur , si care ne pot da sfaturi adevarate.
PUPICI

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexmona spune:

Fleur , sincer ma bucur pentru tine.
Tine-o tot asa .
Hai ca vom reusi!!!!
Incet , dar sigur ne refacem toate familile.Aveti incredere.
Daca mai am eu???
Impreuna ...
Haideti sa ne ajutam una pe alta.
Diego , imi place propunerea ta cu hobby-urile !!!!
Ale mele sunt :
muntele( escaladari ...mai usoare), literatura, iubesc copiii,animalele si muzica buna.
Imi place salutul dat de Elas
Si-l propun ca denumire a grupului nostru FETELE FANTASTICE
Va pup !!!!

Alexmona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elas spune:

Alexmona, ma bucur extraordinar de mult ca se zareste la tine luminita de la capatul tunelului..Sa dea Dzeu sa va fie din ce in ce mai bine!O sa incerc si eu sa aplic metoda indiferentei!Sa vedem ce iese!Cu toate ca numai sper la bine, dar cine stie!
Impreuna sintem puternice si vom reusi sa ne regasim pe noi si sa fim niste persoane puternice!

Mergi la inceput