Simptome - de ovulatie!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

fetelor, sunt Z12 si mi-a aparut albusul!!! Uraaaaa!!!
ce fericita sunt!!! credeam ca nu mai apare... cred ca luna asta va fi cu noroc

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

hai bubuleana! hai, hai, hai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Helenutza: sunt tare optimista luna asta!

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Bubuleana sa fie cu noroc!!!!!!1

spor la treaba

marina

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

mai sa stiti ca deja discursurile voastre despre albus de ou le-am trimis la aspirante oropsite care n-au net nici acasa iar la serv doar mail

BUBULEANA sa fie cu noroc. Iti urez inspiratie maxima sa auzim numai de tensiuni in sani si imbratisari cu vasul de wc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

cu toate ca sunt in z32 a CM as vrea sa fac si eu un test de ovulatie si am si eu o intrebare.ce perioada a ovulatiei arata el:inainte cu cat, chiar la, sau dupa cu cat?
m-am gandit sa fac testul asta cu toate ca sunt in z32 pentru ca mi-am amintit ca la ovulatie de doare in partea dreapta, iar pe mine inainte de CM ma doare toata burta, iar acum ma inteapa doar ovarul drept.plus de asta ma secretie ca inainte de ovulatie, sani umflati si un apetit de mi-as tine sotul numai

Mcrissa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alionushca spune:

Mcrissa eu sunt in z 25 si pe mine tot mai mult ma doare in partea dreapta, mucusul cremos persista, sinii insa tac ca deobicei - eu de regula inainte de rushi am pofta de vreo partida de si in perioada ovulatiei - acum nu stiu ce sa astept rushii sau nu - nu am facut inca nici un test cred ca-i prea devreme, mai degraba mii frica de o singura liniuta, stau cu testul in casa si ma uit la el si-l pun la loc tot asa

Eu nu stiu ce sa-ti spun referitor la testul de ovulatie - cred ca ai incercat vreun test de sarcina si a aparut doar o liniutadac te bintuie alte idei decit oposibila sarcina. La tine cite zile are CM, la mine este regulat 28 de zile.

Vezi cum spunea Bubuleana la inceputul suibiectului - ca simtomele de ovulatie se aseamana cu cele de sarcina, da poate si de rushi - poate faci un test de singe - da cred ca tu stii mai bine de ce si ce vrei sa faci. Dacine stie primavara poate a luat-o razna organismul si poate o fi ovulatia asta si in 32z - da trebui s-o fi luat razna rau nu saga.

Apropo azi trebuie sa vina si Bubuleana - ea spunea ca la intoarcere eu voi fi in z 25 - azi sunt in z 25 - Bubuleanaaaaaaaaaaaa te asteptam - poate stie ea raspuns la intrebarea ta intrebatoare

Aliona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

mcrissa eu nu am facut niciodata teste de ovulatie dar din cate am citit ce au scris fetele, aceste teste indica perioada inaintea ovulatie, cu cca 0-48 ore inainte de momentul efectiv al ovulatiei. asa ca daca acest test iese pozitv tre sa prestezi cat se poate de mult...pe de alta parte ca orice test, poate sa indice si eronat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

alionushca eu fata draga.adevarul e ca si eu cam am chef inainte de CM, dar acum chiar nu simt ca mi-ar veni.
intr-adevar eu cred ca organismul meu a luat-o razna rau de tot.eu am CM tare neregulat, intre 27 si 40, dar cum luna asta am luat progesteron nu credeaam sa intarzie atat.am facut azi un test si a iesit o singura liniuta.si de atunci stau ca pe ace.nu-mi mai agsesc locul.si ma gandesc numai la asta.plus ca de la 1 mai nu mai am nici servici si nu prea am cu ce sa-mi umplu timpul ma gandesc mereu la asta si parac as vrea sa iau un somnifer si sa dorm pana la ovulatia urmatoare, apoi sa ma trezesc ca sa si sa dorm pana in ziua in care ar trebui sa fac testul.
mie mi-e dor rau de bubuleana.m-am gandit eu ca ar cam trebui sa apara, dar credeam ca peste cateva zile, nu azi.sper sa vina cu bebe la purtator de acolo.asa a promis.

Mcrissa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alionushca spune:

Eu imi cautam mesajul - crezind ca am scris degeaba si s-a pierdut da voi fete dragi suntei pe fir

Mcrissa , dragi moderatori iertati-mi offtopic-ul, eu sunt in situatai de 1 luna - si ma simt excelent - adica pe tinind cont de unele momente - sunt mare gospodina in casa - spal , fac curat, nu fac mincare ca nu pot, facem temele cu fratele meu mai mic ca-i absolvent - mi-am dorit eu cindva sa stau putin acasa si sa ma odihnesc ca imi ieseam din minti la servici -si uite vorba ceea ,, ai grija ce-ti doresti pentru ca dorintele se indeplinesc,,

De sigur ca ma trezesc eu noaptea si m-apuca dracii ca stau acasa si o sa-mi fie greu sa gasesc ceva - da ma iau cu altele si trec - n-o sa ma dau cu capul de pereti -o fi bine pina la urma.

Capu sus - acum ai o perioada cind poti sa te odihnesti atit mintea cit si trupul - bebelusii se fac cind esti linistita -da tu te-apuci de facut griji cind mintile trebuie sa fie in alta parte - suntem in aceeasi corabie, plutim spre odisee - intrebarea e cind o s-ajungem, da asta-i alta tema de discutie

Aliona

Mergi la inceput