Simptome - de ovulatie!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

marinar: si la mine e la fel cand se produce ovulatia: cu dureri si intepaturi mai intense in partea dreapta...

mie, in sfarsit, in Z15 mi-a aparut si albusul stie careva approx la cat timp dupa aparitia albusului are loc ovulatia propriu-zisa?? ... asa din curiozitate

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

asta chiar ca vreau si eu sa stiu ca sa nu mai fac teste de ovulatie aiurea, sa nu le mai stric.

marina

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jaana spune:

bubuleana, in ultima zi in care observi albusul e perioada maxima de fertilitate. Deci ovulezi in ultima zi a albusului sau in ziua imediat urmatoare (foarte rar uneori a 3-a zi dupa ultimul albus). La mine am observat mucus pe perioada a 3 zile, deci in cazul meu a 3-a a fost cea mai fertila si s-a confirmat si cu testele si cu temperatura. Dar cred ca variaza la fiecare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

am gasit niste articole faorte intresante despre ovulatie.
bubu, marinar , jaana si toate aspirantele sper sa va ajute:

www.testulbarza.ro/start.htm" target="_blank">Totul despre ovulatie


Mcrissa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BIENCUTA spune:

fetelor eu ce ma fac la mine CM vine o data la 2 luni iar daca se gandeste si la 3. asa ca eu acea secretie gen albus de strutoi am avut-o de multe ori si sanii tari si mai multe simtome dar daca la mine vine cand vrea el eu cum mai stiu cand sa ma pun mai tare pe treabacand sa astept mai mult ziua a 13-14 ca nu mai stiu .eu acum sunt in z10.mai am nuuuuuuuuuuu.sincer astept cu nerabdare sa vinasi sa vad ce mai ramane apoi.si sa vad si rezultatele dupa dozari.
dragutelor ce este cu temperatura bazala ca eu mare lucru nu stiu .cum aflu cel mai bine cand este cel mai bun moment.astept raspunsuri si lamuriri de la voi .va BIENCUTA

floroiu bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

crissa: multumim de link

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Biencuta: draguta mea, se pare ca tu ai mari dereglari hormonale, nu? din cate stiu eu, ciclurile mai mari de 35 zile sunt anovulatorii dar dr iti poate spune cel mai sigur
referitor la temperatura bazala uite aici un topic care te va ajuta:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71626&whichpage=1

pupici

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

crissa

marina

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

BIENCUTA, exact inaintea ta a postat mcrissa un articol despre ovulatie, foarte interesant. L-am citit si eu acum si ajuta.



Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

a mai avut cineva scurgeri maronii dupa ovulatie??????

bubuleana

Mergi la inceput