Simptome - de ovulatie!

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

tocmai vroiam sa intreb daca e posibil sa ai ovulatia in ziua 9, cind am vazut ca avalon se confrunta cu aceeasi situatie.
Eu vazui celebrul albus ieri, in ziua 9, si-am fost cam nedumerita, ca mi se pare cam devreme. Stiu ca nu e o garantie a ovulatiei, dar ne-am pus pe treaba.
Ce-i drept am si un ciclu mai scurt de 26-27 de zile in ultima vreme. Sa fie asta explicatia ovulatiei asa de devreme?
Ce inseamna faza luteala? Si cum va dati seama cit dureaza?

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

turturica: faza luteala inseamna perioada de dupa ovulatie pana la urmatorul CM. In general faza luteala este de 14 zile. Daca este mai scurta, nu este bine. In general, ca sa iti dai seama cat de cat de data ovulatiei, scazi 14 (durata fazei luteale) din numarul de zile al CM-ului. La tine, de ex, scazand 14 din 26 obtii 12. asadar in zilele 11-12 se presupune ca ai ovula, lucru care concorda cu faptul ca in ziua 9, ieri, ti-a aparut albusul. Ovulatia are loc la 2-3 zile de la aparitia albusului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

turturica: subscriu la celel spuse de Tabi si anume: albusul apare cu cateva zile inaintea ovulatiei deci cel mai probabil la tine ovulatia va avea loc in Z12. Spor la

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

BUBU scumpa te gasesc pe la fiecare subiect dand cate un sfat.
Acum am revenit iar la simptomele de ovulatie, si vreau sa te intreb ceva. Am tot urmarit schimbarile mucusului cervical si nu mai sttiu ce sa cred. Ieri ziua 15 spre seara am simtit o secretie destul de apoasa, iar pe deget arata ca un albus de ou crud. Azi de dimineata era deja mai albicioasa si mai densa. Citeste-mi si mie analizele astea ca deja nu mai stiu ce sa cred. CAND OVULEZ DE FAPT?
nu de alta dar sa stiu cand sa . weekwendul asta am program de relaxare totala asa ca sunt pregatita.

da da da

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

vas: dupa semnele mucusului tau e posibil ca ovulatia sa aibe loc chiar azi pt ca ea apare de obicei in ultima zi de albus. Ati prestat aseara?? Oricum, pt ca sansele de reusita sa fie maxime, ar fi bine sa prestati si azi si maine sau poimaine. Tin pumnii sa se lase cu bebitz

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Fetele, eu ultima zi de albus am avut-o sambata 15 iulie si mie azi imi veni ciclul; nu era normal sa treaca 14 zile de la ovulatie la cm?

Cele mai frumoase flori cresc discret, in umbra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

BUBU aseara nu ma prestat ca na am zis sa nu fie la comanda dar e si un lucru bun pentru ca daca zici ca e bine si azi si maine si chiar poimaine e super ca de azi e mai relaxat , a avut dragul de el niste examene, si de 2 zile a fost mai stresat, dar azi sunt ultimele asa ca de azi ii dam bataie. poate ca pauza asta de 2-3 zile ne prinde bine c ma inteles ca e de bb mai sigur din 2 in 2 zile, ceea ce nu se prea intampla de frica sa nu pierd ziua.
asa ca poate e de bine.
- multi si mersi de sfat.
stam pe aprope toate si poate iese ceva pana la urma
DUMNEZEU ne iubeste dar vrea sa fim mai mult timp cu gandul la el .


da da da

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

chiqui: cele 14 zile de la ovulatie sunt ideale dar poate varia de la 11-14 zile...la mine de exemplu e de 12 zile...

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Culmea e ca mi se parae ca la mine ar fi chiar cam 16 (poate aiurez). Numai ciudatenii si dereglari luna asta pe la toata lumea.

Cele mai frumoase flori cresc discret, in umbra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

asa e CHIQUI au luat-o razna toate , si simptome si CM nu te mai poti baza pe nimic.
dar lasa ca stie DUMNEZEU cand trebuie.

da da da

Mergi la inceput