Simptome - de ovulatie!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Dbunny: ce ma bucur ca ai mai trecut pe la noi!!! cum e sa fii ?? cred ca e foarteee frumos!!! ma bucur mult pentru tine! sper din inima sa fiti foarteee sanatosi si tu si puiutzul tau!te pup dulce pe burtikutza
ref la albus si intepaturi si eu am inceput sa le observ de curand, mai exact de cand am inceput sa ma gandesc la bebe, atunci am inceput sa fiu mult mai atenta la organismul meu si stiu ca albusul are un un rol fffff important in conceperea bebeului pt ca ajuta gigeii sa treaca mai repede prin vagin (mediu acid pt ei!), ii protejeaza si le da "un sut in fund" spre ovul

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Jaana: mda... sper sa fie bine la tine, dar de cat e CM-ul tau? e regulat?

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

numeioana: dragutza, tu ai CM de 28 zile? e regulat? la tine care sunt problemele? ai ramas gravii pana acum?
pup fata

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Bubuleana deocamdata-s la faza cu imbratzisatu Wc-ului in fiecare dimineatza, ametzelei, gretzuri toata ziua, in fine...banuiesc ca-i semn bun. Mi se cam umfla fatza si-mi ies coshuri, dar nu-mi pasa nici daca paduchi in fund imi ies atata vreme cat e ok.
Vreau sa va impartasesc ceva(off topic probabil): cineva a mentionat prin zona ca si orgasmul(la femeie) are a face...ajuta sa urce mai bine. Eu sunt o persoana care cu greu ajunge la orgasm... dar luna trecuta...o ieshit zgomotos de tot . Sa auzim de bine( si sa treca mai repede primele 3 luni...)
Dbunny aproape 7 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Dbunny:

nebuna mai esti, m-am prapadit de ras cu paduchii tai!!!!

sa stii ca gretzurile sunt semn ca sarcina evolueaza bine!!! dar scapi tu de ele (poate ai gemeni de-asta ai gretzuri asa puternice toata ziua)

da, si eu stiu ca orgasmul, datorita efectului de suctiune ajuta gigeii, dar nici eu nu ajung prea des la orgasm
chiar vroiam sa te intreb? care a fost reteta ta de a ramane gravii? ai facut ceva tratament? sau s-a intamplat doar datorita albusului si orgasmului?



bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jaana spune:

Bubuleana, CM-ul meu nu e regulat, variaza cam intre 27-31 zile. N-a fost niciodata regulat, numa' in perioada in care am luat AC (6 luni) venea in ziua 28. In perioada respectiva si durerile erau mult atenuate, practic 'no pain' daca stateam cumintica fara a face efort...

Dbunny felicitari si un bebe frumos si sanatos! Si sa auzim cat mai multe vesti asa bune ca a ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Bubuleana eu am rezistat si nu mi-am facut nici hsg nici laparo nici nika(revizie generala+ citologie numai)..mis tare fricoasa, asa ca in realitate nu stiu de ce n-am ramas insarcinata in 20 de luni.Plus ca sotzului la analize i-au ieshit gigeii lenesi(se numeste motilitate ? poate...).In fine, in ziua 26 feb a inceput tratamentu(ceva pe baza de hormoni) iar in 28 feb- 2 martie eram de zile fertile, nu stiu daca medicamentele lui si-au facut efectul in asa putin timp. Oricum doctorul era tare pesimist. De 3 luni de zile ne ingrijeam in felul urm: cat de putina carne de porc, mezeluri nimic, numa shunca de curcan sau piept de pui, peshte la greu, spanac la greu, multe salate, fructe, alune(vit E),nu suntem bautori si nici fumatori, si cam tot prin 25 feb sotzu a inceput sa ia picaturi de propolis y polen. Mama mi-a adus miere de casa din Romania si al meu papa in fiecare dimineatza cu lapte, in rest nimic... din cand in cand imi mangaiam burtika si ma uitam la cer si-i ziceam ingerasului: mami si tati te asteapta cu bratele deschise, poti venii cand vrei, daca nu vrei acuma, nu-i bai, cand vrei tu...dar sa stii ca mami si tati te iubeste si te asteapta.(trucul asta tot pe aici l-am cetit pe undeva)
si faza cu orgasmul in zilele fertile...cred ca ajuta. Mai rau ca mine la capitolul orgasme nu cred ca sta nimeni... Facem tot posibilul, dar nimic...din an in pashti(si nu vorbesc la figurat!!)
Va pupacesc, si sper sa va fie de folos informatia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Jaana: intr-adevar e ceva mai complicat cu teste si TB, dar si mai sigur ; si de obicei, cam in ce zi e ovulatia la tine?

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jaana spune:

Bubulina, e prima luna cand monitorizez TB-ul si cred ca a avut loc in z17 (adica acel peak day a fost atunci), in z18 a crescut temperatura. Si testele au aratat cu 2 zile inainte pozitive, dar mai sters iar in z17 si 18 au iesit clar pozitive, dupa care z19 au iesit iar pozitive dar mai sters.

Am prestat in z16 si z18, sper sa fi fost cat mai aproape de momentul zero.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

bubuleana vreau sa te felicit pentru acest capitol!
Cata nevoie aveam de el, dar nu m-am gandit sa-l deschid.
-ici muuuuuuulti la o fata scumpa.
cu toate ca am un ciclu faorte neregulat(e total in afara oricarei logici posibile) cred ca dupa simptome l-as cam putea localiza.
la faza cu mucusul stau cam prost.dupa atatea tratamente cu ovule nu prea mai am niciun mucus.chilotul meu e aproape mereu uscat.




Mcrissa
nunta noastra
nepoteii mei iubiti

Mergi la inceput