Simptome - de ovulatie!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

IULIABRAILA eu am avut un test foarte slab pozitiv la 2 zile intarziere ( acu'vreo 3 ani), dar pozitiv dupa vreo ora, ca imediat nu era, chiar il aruncasem.
Cate zile de intarziere ai?
Balonarea e un semn super.
, astept vesti

gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

pai, trebuia sa vina vineri, deci ar fi vreo 4 sa zic asa. si test facut dupa 1 zi sa zic(adica simbata).
data trecuta am facut test la 6 zile de intirziere, slab pozitiv, tot asa, dupa vreo ora se inrozise slab a doua liniuta, iar dupa 9 zile clar pozitiv, adica a iesit linia de sarcina inainta celei normale. dar sarcina aceea am pierdut-o la 4,5 luni.
astea-s vestile, IULIA
m-am dus sa infulec o ciocolata intreaga, dar revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

inseamna ca organismul tau secreta hormonul hcg mai greu, si testul se va pozitiva maine-poimaine. Eu asta cred, tin pumnii sa fie asa.

gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

.fetelor e posibil sa ovulez dar consistenta mucusului sa nu fie ca de albus?...sau e posibil ca in timpul A/C stiu ca avem o asemenea secretie sau cel putin asa imi aduc aminte...si acuma dupa ce nu mai iau pastile sa nu ovulez?am facut intr-o luna si teste de ovulatie care s-au pozitivat in ziua 21-22 la un CM de 35 deci numa bine dar nu avea mucusul acea forma de albus....lamuriti-ma si pe min e cum stau...asta inainte sa incep sa-l disper pe medicul meu....

Va pe toate Karra care vrea sa fie .
http://pg.photos.yahoo.com/ph/carminutzaa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sadaf spune:

buna dimineata viitoarelorsi gravidute eu nu mai stau cu gandul ,zic ce vrea dumnezeu .sper speram,gata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

.fetelor e posibil sa ovulez dar consistenta mucusului sa nu fie ca de albus?...sau e posibil ca in timpul A/C stiu ca avem o asemenea secretie sau cel putin asa imi aduc aminte...si acuma dupa ce nu mai iau pastile sa nu ovulez?am facut intr-o luna si teste de ovulatie care s-au pozitivat in ziua 21-22 la un CM de 35 deci numa bine dar nu avea mucusul acea forma de albus....lamuriti-ma si pe min e cum stau...asta inainte sa incep sa-l disper pe medicul meu....

Va pe toate Karra care vrea sa fie .
http://pg.photos.yahoo.com/ph/carminutzaa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Karra: albusul e semn de ovulatie dar sa stii ca poti avea albus si totusi ovulatia sa nu se produca precum e posibil sa nu ai albus si nici un alt simptom de ovulatie si totusi sa ovulezi!
Sunt mai rare aceste cazuri dar exista!

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

multumesc tare mult de raspuns.....sa speram ca ovulez...daca nu asta e...mai incercam...dupa ce vin din concediu in toamna daca nu se intampla minunea pana atunci o sa merg la medic pt controale mai amanuntite.....

Va pe toate Karra care vrea sa fie .
http://pg.photos.yahoo.com/ph/carminutzaa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

fetelor e prima data cand va scriu. imi place foarte mult acest topic deoarece poti discuta orice fara ca cineva sa-ti rada in fata. Normal ca am aceiasi problema ca si voi dar parca daca mai vorbim mai trece timpul si sperantele sunt mai mari.
am incercat o perioada anul trecut sa aducem un bebe pe lume, dupa care am oprit 3 luni pt.un tratament iar acum e a doua luna cand incercam. va scriu acum ptc. ca sunt Z26 iar simptomele de rusi ( cum am vazut ca le spuneti voi) nu prea exista .Sper sa fie totul asa cum speram toate. Va pup si va anunt daca e ceva si trec la mamici de martie.

da da da

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

vas: bine ai venit! iti doresc sa fie cu noroc luna asta si sa ai bebe cat mai repede Poti intra la unul din subiectele "aspirante optimiste" pt ca acest topic este despre simptomele de ovulatie si dupa cum vad tu ar trebui sa fii deja la "simptome de sarcina" - te asteptam cu drag!

bubuleana

Mergi la inceput