Simptome - de ovulatie!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

eu azi : Z24, am 36,9. mai am putin si scap. aflu rezultatul final al tragerii de luna asta.
parca ma inteapa un ovar si simt o mica presiune in burtica, chiar daca am fost la toaleta.
eu sper....sper....sper,
ne auzim si miine, IULIA
pt fetele din perioada fertila, SPOR LA TREABA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

MAI FETELE DAR UNDE UMBLATI ?
nu mai zice nimeni nimic !
eu raportez in continuare : Z 25: 37,2.
si asta zic si repet este interna caci externa difera , este intotdeauna sub 37(36,7-36,9).
mai am putin....mai am putin....
IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

Iulia iti tin pumnii sa fie cu ochisori luna asta.
mai ai putin, si afli rezultatul


ana maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Iulia: wow!!! ce temperatura de ai!!! tin pumnii!!

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katthy spune:

b]Fetelor [/b] nu aruncati cu oua in mine.

Nu stiu ce am inteles eu dar clar este ca dr. mi-a dat liber la . Eroare de comunicare.
Deci ma pregatesc de . Azi z14 (de obicei ovulez in z14,15). Prezint albus si de la pranz intepaturi in partea dreapta.
Ce spuneti .. ovulez?
O seara minunata tuturor.

katthy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

katty: da, se apropie ovulatia la tine!! albusul precede ovulatia care are loc efectiv in ultima zi de albus si intepaturi asa ca spor la

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica333ro spune:

Fetelor, ma mai bag si eu in seama putin .Ziua 39 temperatura36,6 ,secretie de albus si durere abdominala ca cea prevestitoare ciclului.Din ziua 40 temp 36,8 - 36,9 pana in ziua 45.Din ziua 46 pana azi, ziua 49 temp 37,1.Ce ziceti, poate sa fie o sarcina?Ciclul meu era in general de 35 zile.Dar de obicei cam neregulat.Din sept pana in ian am facut stimulari cu ovamit si menogon, rezultate(adica am ob o ovulatie) doar in decembrie(ultima luna).Acum sunt in pauza.Iau doar siofor care am inteles ca ajuta in relatia insulina-ovare polichistica.Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

mai monica, eu as fi incercat demult in locul tau sa fac un test de sarcina(nu unul poate vreo zece).
adica de cind nu ai mai avut tu CM?
ca eu nu inteleg, 49 zile inseamna luna martie, sau nu mai stiu eu nimic?
nu cred ca este normal, nu am mai intilnit asta, in special daca faci si un tratament.
explica pe larg, sau ai plecat deja sa iti cumperi test?
IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

IULIA cand ar trebui sa faci un test?
Adicatelea cand (n)-ar trebui sa-ti vina?
Eu iti doresc sa te ocoleasca vreo 9 luni.
bafta la toate

gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica333ro spune:

Draga Iulia, ultima data mi-a venit pe 28 aprilie. Mai astept cu testul pt ca am inteles ca e normal ca temp sa stea crescuta inca 11 zile de la data ovulatiei.Deci test pe 15-16 iunie, nu mai devreme sa nu imi fac iar sperante in cazul in care iese negativ, sa spun ca l-am facut prea devreme.Va tin la curent

Mergi la inceput