Simptome - de ovulatie!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

salut
azi, z20, am o scurgere transparenta, am ovulat sau asta e inceputul?
va mai zic ca am facut un test de ovulatie ieri si a iesit cu 2 liniute.
tot ieri am facut pregnyl.
miine merg la dr. la control
pupici

ana maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

vai fetelor, dar am o durere de ovare de mor, cred ca de la pregnyl.
cica sint la ovulatie dar cum sa am eu actiune daca ma doare in halul asta
ce sa fac?
miine merg la echo.
parca vad ca nici luna asta nu s-a spart foliculul.


ana maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

fetelor am ovulat in sfirsit, am fost azi la echo si a vazut ca s-a spart foliculul.
desi ma doare burta am sperante poate se prinde ceva luna asta.
pupici


ana maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Fetelor, vin si eu cu o intrebare: Alaltaieri (vineri) aveam pe OD un folicul de 18, ieri dimineatza am avut un mucus consistent marisor, ieri la 12 am facut Pregnyl in vedera IA de azi la 7 seara. TB variaza intre 36.5 si 36.6 de vreo cateva zile bune. Aseara si azi mucusul nu mai este consistent dar nici albicios...aproape inexistent. Am ovulat? Daca da, cand? Daca nu, de ce aceste simptome vis a vis de mucus?

Cand am necazuri dar ma vedeti zambind, sa stiti ca am gasit deja pe cine sa dau vina pentru ele!!
Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Daca nu-mi raspunde nimeni, incerc sa gasesc eu raspunsuri la intrebari. Am gasit pe undeva pe forum ca ovulatia are loc DUPA ultima zi de cand apare mucusul fertil. Asta inseamna ca azi. Asa o fi?...

Cand am necazuri dar ma vedeti zambind, sa stiti ca am gasit deja pe cine sa dau vina pentru ele!!
Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

aniast imi pare rau dar nu stiu sa-ti raspund
va mai intreb si eu ceva, ovulatie incepe atunci cind se sparge foliculul si cit tine?
ma duc sa mai citesc pe forum poate ma lamuresc
oricum daca imi raspunde cineva multumesc frumos

ana maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alionushca spune:

Pusichet nu stiu din ce moment consideram ca se incepe ovulatia - dar stiu precis ca ovulul traieste 12-24 ore, nu mai mult, gigelul traieste 72 cel putin.

sa va spun ce mi=a spus doctorul - ceva nou pentru mine, si pentru ea tot - a aflat la o conferinta internationala , ceva de genul acesta - pai asa - e bine ca prestata sa aiba loc inainte de ovulatie sau atunci cind stim cu certitudine ca ovulatia a avut loc acum-acum - adica atunci cind ovulul este tinar si are putere - asa si copilul va fi mai sanatos,n-o sa imbatrineasca omul inainte de vreme,adica doar avantaje, iar atunci cind ovulul este batrin - e totul invers.

Ca de obicei am vorbit cam incilcit da sper ca ideea a fost inteleasa - cine stie daca e corect - da asa ca idee.

Aliona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

Aliona merci de raspuns.
Asa o fi cum ti-a zis dr. ta , dar ar trebui sa stim exact cind avem ovulatia.
de prestat prestam inainte de ovulatie dar in momentul ei numai cine isi cunoaste prea bine organismul
pupici

ana maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alionushca spune:

pentru asta si masoara fetele temperatura bazala - sa afle mai exact, mie asa mi-a spus doctorita sa mosor temperatura ca sa stiu cind...aha eu cum ma trezesc cind soarele e sus de vreo citeva ore
- de unde temperatura bazala - de aceea noi prestam incepind cu z12 pina undeva z18 in fiecare zi - de facut facem, da iaca rezultate ioc

Aliona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

Aliona toate de aici de pe forum o sa avem rezultatul care ni-l dorim,
mai devreme sau mai tirziu.
eu sint optimista ca noi cele care asteptam de atita vreme o sa fim gravidute.
dar cred ca o sa fim si atunci cind vrea DD.


ana maria

Mergi la inceput