Simptome - de ovulatie!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Iulia, sa nu te superi pe mine dar la aceasta temperatura sa nu te fi intepat ovarele de la vreo anexita, Doamne-fereste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:


iulia
breeee, si eu zic ca-i cam (scuze ce cacofonie) mare, dar poate ca e cu ochi...or fi gemeni!!!!

si maine e o zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

IULIABRAILA si eu zic,ca nu e prea normala temperatura ta in z19. Uite la mine e acum z17 si TB 37.0, deci in scadere fata de ziua ovulatiei. La tine sunt trei explicatii: 1. poate esti gravi, daca TB se mentine peste 37.0; 2. poate ai o inflamatie la ovarul care te-a durut; sau 3. poate ai o ovulatie tarzie si acum esti exact in perioda cea mai buna. Asa ca indiferent de situatie, mai bine prestezi ceva si in seara asta, ca poate e de bine. Multa bafta !!
NOELA_CARMEN ramane valabila faza cu botezul!! Da??
MARRYAN ai dreptate! Utrogestanul e bun doar daca ramai gravi, pentru ca sustine sarcina. Daca nu ramai, atunci poate deregla cate ceva, pentru ca e un hormon si poate aduce modificari in organism. Dar nu la toate persoanele, sunt fete pe care nu le afecteaza cu nimic, mie de ex. i-mi creste prolactina de la el si-mi mareste sanii. Eu oricum fac tratament cu Dostinex, asa ca nu ma poate deregla prea tare. Dostinex-ul scade prolactina si creste calitatea ovulelor, asa ca cine stie ce-o iesi pina la urma. Speram!!!

http://photos.yahoo.com/ioanatugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

azi am 37,2. va fac capu calendar pina se termina luna mea.
ieri a fost de la git ca m-a durut putin, azi nu.
alte semne nimic.
IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

vai de mine...ioana iarta-ma ca n-am vazut ieri!!! naturally ca asa ramane, nu uita sa ma anunti cand !!!

si maine e o zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

NOELA_CARMEN ok......asa ramane! Sper numai sa fie in secolul asta, ca sa nu uiti pina atunci, ce mi-ai promis!

http://photos.yahoo.com/ioanatugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica333ro spune:

iubitele mele, eu sunt aici pe site de un an, am facut stimulari cu menogon trei luni, anul trecut, acum m-am oprit, am obosit.Acum sunt ziua 43 a ciclului si secretia aia stil albus de care vorbiti am avut-o in ziua 39.in ziua 40 mi-a crescut temp de la 36,6 la 36,8 si apoi 36,9 pana azi. voi ce ziceti? se poate sa fi ovulat asa tarziu?ca si eu stiu ca de obicei ciclurile lungi nu sunt ovulatorii.va rog sa ma lamuriti.pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica333ro spune:

chiar nu poate nimeni sa ma lamureasca?va rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

monica333ro, e adevarat "de regula" ciclurile mai mari de 35 zile sunt anovulatorii, insa, daca spui ca ai avut "albusul de ou" e posibil sa fie o ovulatie tarzie. Sper ca ai prestat cu spor. De obicei cum ai menstruatia, la cate zile, e regulata, te-ai monitorizat vreodata?

gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

azi tot 37,3 am.
io ma incurajez singura, lasa ca este mai bine asa.
IULIA

Mergi la inceput