VITILIGO (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Fac si eu o proba, vreau sa vad daca siteul cu dermabest merge pus aici,ca la alte subiecte nu mai reusesc :(

www.dermabest.com

Va pup, revin

........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

si eu am in jurul ochilor. si nu ma machiez tocmai pentru ca dau impresia ca sunt machiata. Pielea mea e f alba si profit de asta ;). Nu stiu despre cum s-ar ingriji Dinu sau altii caresunt bolnavi si deja "ajunsi". e mai greu pentru o femeie care se simte intotdeauna coplesita estetic de ideea erijarii in dalmatian ;) eu asa am obiceiu sa zic - ca sufar de dalmatianism ;)

mamica de ( 13oct04 )



"Selon les statistiques, il y a une personne sur cinq qui est déséquilibrée.
S'il y a 4 personnes autour de toi et qu'elles te semblent normales, c'est pas bon."
Tierce de charme Kittie NinaB Ralucule BEWARE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Foarte dragutza ideea cu dalmatianismul...suna mult mai bland

In alta ordine de idei , e adevarat ca zonele afectate se tot schimba? Trec intr-un loc si apar in altul? Sau mi s-a nazarit, am vazut o prietena si parca nu le avea in aceleasi locuri...

Mai stiu un tip care s-a depigmentat de tot, a facut tratament sa se pigmenteze si sa- intamplat invers, numai ca se chinuie rau vara, nu poate sta deloc in soare ca se arde si ii e lene sa se dea cu creme toata ziua...e si asta o problema...

Pana la urma multa lume sufera de asa ceva, numai eu cunosc personal vro 4 persoane, si de vazut am vazut daca ma uitam special la oameni la maini...

Ioana, Joe, ce e cu voi????

Kittie dar autobronzantele de care spuneai mai demult nu se sterg repede?

........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joe8 spune:

pai eu n-am mai dat nici un semn de viata pt ca am observat ca topicul a deviat spre o tenta mai mult psihologica, de acomodare cu boala nu de vindecare a ei. oricum imi este greu sa scriu pt ca vad ca Alexa are grija sa puna degetul pe rana ca sa zic asa. spune exact ce simt si eu.chiar am ramas masca atunci cand am citit ce a scris.mai mult nu am ce sa adaug. poate era mai bine daca ma nasteam si eu cu aceasta boala si nu vedeam diferenta. era mai usoara acomodarea cred.nu pot scrie mai multe pt ca din cel mai optimist om care eram am devenit cel mai pesimist:(.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca tanasica spune:

am si eu 2 intrebari:

1. novitil exista si in Romania?
2. autobronzantul chiar "prinde" pe pete?

nota: sotul meu are vitiligo, cateva pete, viarna nu se vad deloc...dar vara...mai ales ca uita sa se dea cu lot.de protectie solara...

Anca si Alexandra (10 nov.2003)

http://community.webshots.com/user/alexandra_ioana

http://www.magnetoterapie.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

pai... se duce repede vacseaua.. acu.. dau si eu o data la 3-4 zile dupa dus. La mine e in cot problema a maimare . Si uitasem sa va spun ca mai am vo 25 de mii pe o axila (dreapta). Acum, cat mai pun inca haine cu maneca lunga se duce mai repede, mi se pare mie. Cand o sa vie vara si numa la maneca scurta, alta treaba. (da, prinde pe pete autobronzantul pentru c anu are legatura cu melanina din piele.. e un pigment colorant extern).

mamica de ( 13oct04 )



"Selon les statistiques, il y a une personne sur cinq qui est déséquilibrée.
S'il y a 4 personnes autour de toi et qu'elles te semblent normales, c'est pas bon."
Tierce de charme Kittie NinaB Ralucule BEWARE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

a.. uitasem.. eu nu cred ca petele care "dispar" se pigmenteaza pt totdeauna.. Am asa un soi de extrasenzatie cum ca se intorc la prima deversare nervoasa.
Nu va mai depresatzi, va rog frumos!! E si-asa destul de urat afara!

mamica de ( 13oct04 )



"Selon les statistiques, il y a une personne sur cinq qui est déséquilibrée.
S'il y a 4 personnes autour de toi et qu'elles te semblent normales, c'est pas bon."
Tierce de charme Kittie NinaB Ralucule BEWARE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Joe,toti suntem pesimisti la un momant dat si cred ca e important sa vorbim si despre asta...nu poti sa fii optimist tot timpul cand te macina ceva, ar fi ciudat...si nici sa nu vorbim despre asta...oricum e stiut ca aceasta afectiune creeaza porbleme mari si nici eu nici tu nu suntem mai cu motz sa scapam de ganduri...cred ca numai vorbind despre asta ne putem elibera, nu trecand peste...
Mie nu mi-e rusine de zilele in care sunt pesimista, face parte din trairile noastre...
...daca ai sti ce bine te-nteleg...

Cum merge cu Vitixul?

Kittie, eu sunt mai "bacoviana", ador vremea spre ploaie si spectacolele oferite de natura, ma umplu de energie...ieri am fost la tara langa Bucuresti, era inorat, batea vantul, aer curat, iarba era deja mare si se culca la pamant...am stat cateva minute si imi venea sa alerg prin curte ...
Da-mi si mie o marca ceva de autobronzant ca nu ma pricep deloc...acu n-am nevoie da sa -l bag in memorie...n-am luat decat un fard de obraz da ma maronea, si asa nu dau cu nimic de regula...

Anca, Novitilul de comanda din Canada, Alexa asa a facut...gasesti pe site www.dermabest.com
dar e cam scump cu transport cu tot...




........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca tanasica spune:

arina, cat de scump e acolo, ca de trimis as avea cine sa/l trimita?

si apoi cate tuburi ar trebui pentru a spera ca se vede ceva?

are doar cateva pete...cu totul cam 10 cm patrati...

Anca si Alexandra (10 nov.2003)

http://community.webshots.com/user/alexandra_ioana

http://www.magnetoterapie.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Anca, eu nu stiu, Alexa foloseste,il comanda de acolo, sa asteptam raspunsul ei...

........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput