VITILIGO (2)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

E ceva foarte sanatos LIV 52,numai din plante, eu iau de cateva luni si am adus si in Canada sotului ca pe aici cred ca nu e...e un produs al firmei Himalaia, in special pentru regenerarea ficatului, bila, dar si pentru tot organismul...ma simt foarte bine de cand iau...e super!!!!Se gaseste la noi in farmacii sau plafar...mai e si herbolax pt constipatie de la ei...si gassex..toate foarte eficiente...i-al ca merita!

........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Adica ia-l am vrut sa scriu :). gabi mai ales tu, daca ti-a fost asa de rau...se iau cam 6 pe zi...sau macar 4...cate doua....o sa vezi in prospect...

........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_x spune:

merci arinna...o sa ma interesez la plafar atunci
tu ce mai faci?...cum e in canada?....nu ne iei si pe noi???:)))
te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Ella, bine ai venit printre noi

Nu stiu daca sunt mamici care-ti pot spune despre experientele lor imediat dupa nastere pentru ca boala se manifesta la cei mici dupa cativa ani...nu se naste nimeni cu ea...din cate am observat, apare la copii de 2-5 ani sau mai tarziu...asa ca nu-ti mai face griji, nimeni nu stie daca si cand o va face...
la mine n-a mai avut nimeni in familie...
Te pupsi spor la bb!

Alexa, cum sa fie, deocamdata foarte bine...stam intr-un loc mai izolat, ca o statiune turistica, foarte frumos vara...nu sunt romani dar avem prieteni in Toronto sau ne viziteaza ei pe noi...iarna am inteles ca e foarte grea, conteaza foarte mult daca suport acest anotmp aici ca toata lumea se plange- in zona unde stam...sper sa rezist...furtuni de zapada, nameti de 4 m, temperaturi de -40...deplasarile se fac numai cu masina in general, doar la plimbare mai mergi putin pe jos sau daca vrei sa faci sport...Deocamdata e bine, mai ales ca sunt langa sot si am asteptat asta de foarte mult timp...
Continui cu tincturile mele si mizez pe lipsa de stress...:)
Tu cum stai cu tratamentul?
daca nu gasesti la Plafar LIV, cauta la farmacii, au sigur...



........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_x spune:

pai tratamentul merge destul de bine.....nu am obtinut rezultate spectaculoase pentru ca n-am reusit sa stau la soare cat ar fi trebuit.....in zilele in care tr sa stau la soare ori ploua ori aveam altceva de facut...ori dupa jumate ora de stat pe canicula ma apucau toti dracii si intram in casa sa ma racoresc.......
au aparut punctulete de pigment....dar nu-s foarte multe....
mi-am dat seama de un lucru insa: trebuie cat mai mult soare....mult mult mult......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bijulica spune:

ATENTIUNE!!!!

Pentru ca este vorba de sanatatea noastra si pentru ca e de necrezut, dar adevarat, tin sa va avertizez asupra faptului ca in Grecia, tara producatoare a medicamentului Melaoline, o cutie identica cu ce luam noi de aici este 1,93 euro. Eu tocmai am primit doua cutii pe care mi le-a trimis cineva. Nu mai ingrosati buzunarele acestor oameni care, in loc sa se multumeasca cu mai putin, au facut o afacere din suferinta noastra.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_x spune:

INCREDIBIL.....asa putin????
multumim frumos bijulica pt informatie.....intr-adevar e de necrezut.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi30 spune:

Asta da informatie!
Problema este ca eu nu am pe nimeni acolo care sa imi trimita
Parca am primit o mare lovitura in cap!
Eu tocmai voiam sa comand inca o cutie.
Bijulica vreau si eu!Crezi ca s-ar putea rezolva cumva?Sa primesti tu si sa trimiti ramburs?Doar intreb!!!!
Si sper sa reusesc sa obtin si eu cumva medicamentul direct de acolo.
Oricum iti multumim pentru informatia pretioasa!
Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi30 spune:

Bijulica
daca ai timp ne poti spune si noua ce scrie in prospect?
Cum si cat se sta la soare?
Ca niciuna din noi nu cred ca a primit si prospectul in original al medicamentului.
Multumim.
Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getak spune:

Buna, in sfarsit au aparut si la mine puncte de pigment, doar pe genunchi dar e un inceput. Am vazut pe mesajul acela in engleza ca in spania Melaolin se numeste altfel, oare daca il gasesc aici e acelasi lucru si pot sa-l iau de aici? Pt Ella, eu am doi copii unul de 8 si unul de 3 ani dar pana acum nu a aparut la nici unul semne de vitiligo, sper sa ma ajute Dumnezeu si sa nu apara niciodata. In familia mea nu are nimeni si totusi eu am, eu iti zic sa nu strici bucuria de a avea un copil doar de frica ca poate mosteni boala. Roagate la Dumnezeu din tot sufletu si nu te mai gandi la boala eu cred ca in viitor o sa apara un tratament pentru aceasta boala si nu o sa mai fie asa de greu sa te vindeci. Eu ma gandesc ca daca la copii mei o sa apara candva pana atunci o sa apara si un tratamen bun si n-o sa mai treaca prin chinul psihic al aceste boli. Pt Bijulica, era de stiut ca se face afacere cu acest medicament, nu m-am gandit totusi ca e chiar asa de mare diferenta de pret dar ce putem face e singura modalitate de a-l obtine cel putin pt mine.

Mergi la inceput