burtici din Pitesti

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Am incercat sa pun niste poze! Sa vedem ce a iesit!
Si a mea doarme afara si cand intra in casa se trezeste.
Eu o scot doar cand este cald si stau o ora -doua.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)http://new.photos.yahoo.com/popescuancarodica/?change_count=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Merge?
Nu ma descurc sa scriu ceva in loc de carnatul ala. Trebuie sa-mi explicati ca la ...

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)http://new.photos.yahoo.com/popescuancarodica/?change_count=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Mai fetelor, ce ziceti ne mutam la mamici la clubul scutecelor? Si acolo sa dam mai multe date despre bebeloii nostri? Sa facem asta: Mamici si bebici din Pitesti? Hai ca ma ocup eu de deschiderea subiectului. Va astept acolo. Aici oricum se va inchide ca deja este pag 20.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)
poze
Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Fetele va astept aici

Mamica lui Rares (15 oct 2006)
poze
Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

tanima, buna idee... eu subscriu la noul subiect sa stii. asa ca, conteaza pe prezenta mea....

mirela+rares

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicol spune:

Salutare burtici din Pitesti. Sunt o gravida de 28 sapt. din Pitesti si nu pentru prima data este o a doua fetita si m-am gandit sa nasc la Curtea de Arges cu dr. Ali, la recomandarea a mai multor persoane care am nascut cu dansul. Am oscilant si inca oscilez intre dr. Nurciu si dr. Ali, cei drept pe dr. Nurciu nu-l cunosc personal, tot prin recomandari. Ce imi recomandati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

Tnicol si eu sant din Pitesti in urma cu 6 ani am nascut cu dr.Nurciu ti-l recomand e un super profesional si un om de aur,poti sa te duci la dansul cu toata increderea nu vei regreta.la toate burticile si mamicile din Pitesti!!
34+ARTHUR

Wolf Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicol spune:


Multumesc pentru recomandare ElenaGiulia.
Voi tine cont de ea si marti intentionez sa ma duc la un consult la dr. Nurciu. Acolo il cunosc f. bine si pe anestezist dl.Bulgar. Cei drept mi-a fost greu sa ajung pana la Calinesti, iar dansul are cabinet undeva la Petrochimie. Din aceasta cauza am optat pt. dr. Ali, care sincer sa fiu mi s-a parut ok. Am citit pe forum despre dansul si multe din graviduzte au fost multumite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicol spune:

29+
ElenaGiulia imi poti spune si mie cum a decurs nasterea cu dr. Nurciu.
Ai nascut normal? Eu la prima sarcina am nascut normal dar in spitalul judetean cu Pletea. Dar a fost groaznic, am ajuns noaptea cu dureri, vreau sa spun ca le-am deranjat pe toate din somn, m-au intampinat cu niste fete acre de parca spuneau "Ce naiba te-a apucat si pe tine noaptea", plus alergatura de la et.3 la parter si inapoi pentru camasa de noapte ........in fine, sotul meu l-a sunat pe Pletea din sfert in sfert de ora si nimic, cu toate ca la cabinet a fost atat de dragut si a promis ca va veni la orice ora din zi si din noapte. Am reusit pe la ora 10.00 sa-l contactam, am primit o perfuzie dar si multe dilatari manuale de la asistente. Candva am primit un calmant si drept sa spun s-a simtit si intr-un final am nascut. Dupa ce dl. Pletea a fost f. suparat l-am deranjat duminica si el a venit iar eu nu imping,dar s-au urcat pe mine niste asistente si au reusit sa ma sufoce. Dar totul a trecut..........
Cum sa mai am tupeu sa nasc in spitalul judetean? Cum sa mai am incredere in doctori? Si am platit destul de bine.........peste suma care era atunci.

Va pup si aveti grija de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

Tnicol iti scrisase-m aseara toata poveste mea si cand am dat sa trimit mesajul mi-a dat eroareacum nu ma simt bine am contractii de vreo 7 ore si nu pot sa stau mult pe scaun dar iti promit ca o sa-ti scriu din nou asa cum ma simt mai bine

Wolf Elena

Mergi la inceput