Mi s-a intors stomacul pe dooos!

Mi s-a intors stomacul pe dooos! | Autor: florinutza26

Link direct la acest mesaj

Dragele mele,sa vedeti ce am patit !Am primit zilele trecute niste fasole alba de la o ruda foarte apropiata de la tara si azi,fiind miercuri,zic,ia sa ma apuc sa fac o mancarica cu fasole,cand colo-ce sa vezi:am gasit mai multe bucati de mizerie de sobolan(ca sa nu-i spun pe nume,care incepe cu c....) si par de caine.Am facut un soc si am aruncat toata fasolea si m-am apucat sa spal cu clor toata vesela pe care am folosit-o la alegerea ei.
Acuma eu i-as spune vreo doua persoanei asteia ,dar are un caracter cam sensibil si e mai in varsta si m-a mai ajutat de multe ori cu copiii,ma gandesc ca voi mai avea nevoie de ea,deci cum sa-i spun,direct sau pe ocolite?






















Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Daca te uiti pe studiul cu IQ vezi ca fasolea nu intra in categoria alimentelor care ne pot ridica nivelul de inteligenta. D"aia sintem in urma ca mincati fasole.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

sa-i spui ca informare: "vezi ca fasolea aia nu e buna, avea kk de shobolan in ea".

ce e asa de greu?

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printze spune:

Eu sunt de parere sa dai totul uitarii. Adesea oamenii in varsta sunt mai neglijenti si igiena lasa de dorit. De dragul pastrarii unei relatii bune, lasa lucrurile asa cum sunt, dar pe viitor evita "elegant" sa mai accepti produse de la ea (...multumesc dar acum am, daca o sa am nevoie o sa va spun) Un pic de diplomatie nu strica, am invatat asta din proprie experienta.
Pupici

printze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinutza26 spune:

quote:
Originally posted by Elise

sa-i spui ca informare: "vezi ca fasolea aia nu e buna, avea kk de shobolan in ea".

ce e asa de greu?

Elise



Mi-ar fi fost greu nu sa-i spun,ci sa-i spun cu calm,ca inca n-am iesit din starea de scarba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Si eu as proceda exact cum a spus si Printze, are mare dreptate in fiecare cuvint scris.
Uita, pune pe seama virstei si evita pe viitor.
Precis n-a fost cu intentie.
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinutza26 spune:

quote:
Originally posted by printze

Eu sunt de parere sa dai totul uitarii. Adesea oamenii in varsta sunt mai neglijenti si igiena lasa de dorit. De dragul pastrarii unei relatii bune, lasa lucrurile asa cum sunt, dar pe viitor evita "elegant" sa mai accepti produse de la ea (...multumesc dar acum am, daca o sa am nevoie o sa va spun) Un pic de diplomatie nu strica, am invatat asta din proprie experienta.
Pupici

printze



E un sfat intelept.Sper sa ma pot abtine.Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

te gandesti k poate nu a fost cu intentie? daca poti sa spui frumos..fa-o..daca nu..las-o asa cum a picat. mai ales k e un om care spui k te-a ajutat

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70092" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Eu n-as spune nimic, la ce mi-ar ajuta ? Ai face rau persoanei in cauza, ai face-o sa sufere.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinutza26 spune:

quote:
Originally posted by Guestus

Daca te uiti pe studiul cu IQ vezi ca fasolea nu intra in categoria alimentelor care ne pot ridica nivelul de inteligenta. D"aia sintem in urma ca mincati fasole.




BEEi!Ma Leesi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

quote:
Originally posted by florinutza26

quote:
Originally posted by Guestus

Daca te uiti pe studiul cu IQ vezi ca fasolea nu intra in categoria alimentelor care ne pot ridica nivelul de inteligenta. D"aia sintem in urma ca mincati fasole.




BEEi!Ma Leesi!



Fasolea nu, dar sobolanu si cainele este inteligenti. Poate ieshea vreo potiune majica.

Cu respect,
G.

Suntem urate... si ne tarim!

Mergi la inceput