Bebelusi de iulie-august 2005 (87)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

'neata

Si eu si mai ales Ingrid suntem obosite moarte.
Inca nu imi dau seama de ce se scoala plangand noaptea.Chiar acum dimineata s-a trezit plangand si nu am mai putut s-o fac sa doarma.Are o fata mititica....

Ce ma ingrijoreaza pe mine e ca ieri a avut apetitul scazut la mancare si vad ca si azi e la fel.Adica mi-a mancat cateva linguri de fructe dimineata.
Daca o tine asa...trebuie s-o vada un dr.

Nici cand ii curgeau mucisorii nu refuza mancarea sau manca putin.

SA vedem...off daca ar putea vb sa-mi zica..ma doare acolo..acolo...
Sper sa fiu pe faza si daca are eva sa descoper din timp.


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia2000 spune:

Mitu- se da mielul la asa ceva? Eram ferm convinsa ca puiul tau a facut varicela., dar am inurcat borcanele. M-am dus in urma, dar nu mai gasesc mesajul, de zici ca , si nu mai vreau sa fac gafe.

Adriana- merci, sa vedem cum va fi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONAI spune:

Salutare, gagici!
Vin si eu cu vestea grozava ca fata mea nu s-a mai trezit sa suga asta-noapte deloc. Monica-Elena, sper sa nu fi fost doar ceva in aer, ea in ultimul timp sugea totusi 1 data pe noapte. Felicitari si lui Mihnea. Noi am patrulat in jurul ei ca adevarati membrii ai garzii regale, ce sa facem, obisnuinta.
Suntem asa emotionati de aparitia primului dinte( de, la noi s-a produs minunea la 8 luni jumate), incat nu mai stim ce sa-i facem. Si ea suporta totul destul de bine, multumesc lui Dumnezeu, a papat mai bine ieri si scaunul e normal.

Simona, pup si eu pe dragutul de Mario, tare scump este.

Va pupam pe toate, noi stam mai mult pe-afara, intram in casa doar pentru masa si somnul din timpul zilei.

Sa auzim numai de bine.
Mona si Sara (16/07/2005)

Scumpii de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

Buna dimineata mamici si bebelusi frumosi!!!

Imi cer scuze pentru lipsa mea de activitate dar sunt in practica la tirbunalul Bucuresti si e mult de munca, sincer!!

Mandretea mea de flacau s-a trezit de 4 ori azi noapte...ca niciodata...cred ca l-a zapacit schimbarea de ora...Ieri am stat pe piciorutele noastre, pe afara in parc!!!Si se uta lumea la noi, mai mai sa ne manance....

Dintisorul nostru sta sa iasa, si ne chinuie rau de tot...Ati incercat cu ananasul?Le-a placut?Uite, am o intrebare, avocado ati incercat sa il dati crud?Mie imi place crud dar parca ma gandesc ca e ciudat, totusi, la gust, pentru ei...

Mergem sa semnam in fisa ca nu facem vaccinul...deci am castigat cearta cu dr de familie...hihihihi...

Diana, nu ai mai incercat cu altceva pentru dermatita atopica?Stiu cat de mica e bursa unui student...dar macar sunt eficiente?Daca da ma gandesc ca totusi isi merita banii...


Joker...mama de ied zapacit

http://pg.photos.yahoo.com/ph/marin_a_i/album?.dir=/fdd2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Acum ne chinuim de zor Joker cu ananas cu mar. Vad ca il papa in doua reprize. Mai are ate poate ca ast il deranjeaza.

Lia2000 pai au trecut 4 luni d ecand nu m-am muls si nu stiu daca este bine s aii dau acum. Oricum sanul nu il vrea ca am incercat poate doar s apun in biberon. Dar daca laptele ala este practic stat acolo 4 luni nu stiu daca ii face bine.

Astept sa termine d epapat fructele si sa iesim afara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

Monica Elena, daca ii prepari tu ananasul incearca sa il tai rondele si sa scoti atele inainte de a-l pasa...cat despre laptic, depinde unde l-ai pastrat...dar adevarul e ca e cam mult 4 luni
daca e mai multicel poti incerca sa ii faci branzica sau iaurt din el...


Joker...mama de ied zapacit

http://pg.photos.yahoo.com/ph/marin_a_i/album?.dir=/fdd2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

buna,dragele.
eu nu prea am timp de net si mi-e cam dor de voi.nu am apucat sa va citesc decat pe sarite.
urez si eu bebelusii de zilele trecute si azi cu scuzele de rigoare pt intarziere.
daca am timp liber fug cu fata prin oras si mai cumpar ce ne trebuie pt ca plecam acasa.am luat bilete,gata pe 21 apr mergem acasa.
Oanei i-a trecut cachi cu muci,dar a racit si ea.duminica chiar a vomitat in somnic ziua.ne-am speriat amandoi,dar era de la tuse.si noptile a fost maraita si s-a trezit des ca avea mucusori in nas.si tusea sec.s-au dus simptomele de raceala,dar tot ne trezim noaptea de vreo 5 ori.ziua doarme binisor si la somnicul doi recuperez si eu cu ea.ca altfel as fi chiauna.




de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

am vrut sa zic ca au mai trecut simptomele de raceala,dar nu de tot.
felicitari bb care incep sa doarma toata noaptea,noi nu cred ca pupa asa ceva
aaa si o sa ma net cand stau acasa pt ca sotul meu mi-a cumparat laptop .abia astept sa vina calculiciul asta nou acasa ca l-am comandat online.
s-a trezit gaza va pup



de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joker spune:

Emaaimee, de abia asteptam sa vii..poate ne intalnim...asta daca esti din Bucuresti!!!

Joker...mama de ied zapacit

http://pg.photos.yahoo.com/ph/marin_a_i/album?.dir=/fdd2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andatudor spune:

Venim si noi cu vesti : ne da primul dintisor-stanga jos! Suntem maraiti la greeeu,nu poate sa mai adoarma ziua mai deloc,papa cu greu si mi-e teribil de mila de el ca nu prea stiu cum sa-l ajut sa nu-l mai doara.Cam in cat timp sparge gingia?
In rest stam vreo 3/4 ore in fiecare zi pe afara,macar asa mai uita de durere.

revin ca maraie

Mergi la inceput