Clipe din trairile sufletelor noastre...(5)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

N-am somn
Am primit un e-mail cu un banc si nu ma pot abtine.

Trebuia postat eventual inainte de plecare, dar ramane valabil pentru urmatoarele intalniri


Patru prieteni in vacanta. La hotel, neavand prea multi bani, hotarasc
sa doarma cate doi in camera. Unul din ei se stia ca sforaie atat de
cumplit, incat au convenit sa doarma in camera cu el pe rand, fiecare
cate o noapte. A doua zi dimineata, vine primul care a avut "onoarea",
cu ochii rosii, parul ravasit etc. "N-am putut dormi toata noaptea, am
stat in fotoliu si m-am uitat la el" A doua zi, urmatorul, rupt de somn
si el: "Cum dreq sa dormi, se clatina acoperisul de la sforaitul astuia,
am stat toata noaptea in fotoliu si m-am uitat la el" A treia zi, vine
al treilea fresh, odihnit, bine dispus. Ceilalti mirati: "Cum ai reusit
sa te odihnesti?!?" "Simplu. Inainte de a ne baga in pat, l-am strans in
brate, l-am sarutat dulce si i-am spus noapte buna. N-a inchis un ochi
toata noaptea :-D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

buna seara, ma bucur ca v-ati distrat, da frumos va sade de mine ati uitat de tot.........nici un la multi ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Noi am ajuns acasa, am facut baie si... la nani. Cata la 19:30 dormea deja. A trecut cam repede weekend-ul. Acum ne pregatim de gradi, asa ca povestim mai tarziu.

Galinarodica, la multi ani si sa fii fericita ! Tot ce iti doresti tu !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Buna dimineata.

Ioana unde pusesi cafeaua? Ca eu inca mai orbecai...

Rodica, la multi ani...inteleg ca a fost ziua ta.
Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de puiul mic si sa ai numai bucurii.

Pup iu,
O zi usoara...mie nu-mi vine sa ma duc la serviciu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Trag si eu de ochi pe-aici... N-am chef de nimic, poate-mi revin mai tarziu .
Ne-a placut si noua, Diana a adormit si ea devreme, desi a mai dormit o tura in tren.
Asa cum zicea si Iulia, parca ne cunoastem de multa vreme, n-am avut probleme de adaptare sau divergente de vreun fel.
Cert e ca mai vrem!

La multi ani, Rodica! Multe impliniri alaturi de baietelul tau!

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Kuki, mai e cafea si acum, daca mai vrei. Inca nu era gata, a trebuit sa pregatesc intai cerealele.
Am baut destula cafea de dimineata si pana acum, dar tot nu mi-a trecut cheful de un concediu, weekend-ul asta abia mi-a deschis "apetitul". Dimineata mi se parea prea ciudat sa fac ghiozdanelul lui Cata pt gradi si sa ma grabesc undeva...
Dincolo de "micile" isterii ale lui Cata, a fost super... Data viitoare poate avem mai mult noroc si cu vremea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Ce e cu AMR 2 luni?? Cine imi zice si mie, chiar si la ureche ?

http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Ioana, multumesc, azi cred ca vreau cafea non-stop.
Nu reusesc deloc sa-mi intru-n ritm.
Cata e o dulce, dar mi-e ciuda ca n-am reusit sa ne imprietenim mai bine. Ramane pe data viitoare.
In schimb m-am amorezat definitiv de Raducu, care a fost erou pana la capat. N-am vazut copil mai cuminte in tot trenul.
Bineee...stiti, din cand in cand mai trecea "omul rau"cu geanta aia mare cu fermoar...

Ril, iti zicem mai, ce-i cu AMR-ul, dar da-te mai aproape sa nu ne auda tot forumu'

In principiu...este ceea ce pare a fi, insa mai e un skepsis (cred ca la fiu-miu am auzit cuvantul asta, asa s-o scrie???)

Hai ca ma intorc la munca, offf...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Da, sa .mi dau si eu cu parerea....
In primul rand, mi-a placut, dar, daca va exista o "data viitoare", vreau baie langa camera si bucatarie cu chiuveta!
In al doilea rand, va multumesc tuturor ca i-ati creat toate conditiile (mai ales ptr somn!)copilului meu si ca i-ati suportat toanele!
Iar Almei... multumiri speciale! Eu reactionez mult, mult mai dur cand ma musca.Adica il pocnesc mai exact!Sa-mi spui dc e cazul sa suport ingrijiri medicale, alea, alea...

Ril mi-a trimis niste poze aiurea... in unele erau alte persoane, iar in altele eram cu spatele sau mancam.Ce-o fi in capul lui? In afara faptului ca e indragostit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Oooooooopssssss!
Se lasa cu povesti aici?
Pai.....sa incepem cu.....
Alma! Esti o finuta si sper sa nu vii cu mana amputata data viitoare,ca te-a muscat doar un copil
Cati......cel mai dulce copilas il ai si....ramane febletzea mea(sa nu se supere ceilalti,ca asta nu inseamna ca ai lor copii sint mai prejos).Data viitoare iti promit solemn ca o zi e al meu si te las sa-ti faci de cap cum vrei tu....
Iuli....pe tine te cunosc de-o viata,mey.Nu-si mai au rostul cuvintele,si cred ca intelegi ce vreau sa-ti spun.
Ioana si Ril....(am voie sa ma adresez voua in acelasi timp? ),daca vi s-a parut prea scurt,este pt.ca......a venit primavara....si voi ati simtit,nu-i asa?

Numai cu bancul ala postat de Iuli aseara,nu prea ma impac....va dati voi seama ca n=a putut pune capul pe perna decit uitindu-se in jur sa vada daca mai sint prin preajma eu? ....Asta este.....v-am avertizat...pina data viitoare,poate ma combin si eu cu vreun Vasile Seicaru(chiar,asta-i vaduv)si ma operez de polipi,ca sa va las sa dormiti...

Pup pe toata lumea!

Rodica,daca fuse ziua ta,iarta-ne,nu aveam de unde sa stim!
La multi ani,sanatate multa si sa-ti traiasca puiul! Faci cinste?

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput