Aspirante optimiste - 191

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

hop top si io iar in lumea voastra ..adica a noastra a aspirantelor...m-am inscris pe listuta de muuult...de anu trecut...dar nu am reusit..sa trec de cealalata parte a baricadei...
v-am citit destul de des...dar nu am mai postat de mult..

m-am decis sa merg la medic azi...dupa ....muuult timp..
merg la un doctor care are eco vaginal..sau intern ..sau cum s-o numi..are reputatie aici in oras ca e un medic bun...asa ca..as vrea sa imi spuna...cum se vede aparatul meu repro....la un eco...si in functie de asta..poate ..facem pasul urmator...o laparo...sa vedem si in interior cum sta treaba...

cu ajutorul vostru..am invatat sa imi cunosc mai bine organismul...stiu cand ovulez..adica am simtit o mica durere...si secretia si-a schimbat consistenta si culoarea...stiu ..ca ar trebui sa mai iau si temp.bazala..dar..nu am facut-o...
am un CM de 25 de zile ...si cred ca ovu s-a produs in ziua 11...cam devreme zic io...
sing.problema..este..ca desi ..stiu de vreo 3 luni cand cand se produce...nu am putut profita de ocazie...sotul meu fiind plecat la munca in afara localitatii..ne vedem doar in wk...
na..asta e....o sa reusim oare sa ne punem de acord cu programul asta???adica munca lui .si ..ovulatia mea...
din cauza asta sunt tare suparata....

va doresc o zi buna..si pupicei.la fete viitoare burtici..

aaa...o intrebare...celor care ati facut poate un astfel de eco./..vaginal..doare???
si ce ar putea sa imi spuna medicul ??
uff...las ca nu mor io pana la ora 2 azi...



pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

floare de colt: ecografia endovaginala nu doare, nu te speria. In ceea ce priveste imposibilitatea de a pune de acord ovulatia cu programul sotului, eu zic totusi ca daca CM-ul tau e de 25 de zile, si nu de 28, la 2-3 luni o puteti nimeri. Daca ai CM-ul de 25 de zile, e normal sa ovulezi in ziua 11. Pupici si numai vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adya spune:

Hello gagici!
Eu m-am trezit tare bine dispusa mai ales ca a iesit soarele la noi, desi e frig (azi-noapte a inghetat).Cu toate ca ieri mi-am facut un test care a fost evident negativ, uritzii nu se arata, desi sint in ziua 37.
Va pupik,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

merci mult Tabi de raspuns...spuneam si io ca e mai devreme..ca..ma asteptam undeva in ziua 12 13 adica pe la jumatate..dar oricum ...nu ma pot supara pe ovu ca a venit pe 11 ...hihihihihi

mda..oarecum..sper sa ne nimerim...cat mai curand cu acelasi program..adica io sa ovulez in wk..si sotul meu sa presteze de zor...va dati seama..dupa o sapt de pauza...cum e...

si..daca nu doare..eco..vaginal..m-am scos..ma duc cu tupeu azi ....ce ar trebui sa mai intreb medicul????

am atatea in cap..stiu ca e f aglomerat si..sper ca o sa aiba rabdare ..cu mine...

pupicei...

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Offfffffff Miha, nu-mi vine sa cred cat de stresate suntem din cauza rusilor. Eu sunt in a 8-a zi de intarziere. Ieri m-a durut burtka ff tare si am crezut ca ma invadeaza, dar nimik. Azi nici un semn pana acum.

marinar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Marinar, sa-ti treaca supararea... Cu medicul ai vb? Sau astepti pana luni?
Floare de colt, la eco ar trebui sa-ti spuna dimensiunile uterului, starea ovareleo, daca exista foliculi si de ce dimensiuni, grosimea endomertului ( adica mucoasa uterina)... Cam astea... Fetelor, poteti sa ma contraziceti daca am incurcat tipul de eco!

Poze1Poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta_stan spune:

Salutare,


_felicia - mai ce nepotele frumusele ai; da' seamana cu matusica, ce pot sa zic
Io am ridicat ieri rezultatul analizelor hormonale ale sotului meu si spermocultura; a iesit prolactina mare - cam cu trei unitati mai mare decat cea normala la barbati - adica 16 si ceva (nu mai stiu ca le-am lasat acasa) in loc de 13 limita maxima normala.
Aveti idee ce reprezinta prolactina asta mare ?
Sar'mana de raspuns.
Maine ma duc la dr. si sper sa-mi dea Sumamed si sa nu se oftice ca ne protejam si nu dam sanse la bb pana nu scap eu de Chlamydia

Va pup ! Sa fie bine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosar spune:

Fetele ca sa va inveselesc intrarea in weekend va trimit un banc:

Stau la bar in localul meu preferat... deodata intra pe usa cea mai frumoasa femeie pe care am vazut-o vreodata...

Ma gandesc cum sa intru cu ea in vorba si comand o sticla de sampanie.
Trimit chelnerul la masa ei cu sticla si un biletel daca doreste sa bem impreuna.

Ea citeste biletelul si imi zambeste, scrie ceva si imi trimite mesajul prin chelner.

Pe bilet sta: " onorate Domn, daca as bea cu dvs. din aceasta sticla, ar trebui ca in garajul dvs. sa existe cel putin un Mercedes, pe contul dvs. cel putin un milion, in pantalonii dvs. ar trebui sa fie 17cm, iar o vila in Insulele Canare ar fi deasemenea de dorit."

Eu citesc zimbind si scriu inapoi: "draga Doamna, in garajul meu se afla un Ferrari, un Porsche si un Mercedes, pe fiecare din cele 8 conturi ale mele se gasesc cate 2 Milioane, am case de vacante in Bali, Florida si Elvetia...

... insa niciodata - nici pt. cea mai frumoasa femeie din lume - nu as lasa sa mi se taie 6cm... asa ca va rog sa trimiteti sticla inapoi!





ANCA

“Capul sus, va rasari soarele si pe strada noastra”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Gogosar super bancul.

Felicia inca nu am vb, o sa astept sa vad ce se intampla in we. te pup si eu.

marinar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Gogosar, super dragut bancul tau. M-ai facut sa mai uit cat de suparata eram pt. ca azi dimineata mi-a fost ingrozitor de rau, am varsat pana n-am mai putut, dupa care am dus la farmacie si mi-am luat un test(pe care am mai dat si o gramada de bani). Si ce credeti? testul a iesit negativ. Asa ca am arunact si banii pe fereastra si mi-am inrautatit si starea, mi-am distrus si speranta.
Pupici la fete.


Poze
Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in
momente care iti taie rasuflarea.

Mergi la inceput