emigrarea sufletului

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns super-lia spune:

Multumesc. Sunteti foarte dragute. Ma chinuit talentul si inca ma chinuie.... Am citit cu incantare toate vorbele voastre frumoase dar m-ar interesa si critica ...modului meu de a scrie . Nu ma refer la greselile de caligrafie sau exprimare. Tot ce am scris a fost "din prima" fara corecturi sau prelucrari ... asa cum mi-am amintit ... si pentru ca in capul meu se bulucesc ideile as vrea sa le asez pe hartie. Am vazut ca sunt si alte fete care scriu frumos si cred ca o mare parte din voi aveti studii superioare asa ca sfaturile voastre m-ar ajuta foarte mult tinand cont ca sunteti primele mele cititoare pe internet.
Astept cu interes sugestiile voastre.
Multumesc!

mamica fericita a unui baietel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Cornelia


Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela P spune:

quote:
Originally posted by super-lia

Multumesc. Sunteti foarte dragute. Ma chinuit talentul si inca ma chinuie.... Am citit cu incantare toate vorbele voastre frumoase dar m-ar interesa si critica ...modului meu de a scrie . Nu ma refer la greselile de caligrafie sau exprimare. Tot ce am scris a fost "din prima" fara corecturi sau prelucrari ... asa cum mi-am amintit ... si pentru ca in capul meu se bulucesc ideile as vrea sa le asez pe hartie. Am vazut ca sunt si alte fete care scriu frumos si cred ca o mare parte din voi aveti studii superioare asa ca sfaturile voastre m-ar ajuta foarte mult tinand cont ca sunteti primele mele cititoare pe internet.
Astept cu interes sugestiile voastre.



Draga super-lia, la caligrafie nu prea te putem corecta, tastezi frumos...
Am vrut sa fac o glumita, nu te superi.

Adela
http://community.webshots.com/user/adela23_1999

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns super-lia spune:

ha ha ha... buna glumita...da adevarul este ca tastatura mea e deosebita ;)... nu ma supar ... imi plac fetele cu spirit de observatie.

mamica fericita a unui baietel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana P spune:

Draga Lia, ti-am citit si rascitit povestea. Pe mine m-a ajutat foarte mult.
Iti multumesc.
De sfaturi nu cred ca ai nevoie, atata timp cat scrii din suflet totul iti reuseste. Te rugam sa mai scrii povestioare sau amintiri, iar cu timpul poate le vei aduna intr-un volum: "Povestioare sau amintiri ? "

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Draga Lia, cel mai bun antrenament la scris e.. scrisul! :) Mai povesteste-ne cum e viata ta pe acolo, cum a decurs sarcina, nasterea.. Ce mai face baietelul tau..
Pupici.

Sanatate la bebei si mamici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danro spune:

Intr-adevar o poveste de viata fascinanta sau mai bine zis o farama din multitudinea de povesti ale vietii,fiindca vor mai venii si multe altele,dupa cum destinul ne rezerva fiecaruia pe masura.
Am nimerit din intamplare pe acest forum si nu am putut fara sa ma inscriu,asta fiindca am citit "cararile destinului tau" ,cum parca imi aduc aminte ca ai numit-o tu.Deci,inseamna ca ai talent narativ.
Totusi,ma intreb cum ai putut sa tii minte atatea detalii sau multe sunt pura inchipuire?
Ca o mica critica,poate ca nu trebuia sa expui din scrisorile voastre personale,asta facea parte din intimitatea voastra,cel putin asa am simtit eu cand am citit,mi se parea ca ai incalcat o regula "nescrisa",era de ajuns sa redai doar cateva randuri si nu sa para ca folosit in scop "comercial",sa zic asa.
Sper ca nu te-ai suparat,spuneai ca vrei sa vezi si niste critici si asta mi-a placut la tine fiindca altfel nici nu mai scriam.
In rest,felicitari,tot ce-ti doresti,sa ai o viata asa cum ti-o doresti si sa ne mai povestesti din "cararile" tale.
SUCCES!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redrose spune:

Draga Lia,
Am nimerit din intamplare pe acest forum si am stat pina la 5 dimineata sa citesc povestea ta (desi dimineata am destula treaba). Sunt barbat si m-a impresionat f mult ce ai scris. Mi-am dat seama ca si prietena mea (6 ani impreuna) are cu mine aceleasi probleme care le aveai tu cu fostul sot. Abia dupa ce am citit ce ai scris mi-am dat seama cat sunt de importante pt voi, femeile, micile atentii pe care trebuie sa le acorzi partenerei. Nu vreau sa regret mai tarziu si sa pling dupa ce am pierdut-o, si de aceea iti multumesc enorm ca mi-ai deschis ochii... Mi-a placut enorm sfatul primit de sotul tau privind casatoria. Mult succes in continuare.

Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amorena spune:

O foarte frumoasa poveste de viata, draga Lia.Iti multumesc din suflet ca ne-ai impartasit-o si nouaEsti o femeie foarte puternica, care merita pe deplin sa fie fericita.Iti doresc si pe mai departe multa fericire sanatate si iubire!!!!!!!!
Ce mai faci????Mai scrie-ne cate ceva despre tine!!!!!!!! Amorena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

no ,Lia , acus am citit toata povestea ta...cap coada.. ti-am vazut si poza ...o femeie frumoasa...si puternica ..si fericita...brava tie!
asteptam sa ne spui cum afost in Romania..am inteles ca ati plecat pe 9 sept.presupun ca v-ati intors...noi aici am ramas...cum ai regasit tara la un an de la plecat?...pupici multi

Mergi la inceput