Super poznasi de iulie-august 2004 (166)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Buna !
Noi suntem bine...doar ca nu imi merge calc. prea bine si de aceea nu am mai scris...am reusit cu greu sa citesc ce ati scris, dar ca sa trimit un mesaj imi trebuie nervi de fier ...Daca nu mai apar pe aici sa stiti ca asta este cauza si sa nu ma dati disparuta ...
Olivia ...sper sa se rezolve problemele voastre cat mai curand...
Sanatate tuturor bolnaviorilor ca tare multi mai sunt...
AndreeaM, felicitari pt. sora ta...
Cristalina...felicitari si tie pt. nepotel...
Andreea ...Pupici lui Philip...
Felicia...am reusit sa vad pozele...frumoase ca de obicei...Andreea e o dulce...iar bucataria e super...nu o sa vezi in Ro asa ceva si la asa un pret

Despre Alessia ce sa va zic...e intr-o perioada cand simte nevoia acuta de afirmare a personalitatii...si se lasa din ce in ce mai des cu scandal si dat cu fundu' de pamant ...Mananca si doarme binisior...nu pot sa ma plang...Si ce e mai important ...virozele si alte alea ne-au ocolit deocamdata...sa vedem cat mai scapam...In rest...ne uimeste in fiecare zi cu cate ceva...cu cat de multe cuvinte stie...si cate perle poate sa scoata...Mai nou , cum prinde o carte sau ceva cu litere mai mari de tipar, ne tot intreaba ce e asta aratand diverse litere...asa ca acum deja recunoaste trei litere: A, O si U ....Gata cu lauda ...va pup pe toate...si sper sa vin mai des pe la voi...


Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
ALBUM 1 ALBUM 2
CELE MAI FRUMOASE FLORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Neata,
copilasii bolnaviori
Deci Rox nu e la datorie azi... tocmai vroiam sa-i amintesc sa nu triseze cu dieta Azi parca are fructe in program??
A masurat-o si ta-su pe Eva aseara are 83 cm, e pe curba medie pt fetite in caietul nostru.
Dana si eu am avut meci aseara cu Mara pt lectii... la noi la mate e buba, pt ea e ceva total abstract. ne gandim cu groaza ce ne-om face cand ajungem la chimie, fizica, etc Nu stiu pur si simplu cum sa-i explic sa inteleaga ceva, n-am vazut asa antitalent in viata mea... poate doar la frati-miu In schimb scrie povesti in suedeza toata ziua...
Va pup, o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

O zi buna Romania si noapte buna America.
Roxi e la Bucuresti cred de nu a aparut inca.
Cori daca ai probleme cu matematica(cu Mara),da un buzz pe yahoo, si ma ofer de consultatii gratuite.Singura problema ar fi limba.Ca nu stiu o boaba suedeza. Pupici.

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineataaa !
Si ce inseamna astea 37 de grade constant ??? E bai, nu-i bai ? Ii dau Nurofen inca maine, iar apoi ... ce ma fac daca creste iar ???
Kim - vazut tunsulici cu Oac, frumos foc :-)
Kro - felicitari pentru Alessia cea stiutoare :-)
DanaSpeel - noi dormim de la 22,30 -> 7,30/8,00, apoi 14,00 -> 16,30.
Mai vroiam sa zic multe, oricum salut toate mamicile din gasca ... pupam bolnaviorii !!!


Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Multumim! Io's asa incantata de finutzu' mic...hehehe...nu l-am vazut da' sunt responsabila cu imbaiatu' cand vin acasa. Asa ca apuc sa vad din belsug putzica mica...:))))

Mariutza e mai bine. A avut nenea doftorul dreptate, daca nu o scot afara sa suprainfecteze trece usor si fara medicamente.
Daria, si noi am cumparat sirop de muguri de pin cu propolis...numa ca nu o pot face sa puna gura pe el. O sa incerc in lapte deseara.
Botoshu' vrea sa manance singura si laptele (noi il bem cu linguritza de mai bine de 6 luni). Asa ca e circoteca dimineata si seara cu bautul laptelui (care constituie mesele de dimineata si seara, simplu, ca tzine la silueta....hahaha)
Ieri a stat numai calare pe tricicleta...acum isi plimba toate jucariile de plus cu ea, unele nu stau si se enerveaza ca alea cad...distractie...:)

Mitzule, i-a luat taica-sau o suzeta-termometru, 200 de mii (nu am gasit din ala digital simplu pe unde am fost, la al nostru s-a terminat bateria si nu a avut cine sa cumpere alta...).
Cum a vazut buton cum a inceput sa butoneze de ea, a gustat-o si a vazut ca nu e ca suzeta ei si nu am putut sa i-o bagam in gura. Mestera ca taica-sau, sa vaza ea cum functioneaza toate alea!!!
Tot incerca sa o rupa!!!
E bine ca nu a facut febra, asa ca nu am insistat...da' ma apucase rasu'-plansu' cand o vedeam mesterind la buton

Andreea, tare frumoasa tunsoare, are si cui sa-i stea bine...;)
Danaspeel, Maria doarme 9 ore noaptea si 2 ore dupa amiaza.

Nici un semn de Papa!? Sanatate maxima daca apuci sa citesti!
O zi excelenta sa avem!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

neata neata

ce de fete la dieta si exercitii! bravos! eu de dieta ma tin, dar exercitii nu am facut deloc... nu ma mai tin balamalele
i-am tuns bretonul mandrei ieri de dimineata, varza i-am facut parul... asa ca aseara dupa gradi am aterizat direct la ciufolici unde ne-am tras o super tunsoare de vara! e tare scumpa maimutica cu freza cea noua, o sa ii fac niste poze cat de curand. la gradinita fenomenul muscaturilor se extinde, iar ieri mandra mea a muscat si ea un copilas, din prea mare drag (l-a luat in brate si l-a strans dupa care l-a muscat dragoste cu nabadai...) sunt suparata rau pe educatoare, pentru ca ar fi trebuit din start sa descurajeze comportamentul asta (era doar un singur baietel care musca, nu cred ca era chiar atat de greu de supravegheat de catre 3 femei).

andreea - imi place tunsoarea ta si iti sta foarte bine! pupici lui pupi, copia fidela a mamei lui
roxana - multa sanatate puiului si distractie maxima in concediu!
cristalule - sa-ti traiasca finutzul! sa fie sanatos si voios!
carolina - felicitari pentru alessia! este sefa de promotie la poznasi!
daria - super aventuri de seara! cum e bona cea noua?
dana - poate e doar o faza trecatoare si isi revine cu somnul. si domnisoara mea a avut o perioada in care nu voia sa doarma de pranz, se plimba pe la grupele mari si se juca cu jucariile lor

sanatate tuturor piticilor bolnaviori!

cele mai frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

`neata frumoaselor si sanatate multa acolo unde e cazu` recum si cupilasilor, ca vaz ca sunt tare muuulti, ca acu` parca niciodata n-au fost atiti...
io m-am reprofilat incepind de azi, dau rubeola celor care sunt crizati ca odrasele au crescut si n-au facut niciuna din bolile astea, caci ilinca de aseara s-a umplut de bubute pe torace si abdomen iar ionut a intrat intr-o stare de blegeala si ma astept s-o puna si el. deci viroza n-a fost viroza ci rubeola. astazi vine doctorul si vom sti exact, desi in momentul asta nu mai am nici un dubiu. in rest, munca_casa, munca_casa. is in zona cu deshtu` pe F5... fug in urma sa vaz ce-ati mai scris.

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Neatza, mindrelor!
Vaz c-avetzi activitate, mai ales mamicile, va facetzi frumoase shi sexoase, deh, vine primavara!
Julia mea are acu 12 kile shi 84 de cm, am reushit shi io s-o tund, de fapt s-o ciumpavesc nitzel la spate shi la breton, mi-a luat o juma de ora pentru 3 fire, atita se fitziie, moama, zicei c-o scalpez!
Aci ploo shi-i urit, iar e frig, uf, vreau la caldura! In rest, nika interesant, ca io parazitez acasa
Pup la buboshi

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Buna fetele.
Noi suntem mai bine,de aseara nu a mai facut febra, si doar un scaun aproape normal de dimineatza.Dar am schimbat si medicul si tratamentul,sper sa-i mearga bine in continuare.Multumesc pentru raspunsuri,ma cam chinui cu mancarea de regim,pana acum a mancat, dar a inceput sa-mi ceara mancarea cu care era obisnuita,lapte iaurt,suculetz de fructe.Daca o aude cineva cum, cere zice ca nu-i dau sa manace.Apropo, cam care a fost cauza enterocolitei la voi?Ca eu stau sa ma gandesc de vreo 2 zile si am exclus mancarea!!
Philip si Adema ne primiti si pe noi in clubul celor de 82 de cm??Eu nu-mi fac probleme cu inaltimea o dau la baschet si-o sa creasca ea
Cristalina felicitari si sa ai un nepotel sanatos si voios si spor la facut baitza..
AndreeaM si noi asteptam caldura ca sa ne intalnim cu toti copii din clubul poznasilor asa ca poti sa ne treci pe lista de acum
Pupici si multa sanatate la toti copiii si la mamicile supergrijulii


http://photos.yahoo.com/gorodeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

va anunt cu oareshce usurare ca mi-am luat de-o grija cu rujeola, ilinca abia ce-o facu`, ne-a confirmat astazi doctorul...

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput