FIV - 66

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bety spune:

Multumesc de raspunsuri.
De venit, daca am programare, o sa vina...da' ce fac eu de tratament?! Ca doar dupa acea eco, mi-l prescrie...Si auzisem ca menogonul/puregonul se iau de sus, de la sterilitate.
Na' belea...bine ca mi-ati zis, sa vorbesc cu dr mea problema asta.
Va

"Oamenii buni au parte de lucruri bune."
Beatrice
Poze dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Bety, vorbeste cu dr. ta despre asta, poate iti va oferi solutia de a cumpara cateva fiole de menogon si puregon, in cantitate suficienta cat sa incepi tratamentul. Oricum, am inteles ca farmacia cu care lucreaza Giulestiul primeste inapoi fiolele in plus. Bafta!

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

Bety daca-ti face echo duminica poate-ti da trat.de stimulare de luni,mergi luni,il cumperi si-l incepi de luni seara (eu seara faceam trat de stimulare,dimineata faceam diphereline-ul).Eu mi-am cumparat trat de stimulare din prima zi(de cand am fost sa vb.cu dl.prof.) aveam banii pregatiti,mi-a scris ce sa iau si am cumparat. Spre sfarsitul stimularii a considerat ca trebuie sa-mi mai cumpar pt.cateva zile si am mai cumparat.Initial mi-a dat pt.10 zile !

http://photos.yahoo.com/verocika2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bety spune:

Veronici - - ai avut noroc...eu l-am prins intr-o zi din acelea...mi-a facut eco, a vazut dosarul si tratamentul i l-a spus dr. Cocei, care m-a preluat, mi-a povestit ce si cum si mi-a zis doar de diphereline - 11 zile (a zis ca restul il tratamentului il stabileste dl. prof, dupa eco); deci si pe asta trebuie sa-l mai cumpar.
Avalon - maine voi vorbi cu dr.


"Oamenii buni au parte de lucruri bune."
Beatrice
Poze dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Bety cine e dr. tau ,Cocei? Dipherelinul l-ai inceput sau il incepi dupa ce mergi la eco? Daca stii cat dipher.trebuie sa faci ptr. inceput ,poti sa il iei in cursul saptamanii.Menogonul poate il incepi de luni ,asa cum a spus Veronici.Eu am facut 14 fiole de diphereline pana la prima eco, apoi am inceput cu Menogonul si cu cate o jumatate de fiola de diphereline,sa vad acum cand o sa merg la eco ,adica miercuri ,daca o sa mai cumpar sau nu diphe. sau menogon.Eu fac FIV-ul tot cu dl. Prof.Sunt pacienta lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Avalon Giulestiul lucreaza in colaborare cu vreo farmacie in procurarea acestor tratamente de stimulare ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Asa am citit aici, la FIV, ca daca faci FIV la Giulesti poti lua medicamentele pt stimulare de la farmacia lor si ceea ce ramane se returneaza (primesti banii inapoi pt ceea ce ti-a ramas), dar acum nu mai tin minte daca e vorba de farmacia Leda sau daca se cumpara chiar de la ei, de la cabinetul de sterilitate... Uite, o sa caut postarea (nici nu mai stiu cine a scris lucrul acesta )...

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Atunci asa e ,ei procura medicamentele ,nu lucreaza cu nici o farmacie si daca raman injectii ,ei iti dau banii inapoi.Menogonul se ia de sus de la sterilitate si Dipherelinul de jos de la FIV.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Bine ca m-ai luminat, Gina, ca la ora asta rascoleam toate capitolele FIV ca sa vad unde e postarea cu informatia respectiva

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Tin minte acea postare ,dar eu stiu de la dl. Prof de anul trecut de la primul FIV,cand mi-a explicat cum e treaba cu tot protocolul FIV.
Andicu iti doresc noapte buna cu vise frumoase .

Mergi la inceput