Super poznasi de iulie-august 2004 (165)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Salutare,
Dana wowowow, ce nerfi de otel trebe sa ai, eu cre'ca il casapeam sa-mi fi facut una ca asta!!!!
Danule mama lu Vicu, da ce baiet cuminte ai tu!!! Eu nu reusesc nicicum sa o las singura in pat. trebuie sa stau cu ea pana adoarme, si asta ma scoate din minti mai ales ca dureaza uneori si o ora...
Am fost ieri la scoala de muzica, Mara a incercat toate saxofoanele, flauturile, oboaiele si alte ale gurii pe acolo... Am pus 3 optiuni, chitara, flaut (si eu la aceeasi gluma de autobaza ma gandesc, de aia ziceam sa nu radeti) si keyboard. Sa vedem ce se intampla, cica la chitara si keybord e coada, toti vor sa cante in trupe rock
Mitzule nu cred ca nerfii pe sot cresc cu numarul de copii... chiar vorbeam aseara cu un preten venit in vizita, cu un copil sau trei tot la gara aia cobori, oricum nu mai ai viata sociala, intima, etc... Se zice ca daca un cuplu supravietuieste pana implineste juniorul 2 ani, a trecut perioada critica. Asa sa fie...
Va pup, weekend frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

quote:
Originally posted by corianai

Salutare,
Se zice ca daca un cuplu supravietuieste pana implineste juniorul 2 ani, a trecut perioada critica. Asa sa fie...



cori, pe bune se zice asa??? habar nu aveam...nu stiam di ce-s asa de nervoasa, ufff, mai am un pic, mama masii, doar n-am indurat 1 an si 9 luni ca sa ma innec ca tziganu' la mal ...era sa ma vedeti si pe mine la in 1 sau in 2 , va rog sa-mi tineti si mie pumnii



vidiazni, ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gongutza spune:

Roxi de la Cluj lasa ca nu esti singura pe care-o bate gandu sa deschida un subiect la in 1 sau in 2 ...deocamdata ma abtin,dar nu stiu cat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

hi hi gongutza, io stii di ce n-am scris? ca m-am luat in taste cu multzi aci pe DC si-am devenit o tzira "populara" si-am zis ca poate ma prinde Guestus la'nghesuiala si nu vreau...intre timp mi-am mai revenit



vidiazni, ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Fetelor,eu una va tin pumnii sa aveti putere sa treceti peste perioadele negre,cred ca toate avem discutii mai mari sau mai mici.Eu una in momente de conflict sunt incandescenta,cu toate ca omu meu nu tipa niciodata,dar inteapa calm.eu insa probez cu succes toate octavele posibile.rabdare ca toate trec.
Cu sacu meu,probabil as fi fost mai colerica insa exact in timpul ala am slabit eu cit ai zice peste 16 kg si ma temeam pentru viata mea,nu am avut timp sa ma gindesc prea mult c-am pierdut un sac de zmacuri si altele.Asa cum bine ai spus Roxana,sanatatea e cea mai importanta.Am pierdut zmacuri dar mi-am pus dinti in gura tot de citeva mii de euro,mai bine cu dinti frumosi decit zmacuita si cu un dinte-n gura!si slava domnului,nu duc lipsa nici de zmacuri,as putea deschide cu succes un salon super profesional cu cite maglavaisuri zac in dressing.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata ! N`am somn :-(
Gongutza si Roxa, la un moment dat si io vroiam sa ma plang pe la 1-2 :-) dar cum zice DanaSpeel, fac arii de opera in zbieraturi si parca`mi trece
Corianai - ioi, 2 ani, poi sper sa rezistam. Numa` io nu stiu gluma aia, mie chiar imi place flautul, era un tip misto` rau la filarmonica si canta la flaut

Vreti sa stiti de noi ? De luni am dadaca noua. O tanti, mi-a placut. Buba provine ca nu as fi putut lipsi de la munca deloc, dar asta e, sa ma dea afara daca nu le convine concediul meu fortat. Apoi ultima disputa cu sotu` , subect "casa mea" a devenit schimb apartament ... probabil, mutat in chirie o luna, deci nu va zic daca se intampla cum voi fi cu nervii franjuri Am o perioada asa de intortocheata si nu vad rozul ala in capat ... asta ma termina si nu-mi da somn. Ma mir ca nu am nici un fir alb, o fi de vina genetica

O duminica faina, pupam gasca cu mic cu mare cu probleme si fara si sa aveti o saptamana faina. Am sa mai scriu sa ma plang p`acilea de framantarile mele




Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Buna dimineata Romania.
Dana-Ema, si Cristalina, ia treceti voi pe la subiectul "perlele sotilor nostri", ca sincer mai ca nu iesiti castigatoare acolo. Eu zambesc acum, dar daca eram in locul vostru (mai ales al Danei) sa vezi ce ar fi scurmat al meu prin gunoi in miez de noapte.Dar Mario nu mai avea cum, caci deja erau in Romania.
Adina, bafta la gasit apartament pentru ai tai.Si pupam pe Alex cel mamos si frumos.
Roxa...mai dar familie de familie sunteti voi , asa inalti toti. De fapt eu vorbesc ca si eu si sotul suntem palugi(eu 1.74), dar cat am fost mica eu eram foarte scunda, de unchiul meu zicea ca eu o sa raman cea mai piticanie dintre toti fratii (patru), si acum cand ma vede glumescte cu ai mei intrebandu-i ca unde au schimbat copilul, l-au dat pe cel mic si l-au luat pe cel inalt?
Si Roxa...mai fata verde,ia ia tu o guta de aer si nu vorbi asa, cum la in unul sau in doi...cophilul are nevoie de 2 parinti.Stiu ca si eu am spus cuvantul divort de cel putin 10 ori de cand s-a nascut Adela, si poate chiar as avea motive serioase de divort...dar nu o fac.Daca nu am facut-o cat nu erau copii, nu o fac nici acum.
Hehehe ca vorbea Daria de fire albe, sincer..eu sunt alba ,alba, adica in proportie de 90%.Dar ma vopsesc.Chiar acum ma gandeam ca deja juma de par e iar alb la radacina, ca nu l-am mai vopsit de la sarbatori.Parca alta data ma vopseam la 3 luni, acum deja trebuie mai des. Apropo de asta stiti ceva cat de des te poti vopsi fara sa-ti afecteze calitatea parului?
O duminica placuta.

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Liliana, iar n-ai somn.... la mine e aproape miezul noptii... deci la tine e cel putin 2 am, nu-i asa?

Daria, mult succes cu noua bona, si cu schimbul de apartament... banuiesc ca vreti mai multe camere?...las ca se rezolva toate, nu te mai gandi si le rasuci pe toate partile ca devin lucrurile si mai complicate..

Adina, succes si tie cu mutatul parintilor in Buc... nici eu nu am avut pe nimeni dupa ce m-am mutat in Buc asa ca stiu cum e...

Vad ca mai sunt doamne pe aicea care se plang de soti... scuze ca spun asta dar ma bucura ca nu sunt chiar singura.. la un moment dat ma gandeam ca oi fi eu defecta..

Sa aveti o duminica frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Liliana, eu incerc sa ma vopsesc cat de rar se poate (nu mai rar de 3 luni)... dar am o colega care se vopseste la 3 sapt...deci nu stiu daca e o regula..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Salut fetele,iaca supravietuiesc si eu dupa o saptamana fara "drogul zilnic" a se citi fara voi(dar tare greu mai este),si de aseara ma chinui sa va citesc cu mii de intreruperi:repede la olitza,veau un pic de ceai, da mama ce face? ....
In primul rand,Mitzura,felicitari si sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!Si mult curaj,noi suntem alaturi de tine si speram sa-ti fim de folos chiar si numai cu cuvintele!
Roberta,faza cu "Nu" este trecatoare, noi suntem la faza "da,acolo,ce-i?ce-i acolo?" eu nici nu apuc sa incep sa explic ca ea iar incepe "ce-i acolo?da,acolo,ce-i?"...A si deja sunt depasita de un desen animat de pe Jetix,ceva cu Puka si Dgaru, ca sunt episoade care ma lasa muta,iar ea nici nu clipeste cand se uita si tot timpul ma intreaba"ce-i acolo???"iar eu nu stiu ce sa mai inventez.
Olivia deci este buna metoda cu "cotzul de iusine",eu o folosesc cand vreau sa-i distrag atentia, si ea se duce repede sa caute coltul si uita ca facea ceva interzis.
In rest vad ca noi suntem singurii adepti ai teoriei"fie ploaie cat de rea,noi prin balta tzopa asa" asa ca semnam condica zilnic afara si ne intoarcem ca niste purcelusi!!
Si,sa nu uit, am salvat paginile, in care povestiti cum dorm copii vostri in ultimile nopti, ca sa-i arat sotului meu, poate isi mai revine din depresie!!
Iar in privintza neintelegerilor cu jumatatea,al meu are un noroc chior ca dispune de un mare simt al umorului cu care se saveaza din situatiile critice!!
Pupici la toti piticii si la mamici
Sa aveti o duminica placuta si o saptamana usoara si frumoasa.Eu sper ca saptamana viitoare sa am si eu net pe tzeava si sa mai revin si eu la normal

http://photos.yahoo.com/gorodeii

Mergi la inceput