Szeged - 5

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

S-a trezit Liana!



Te-ai odihnit bine??? HAi, sa te vedem la lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna fetelor.

Mi-Ka, eu una ma bucur tare mult ca mai stai pe langa noi, ca mie tare bine-mi face sa vad gravidutzele prin FIV pe-aici: asa ne reamintiti ca se poate si ne dati sperante de reusita!
Liana, bine-ai venit! sper ca te-ai intors cu forte proaspete!
Tabi, !
Pussi, fii cuminte si fa-te bine,bine!

Si eu sper sa ma intalnesc cu voi pe la Szeged, sa ne cunoastem!





Andreea.Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

moldoveancoooo ma treziii da inca desfac la bagaje..ca am o gramada
andicule sper ca ti'am fost de ajutor




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

quote:
Originally posted by pussi

Buna fetelor,

sper ca acest nou capitol sa ne aduca numai vesti bune. ASI - imi place cum ai structurat introducerea


Am vrut sa le scriu si fetelor de la LAPAROSCOPIE cum a fost, dar acolo e pauza totala. Nu mai e nimeni interesat de subiect????




PUSSI



Pussi ma bucur ca a remarcat cineva introducerea!
Eu sunt interesata de laparo.Maine ma duc sa stabilesc cu doctorul cand o fac.Desi nu ar trebui am emotii.

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Evenimentele importante
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Asi am remarcat schimbarile tale, SUPEEERRR!!!
Asa o sa poata nou-venitele sa citeasca mai usor toate capitolele si sa gaseasca repede informatiile necesare.


Gagici pe voi si haideti repede repejor la gravidute, ca io va astept...

Mi-ka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna seara, fetelor.

Liana, multi !multumesc de ajutor! am citit si eu despre infectia asta,dar inca sunt in ceata; de unde naiba s-o fi luat, nu stiu?! ca in spital n-a stat...astept un rapsuns on-line de la un medic ginecolog, sa vad ce-mi zice;
Asi, si un cu multumiri de la mine! e super cum ai organizat subiectul! mie una mi-e de mare ajutor, ca mereu citesc din urma.
Mi-Ka, chiar ma gandeam, ca odata ajunsa la , majoritatea fetelor inteleg mai greu ce inseamna ptr unele din noi sa ajungem la acel subiect! si cred ca te simti destul de singura pe-acolo, de aceea eu cred ca e bine sa ne pastram legate si de subiectul asta, atata vreme cat un subiect cu " gravidute prin FIV " e mai greu de realizat, ca nr reusitelor nu e asa mare si fetele sunt in perioade diferite de sarcina...asa ca, plsss,plsss, sa nu cumva sa ne parasesti !!

Eu umblu creanga, si apuc sa scriu dimineata si seara tarziu, ca imi mut biroul dintr-o locatie in alta si nu prea am timp; sa va spun si ce stres se-aduna la mine in lunile urmatoare: ma mut in alt sediu, drept ptr care voi avea drumuri de facut dintr-un capat in altul al orasului ca sa mai verific din cand in cand colegii mei angajati(ca sunt sefa,deh si mi-o impun altii mai sus ca mine!), pe 4-5 mai am un examen de perfectionare ptr Manager in Turism, si incepe si sezonul la Cta, si cum al meu sot lucreaza in aceeasi firma va trebui sa-i lipsim cam o luna, prin mai, de 2 oameni . Eu ,ca eu, imi iau concediu medical, dar la el e mai greu, ca nu e vorba c anu-i da concediu, ci cine il inlocuieste?!ptr ca in aceeasi perioada cuy toate astea, voi incepe tratamentul ptr FIV! cum s-or fi adunat toate, nu stiu, ca pana acum am stat degeaba !

Va pe toate, si daca n-ati ajuns inca in pat, va urez Somn usor!





Andreea.Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Liana: ai terminat de despachetat? Sau te-ai apucat de impachetat pt. plecarea de Pasti???

andicu: rezolvati voi cumva cu plecarea si o sa vezi ca anul asta va fi roditor pe toate planurile

asi: multumim mult Bafta la laparo.

Mi-ka: sa ne astepti, ca vom veni dupa tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Asi, pot sa te lamuresc cu orice detaliu vrei:
- in primul rand lapro se face in perioada preovulatorie deci pana in ziua a 14 de CM,
- ai nevoie de EKG, anlize de singe si urina, raze la plamani - astea mie mi le-a facut in spital, cu o zi inainte de interventie, mai putin EKG.
- clisma, in final eu nu am facut deloc, am vorbit cu anestezista inainte cu o zi si mi-a zis sa nu mananc nimic dupa 12 la prinz si sa beau 2 litri de FORTRANS, se gaseste la farmacie in plicuri si se dizolva un plic intr-un litru de apa, de la 12 noaptea sa nici nu beau nimic.
- ziua operatiei : m-am dus la 7:30 la spita( la mine a fost luni si m-am internat vineri, dar am stat acasa pana luni dimineata), la 8 a venit o asistenta de la sala de operatie, m-a dus in alt salon, mi-a facut o injectie - preanestezie, mi-a pus fluturasul in vena, chiar la degetul mare de la mana dreapta si nu la incheietura ca sa pot indoi mana, mi-a pus si sonda( mare atentie la mine a curs pe langa si le-am rugat sa-mi faca ceva ca nu pot sa stau asa, si au mai umflat-o), am vb cu dr. i-am zis sa aiba grija cum ma taie ca mai vreau sa umblu cu buricul gol si sa nu se vada. Tot dr. a venit la mine sa-mi spuna ca el merge sa se spele pe maini - stiam ca urmez. din cauza preanesteziei nu-mi era frica deloc. M-au dus in sala de operatie, nu stiam ca interventia se face pe masa ginecologica, am ramas cam surprinsa, anestezista m-a pupat pe frunte si aici mi s-a rupt filmul.

- la 10:40 am iesit din sala, nu mai stiu nimic, am vb la telefon cu maicamea, cu al meu, o prietena era intamplator acolo, am vb si cu ea, dar eu nu mai tin minte nimic. Nu m-a durut deloc si in somnolenta mea era foarte vesela. Am baut ciai de la spital cu paiul fara zahar, mi-au dat fetele de acolo. Seara am inceput sa vomit, nu aveam ce dar eu omitam, nu stiam nici cum sa ma tin de burta - in rest eram OK.

- noaptea nu am putut sa dorm am mai vomitat de 2 ori, dar de durut nu ma durea nimic.

- a doua zi dimineata a venit anestezista si am rugat-o sa-mi scoata sonda, mi-a scos-o, si mi-a zis ca vb cu dr. sa ma lase acasa. Cand am auzit am rugat-o pe o infirmiera sa ma ajute sa ma ridic, s-a purtat ff frumos, m-a ridicat, m-am mai culcat, dupa ce atrcut vizita mi-a schimbat pansamentul si m-a lasat acasa.

Daca nu te-am plictist si mai vrei alte informatii poti sa ma intrebi

Mi-ka, te inteleg nici eu nu sunt primita in alta parte ca aici, suntem cele mai misto gagici. Ce-ti face bebica? de Leliuta mai sti ceva?

andicu tu cum stai cu programarea, cu analizele am vazut ca esti OK.

auburn, mi-ka , isabella poate nu ne povestiti si noua cum afost la Szeged

Thabita tu imediat dupa laproscopie ai facut IA, nu ai avut nici o luna de recuperare?

Pupici


PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Dragelor, aseara nu am putut sa va transmit mesajul scris anterior, asa de greu mergea netl.......... si l-am tranmis acum.

Am fost la spital mi-a scos firele, e totul OK, am facut si instilatii si Dr. mi-a zis ca reactionez foarte bine la ele, era de-a dreptul incantat. m acam doare burtica dar asta este.

andicu si eu mi-am pus problema concediului medical, ca nu au sa fie de acord sa lipsesc atat, dar mi-am luat inima in dinti si m-am dus la seful meu si i-am spus pe fata care e problema mea, ca prioritatea mea e sa am un BB, si ca il rog sa ma inteleaga. Si de atunci nu-mi mai zice nimic, si la medic merg in timpul programului de lucru, ii spun ca plec si ma lasa fara nici o problema. E adevarat ca vineri si sambata eu eram internata in spital scriptic si trebuia sa plec la un curs la Bucuresti, i-am zis ca nu vreau sa plec, dar vineri si sambata m-am dus la lucru si a fost optiunea mea - nu azis nimeni sa merg la servici. Asa ca eu zic sa discuti cu ai tai si trebuie sa te inteleaga.

pupici la toata lumea

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

andicu, punct lovit, punct ochit ; tare singura mai sunt pe acolo, nu ma baga nimeni in seama ...

pussi, asa-i cum zici, suntem CELE MAI MISTO GAGICI si sunt sigura ca Doamne - Doamne ne va da la fiecare din noi minunea mult asteptata.

Leliuta este bine acum, vorbim aproape zilnic pe messenger- cate 2-3 ore, asa sa ne treaca timpul-nu prea poate sa scrie la calculator pt. ca trebuie sa stea pe o parte si ii este foarte incomod; duminica are programare la dr. Craina la Timisoara si de abia astept sa vina sa ne spuna cat a mai crescut Fasolica. Noi doua facem cat o graviduta clasica, in sensul ca eu am greturi si stari de rau, iar ea are pofte, trasee dese la toaleta in timpul noptii si scurgeri...doua in una.

tabitha, haideti maica, ca va astept

Mi-ka

Mergi la inceput