Copii capricorn ! (4)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

april o fi lumea in vacanta...
si multumim ca ne-ai vizitat la nazdravani! aici as povesti eu multe, dar legate de cornutul din frunte! si ai vostri sunt catari?! ca serban are o incapatanare cat n-are tot neamul la un loc, si daca NU VREA EL pai aia e, ori faci ca el ori faci cu forta! de exemplu, ieri n-a vrut sa se imbrace dimineata... si nici noi n-am vrut sa-l luam la masa in fundul gol. drept urmare a stat in camera lui si a urlat o ora, timp in care a refuzat categoric sa puna ceva pe el, pana l-am imbracat fortat (eram storsi de putere dupa faza asta). dupa asta s-a potolit si a fost un cumintel pana seara, da' neuronii mei nu mai vin inapoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Susman Mihaela spune:

Noi suntem pe 22.12.2003 si ca atare tot Capricorn. Ma numesc Robert.
Cam tarziu dar vreau sa fiu si eu inregistrat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Bun venit printre "caposi", Robert!
Nu e niciodata prea tarziu. Anina o sa va treaca pe listuta cand o sa aiba putin timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

Va salut si eu! Eu sint nascuta pe 23.12 iar Luca al meu, precum scrie in lista pe 15 ian. Vreau sa zic ca sintem f diferiti..adica eu am fost un copil introvertit iar Luca dimpotriva, e extrem de sociabil!
Vacanta frumoasa tuturor!36

www.lucavasile.go.ro" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Salutare si de la noi si bun sosit noileor veniti!

Nu am mai "aparut" de mult pe-aici........Dar......Eu sunt ok dupa operatie. Am fost plecate 2 sapt in Italia la mare, ocazie cu care am vizitat destul de multe orase: Verona, Venetia, San Marino, Rimmini, Padova si parcul de distractii Mirabilandia, o adevarata "nebunie pe apa", unde am stat 2 zile (acolo platesti o zi si ai intrare gratzuita a doua zi).
Plaja am facut in Lido di Jesolo, iar la intoarcere am ramas o noapte in Alpii Italieni in Cortina DÀmpezzo (tare frumos si acolo).

Acum as fi vrut sa plec in Ro 3 sapt, dar ieri am ajuns cu Bianca la spiutal, azi-noapte mi-a vomat si cred ca o paste asa numita aici "gripa stomacala" care dureaza citeva zile bune:-( Asa ca, am "pierdut" oferta de bilete de avion pt joi si o sa vad azi cum decurg lucrurile cu Bianca. Daca e ok, poate venim vineri!

Mult in tara nu putem sa stam ca din 29 august Bianca incepe scoala!

Cam astea sunt vestile de la noi! Cind mai avem timp, mai intram pe-aici!
Pupici!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Vai, Andrea ce repede incepeti voi scoala...
Noi mai avem pana in 15 sept.....recreere...ca apoi incepe greul.
Ma bucur ca esti bine dupa operatie.

pusi la toti caposii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Buna si de la noi,

suntem in ro de 10 zile si mai stam 2 sapt.

Asa e april, noi incepem repede scoala si o terminam f tarziu, cam dupa 10 iulie 2007. Asa e acolo......vara au numai 6 sapt de vacanta.......

Bia e bine, toata ziua sta prin "vecine" Abia o bagam in casa seara.

Ce mai face Cristina Ninei? Sper ca bine si va dorim la toate sanatate multa si o vara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici !
Cristina este bine, se bucura de vacanta impreuna cu cele 2 verisoare ale ei(fetele surorii mele mai mari) de la Toplita, pe acre le avem la noi pt. toata vara.
Mai toata ziua sunt afara, la joaca, cu mingea, cu creta si sotron, cu rolele, cu trotineta sau bicicletele.
Iar in casa, danseaza, picteaza, citesc si scriu(si Cristina, asa cum poate) si isi fac diverse bijuterii(coliere, bratari si ineluse) din margeluse colorate trase pe fir elastic.
Glicemiile Cristinei sunt in general bune, tratamentul de la Buzias permitandu-ne un mai bun control al diabetului, chiar daca de cealalata parte a balantei atarna mai multe intepaturi(5 insuline/zi si 5-6 teste de glicemie/zi).
Andreia, o vacanta minunata, in continuare, in Ro !
Anto, Andrada nu cere acasa ?
Trebuie sa alerg acasa, mi s-a incheiat programul. Am sa mai revin luni si tot atunci, am sa-l inscriu si pe Robert in listutza noastra.
Bine ati venit Robert si mami Mihaela !
Un weekend minunat, tuturor !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Buna mamici si tatici de cornitze, ma bucur ca v-am descoperit (cam tarziu, ce-i drept!). Va rog sa ne primiti si pe noi in club. Eric e nascut pe 16.01.2005, promit sa pun cat de curand si poze. E un Capricorn veritabil, incapatanat de nu se poate, norocul lui ca-i scump foc!
Abia astept sa mai citesc de prin urma, sa vad cum va descurcati voi cu Capricornii vostri, ca zau ca am nevoie de un manual de utilizare!

Candy si Eric (1 an si 6 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Salutare tuturor!
E frumoasa vacanta? Doar ca e pe terminate....
Noi ne pregatim de scoala si avem niste emotii....


Candy, bun venit!
Andrea, cred ca voi sunteti gata cu pregatirile de scoala. Asteptam primele impresii.
Madalina, ce nazbatii a mai facut Serban?



Dada www.babiesonline.com/babies/a/andrada/" target="_blank">puiut de om

vacanta maramures

Mergi la inceput