Copii capricorn ! (4)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns april spune:

da helbi, a reusit pe role si acum ii place tare
pana a prins miscarea a fost mai greu.



ANTO

www.babiesonline.com/babies/a/andrada/" target="_blank"> puiut de om

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Helbi iti multumesc pt raspuns, am mai auzit la cineva ca din cauza miopiei severe s-au alungit foarte mult globii oculari si pt a preveni alungirea in continuare, i-au aplicat ceva tesut in spatele lor ( a globilor oculari)si acum e ok.A fost o operatie foarte costisitoare si complicata.Acum e bine.Ma bucur ca esti si tu bine si in curand incepeti antrenamentul supravegheat ( si de tine), cu rolele.

Deci se pare ca e o regula la copilasii nostri, in ceea ce priveste afectiunea,se manifesta mai degraba altfel decat prin pupicuri .Offff, tre' sa ma obisnuiesc.Eu mai am acasa un capricorn si mi-a luat ceva timp pana l-am mai " induiosat" .



Melania (14.01.2005) si mama Nico


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

buna ziua tuturor!
n-am mai intrat de mult pe aici, asa ca dau o tura sa va salut.
helbi, multa, multa sanatate.
multa sanatate si cristinei, copil frumos si cuminte.
melania, serban al meu a invatat de curand sa pupe si cand are el chef ne tocaie pe amandoi obrajii. dar in general prefera sa-si pupe jucariile si vrea in brate doar cand e suparat. plus ca prefera sa ne pupe pe degete (de la picioare daca se poate...).
april, cum mai e pe la bistrita?! e orasul tuturor vacantelor mele si mi-e tare dor, ca n-am mai fost de 3 ani... poate ajungem si noi la anul cand ne mai creste teroristul...
serban creste cu fiecare zi, se vede cu ochiul liber... vorbeste ca o moara stricata, non-stop, stie toate cantecele/poeziile/povestile de pe lumea asta, e un istet si jumatate dar si un incapatanaaat... avem crize de isterie zilnice, face numai dupa capu' lui si numai pe dos daca se poate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Ahhhhhhhaa, Madalina , deci asa e cu Serban .Si pe noi tot Serban ne-ar fi chemat daca am fi fost baietel.

Hai sa va mai intreb ceva, parca as face sondaj de opinie", copiii vostri prefera sa se joace singuri sau cu ceilalti?Melania e veeeeeeesnic cu treburile ei.In parc rar mai sta la nisip, in rest cerceteaza de una singura si are caruciorul de jucarie pe care-l plimba de 3 luni peste tot.( deci peste tot, inclusiv treptele a invatat sa le urce cu el )

Melania (14.01.2005) si mama Nico


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Am revenit cu bine si cu o mare bucurie ca am fost la Buzias, la acel Centru pt. copii, adolescenti si tineri cu diabet insulinodependent. Va multumesc pt. gandurile voastre indreptate spre noi !
A fost o experienta benefica, atat pt. mine cat si pt. Cristina. Ne-am simtit ca intr-o tabara, acolo, asta si datorita oamenilor minunati de acolo si a cea ce am gasit acolo(cazare, masa, activitati, prieteni). A fost peste asteptari... Abia asteptam sa mergem din nou la toamna, asa cum ne-a recomandat dl. doctor care a ingrijit-o pe Cristina.
De luni, Cristina si-a reluat gradinita, n-a vrut sa mai stea acasa, desi as mai fi tinut-o pana se regleaza glicemiile, date peste cap de noua insulina, schimbata exact in ultima zi de sedere la Buzias.
Nici ea nu este o lipicioasa, doar cu mine , caci eu o pupacesc de zor la cat de draga imi este.
april, multumesc pt. gandurile tale indreptate spre noi. Esti o scumpa si nu degeaba imi esti draga.
Foarte faina este paginuta Andradei si ceea ce ai scris acolo....parca am scris eu, nu altceva.
Andreia, Doamne, prin cate ai trecut si mai treci ! Nu stiu cum ai putut sta atatea si atatea zile doar pe burta !
Bine ca ai reusit sa o conduci pe Bianca, asa cum ti-ai dorit. Cred ca ati fost tare mandre una de cealalta.
Sanatate si refacere usoara si grabnica !
Felicitari pt. nepotel ! Sa va traiasca si sa aduca numai bucurii, intregii familii !
Va imbratisez si va pup cu mult drag !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65729" target="_blank">Diabet zaharat la copii, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73624" target="_blank">Copii din 2002, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71157" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

da, si serban prefera sa stea de unul singur... chiar mi-e ciuda cand vad ca toti piticii stau aliniati cuminti in nisip numai al meu nu... el prefera sa miroasa floricelele, sa duca tot ce prinde la cosul de gunoi, sa inspecteze frunzele si pietrele si alte chestii poetice... s-ar juca el uneori cu copiii mai mari, dar cine il baga in seama?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

quote:
Originally posted by madalinad

buna ziua tuturor!
n-am mai intrat de mult pe aici, asa ca dau o tura sa va salut.
helbi, multa, multa sanatate.
multa sanatate si cristinei, copil frumos si cuminte.
melania, serban al meu a invatat de curand sa pupe si cand are el chef ne tocaie pe amandoi obrajii. dar in general prefera sa-si pupe jucariile si vrea in brate doar cand e suparat. plus ca prefera sa ne pupe pe degete (de la picioare daca se poate...).
april, cum mai e pe la bistrita?! e orasul tuturor vacantelor mele si mi-e tare dor, ca n-am mai fost de 3 ani... poate ajungem si noi la anul cand ne mai creste teroristul...
serban creste cu fiecare zi, se vede cu ochiul liber... vorbeste ca o moara stricata, non-stop, stie toate cantecele/poeziile/povestile de pe lumea asta, e un istet si jumatate dar si un incapatanaaat... avem crize de isterie zilnice, face numai dupa capu' lui si numai pe dos daca se poate...

madalina
serban



mada, te asteptam pe la noi
eu as vrea sa plec la ...........


www.babiesonline.com/babies/a/andrada/" target="_blank"> puiut de om

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

quote:
Originally posted by Anina_n

Am revenit cu bine si cu o mare bucurie ca am fost la Buzias, la acel Centru pt. copii, adolescenti si tineri cu diabet insulinodependent. Va multumesc pt. gandurile voastre indreptate spre noi !
A fost o experienta benefica, atat pt. mine cat si pt. Cristina. Ne-am simtit ca intr-o tabara, acolo, asta si datorita oamenilor minunati de acolo si a cea ce am gasit acolo(cazare, masa, activitati, prieteni). A fost peste asteptari... Abia asteptam sa mergem din nou la toamna, asa cum ne-a recomandat dl. doctor care a ingrijit-o pe Cristina.
De luni, Cristina si-a reluat gradinita, n-a vrut sa mai stea acasa, desi as mai fi tinut-o pana se regleaza glicemiile, date peste cap de noua insulina, schimbata exact in ultima zi de sedere la Buzias.
Nici ea nu este o lipicioasa, doar cu mine , caci eu o pupacesc de zor la cat de draga imi este.
april, multumesc pt. gandurile tale indreptate spre noi. Esti o scumpa si nu degeaba imi esti draga.
Foarte faina este paginuta Andradei si ceea ce ai scris acolo....parca am scris eu, nu altceva.
Andreia, Doamne, prin cate ai trecut si mai treci ! Nu stiu cum ai putut sta atatea si atatea zile doar pe burta !
Bine ca ai reusit sa o conduci pe Bianca, asa cum ti-ai dorit. Cred ca ati fost tare mandre una de cealalta.
Sanatate si refacere usoara si grabnica !
Felicitari pt. nepotel ! Sa va traiasca si sa aduca numai bucurii, intregii familii !
Va imbratisez si va pup cu mult drag !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65729" target="_blank">Diabet zaharat la copii, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73624" target="_blank">Copii din 2002, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71157" target="_blank">Copii capricorn



Bun venit fetelor: Nina si Cristinutza




www.babiesonline.com/babies/a/andrada/" target="_blank"> puiut de om

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Nina si Cristina , ne bucuram pt bucuria voastra ! chiar ca esti bucuroasa pt ca se simte si din ce ai scris .Eu nu-ti cunosc stilul dar asa mi s-a parut.Ma bucur ca exista la noi in tara astfel de centre ,de tratament nu?, pt copii . In toamna mergeti iar, de ce ?daca nu te plictisesti sa-mi spui si mie , asa ne cunoastem si noi mai bine.

April , ce te opreste sa mergi la mare? vremea ?

Madalina , parca ai descris-o pe Melania .Vorbesc serios, acu' nu ma dau bine pt ca ai un Serban acasa .Melania le mai canta melcilor,plimba pietrele cu caruciorul,se bucura de tot ce misca ...si eu dupa ea cu caruciorul.Cand o pun la groapa cu nisip, sta 5 minute si saluuutaaaareeee... !Poate daca mai cresc se mai schimba .

Melania (14.01.2005) si mama Nico


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

La multi ani, de 1 iunie, capricornutzilor! Sa fie sanatosi si sa ne bucure in fiecare zi!

Nina si Cristina, bine ati revenit si ma bucur ca v-ati simtit bine acolo. Sper ca tratamentul sa-si faca efectul si glicemiile sa nu o mai ia razna.

Bianca mea se joaca frumos si singura, dar si in colectivitate. Frecvent ma intreaba daca nu poate sa mearga la X sau Y si chiar sa innopteze acolo! E un copil linistit in general, si stie sa se faca placuta! Imi amintesc ca acum 2 ani (pt ca anul trecut nu am fost aici), cind au dormit in gradi, toate fetitele din grupa roiau in jurul ei si doreau sa doarma linga ea: in dreapta si stinga ei, dar si la capul si picioarele ei au dormit cite una din prietenele ei!


April, abia astept sa-mi mai revin si eu, dar sa se faca si vremea frumoasa (ca acum de ex. ploua si nu sunt mai mult de 7-8 grade) ca sa iesim cu rolele! Iai luat Andradei ghiozdan? Ca noi asta cautam de citeva zile is nu gasesc ce vrea ea! Noroc ca mai am un pic de timp pina in 29 august, cind incepe aici scoala!

Mergi la inceput