Copii capricorn ! (4)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Hristos a-nviat !
Sper ca petreceti minunat de Paste, iar capricornutzii au fost superincantati de darurile de la .
O zi minunata in continuare !




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Adevarat a Inviat.
Multumin Nina pentru felicitare si pentru cuvintele tale.

Din nou la scoala. Mai avem 8 saptamani (fara asta ) si vine vacantaaaaaaaaaaa!!!!!
De Paste am fost la bunici (la ambii) si apoi in we la o nunta. Asa ca suntem obositi tare.
Cadouri au fost multe si binevenite.

Nina, ce mai face Kiki? Cum se mai simte? Sper ca sunteti bine.
Carmen, las' ca primul an la gradi e mai greu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Adevarat a Inviat!

Noi am fost plecate o sapt la Amsterdam si am sa postez ce am povestit acum verisoarei mele.
De iepuras a primit role noi, casti pt cd-player, un costumas complet pt tenis, haine pt baby born si pt ea si o caruta de dulciuri.

Cum a fost in vacanta la noi..............:
am fost plecate de marti pe simbata la Amsterdam si ne-a placut enorm. Cred ca a fost cel mai reusit concediu din ultimii ani.
Cind am ajuns in A-dam nu aveam harta, nimic....am luat-o spre hotel si in drum ne-au impresionat olandezii. De la et. 3-4 al unei cladiri au coborit un cos cu oua de ciocolata in fata noastra si au "invitat-o" pe Bianca sa-si ia un ou:-)
In dupa amiaza aia era mai innorat, asa ca am facut intai turul orasuzlui cu barca, cca o ora si apoi am luat-o la picior (fara harta) si ne-am descurcat de minune.
A doua zi am plecat la Keukenhof, parcul de flori de linga A-dam. O minunatie, nu am cuvinte!
Joi am ramas in A-dam si l-am batut iar cu piciorul. Am vazut multe, numai pe_afara. Nu am intrat in muzee decat dupa amiaza la Madame Tussout. Aici a fost super. La inceput un spectacol, si ni s-a povestit un pic, apoi a "reinviat" o pirata, care, dupa ce ne-a sperait pe toti, ne- a luat "prizonieri". A intrebat-o pe Bia cum o cheama si citi ani are si ne-a eliberat intai pe noi, dupa ce le-a zis celor din grup sa strige de 3 ori "Ura Bianca!!!". Dupa, am intrat in muzeu, am facut poze cu multe fig. de ceara, Bia a participat la un fel de spectacol, apoi ne-am deghizat amindoua si am facut poze cu Jenipfer Lopez:-) La sf. i-au facut Biancai (contra cost insa) minuta din ceara, dar, din pacate, nu a rezistat la transport...........
Vineri am luat o excursie organizata: marele tur al Olandei de nord si sud. Am vazut morile de vint, apoi am vizitat o fabrica de papucei si ne-au aratat cu i-i fac; dupa aceea am fost la o ferma si am vazut cum se face brinza (ocazie cu care a inceput si Bia sa manince putina brinza). Apoi am lasat autocarul intr-un oras si noi ne-am deplasat cu vaporul spre alt oras. Am vizitat o fabrica de portelan si am vazut cum pictau manual portelanul. Dupa aceea am fost in Haga, am facut turul orasului cu autocarul, am vazut si plaja si ne-au dus la Madurodam, Olanda in miniatura. Superb si aici! Ca in povesti si totul a culminat cu un spectacol (intr-o cladire erau diverse figuri de gheata, frumos luminate; ne-am dat amindoua pe gheata..am facut poze!) Am revenit in A-dam dupa vreo 10 ore de excursie!

Duminica am iesit in parc si Bianca m-a plimbat cu barca, ea vislind.

Tot in vacanta, inainte de Paste au fotografiat-o pe Bianca unii de la un ziar local si a aparut iar in ziar. A mai aparut odata pe la 3 ani si ceva.

De ieri a reinceput scoala,iar de azi reincepe tenisul.

De Paste am fost la Inviere pina la 3 noaptea si Bia a rezistat mai bine ca mine. A doua zi de paste am fost la o masa organizata de cei de la biserica (a dus fiecare cite ceva) , apoi am iesit pe malul Mainului cu Bia (ea cu rolele dse la iepuras, sora mea si baietelul ei.
Tot in vacanta am vazut si filmul Mr Bean in vacanta, tare dragut, vi-l recomand!

Acum termina orele si se indreapta spre Hort de unde o voi lua sa o duc la tenis.

La noi vremea e superba, f cald!

Va dorim o sapt. frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

wow ce vacanta frumoasa Andreia....ma bucur pt voi.
Am auzit ca e frumos Amsterdamul, sper sa ajung intr-o zi sa-l vad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

quote:
Originally posted by april

wow ce vacanta frumoasa Andreia....ma bucur pt voi.
Am auzit ca e frumos Amsterdamul, sper sa ajung intr-o zi sa-l vad



Anto, va doresc din suflet sa ajungeti acolo, mai ales in perioada asta, ca sa vedeti dsi parcul de flori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Andreia super vacanta voastra!!! Poate ne pui niste poze sau ne trimiti unele pe mail?
Ioi ce dragute suntem , la inceputul paginii ne felicitam pt noul an iar la sfarsit e deja Pastele


mami Carmen si Melania Ioana(14.01.2005)


POZE

ASA DA-ASA NU !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Melania, daca mai imi dai odata adresa, iti trimit link-ul pe mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

foarte frumoase pozele....ca si vacanta voastra...la cat mai multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_L spune:

Sunt o proaspata mamica de un capricorn, sau ar trebui sa spun "capricoarna" ? Pe 26 decembrie 2006 s-a nascut Alessandra si deja ne arata ca e plina de personalitate...

Cris mama de Alessandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

...iaca vine vacanta....cu trenu' din Franta....mai avem 5 saptamani.
Deja am avut o serbare ieri....mai avem una la final, insa din pacate nu voi fi prezenta. Nu ma impac cu asta. Dar cu obligatiile de serviciu nu te joci.
Cu scoala merge destul de bine...ei, intotdeauna se poate si mai bine ...insa in general sunt multumita. A fost un an greu, chiar prea greu. Rasfoind cartea de citire Andrada isi aminteste cu melancolie cat era de speriata la prima lectie. Si cate a invatat de atunci.
Pozee de la serbarea de ieri ...mai jos.....Andrada a fost Gradina de legume ...ei, care nu-i plac legumele crude, si nici fructele

a venit primavara...

serbare-Gradina de legume

Mergi la inceput