Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005(31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

asa, bine ca ati plecat toate, sa dau la pompa singura p-aici

mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Anda, io-s prin zona, da' sterg praful.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

mai, noi vrem sa-i facem lui nichitutul o polita de studii sau ceva asemanator si in revistele astea financiare, numai prostii gasesti. jur ca nu fac pe nebuna. unii "analisti economici" isi scriu articolele copiind din mapele de presa de la conferinte si astfel din articole ori nu intelegi nimic ori nu se trage nici o concluzie. daca sun sa ma interesz sa-mi trimita o oferta pe la cateva banci, p-orma ma suna incontinuu, ca agentii astia au comision si te suna de 1000 de ori pe zi daca te baga in baza de date.
voi ati facut vreo polita ceva?

mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Aura, ma bucur ca am apucat sa citesc mesajul tau cu inotul...
Eu am facut baie cu Smaranda de vreo doua ori, in cada mare, dar mi-a fost frica ca-i dau drumul in apa, desi am citit si mi s-a spus ca au instinct. In plus, facusem dus cu ea (aici dusul e din ala agatat sus) si cind am bagat-o sub jet a inchis s-a inchis in carapace: a inchis instantaneu ochii, gura si nu a mai respirat. Dar tot mi-a fost frica in cada. Poate imi fac curaj.
Dar din ce am vazut in poze, l-ai pus pe Dimitrie pe spate, nu pe pe burta, asa-i?

Melku bine-ai venit!

Cam atita, ca n-am timp de mai multe.
Sper ca sinteti cu toatele si cu totii bine.

Smaranda, 03.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Papuselelor-dragutelelor!

Bun venit noilor mamici iar fetelor triste un gand senin si luminos din partea mea!
Lui Lavi-luptatoarea de laptici si cu o droaie de probleme carora le va face fata - asa cum o stiu- o dubla serie de

Meems sint in zona, va citesc dar nu reusesc sa raspund

Eu de obicei imi inving depresiile iesind pe-afara,nu prea exista o zi in care sa nu ies. Programul meu este foarte variat intotdeauna,fiindca nu-mi place rutina.

Anda, pe baba ,eu ti-as sugera sa incerci sa ti-o apropii; nu sa ti-o faci confidenta, dar sa incerci sa fii mai ingaduitoare cu ea si in loc de „doamna „ sa-i spui „d-na Sevastita sau Gheorghita „ sau cum o cheama, sa fie ceva mai personal, ca este o straina dar e pe teritoriul tau. Eu cred ca ea se simte inferioara si „simte” ochiul tau critic ( si este normal sa fii alerta si sa-i vanezi greselile, dar cred ca se simte timorata) si de aceea da in strachini. Spun asta fiindca mi s-a intimplat si stiu cum este. Daca reusesti sa ti-o apropii o sa-i fie bine si poetului. Incearca sa-i mai dai o sansa, fii putin mai indulgenta cu ea si vezi ce iese, mai ales ca spui ca are bunavointa. Ea o fi vrand sa-ti faca pe plac si nu stie cum. Invat-o cu rabdare si arata-i ce si cum, poate ca sterilizatorul o sperie, se gandeste ca a costat atitia bani si i-o fi frica sa nu ti-l strice. Interesul tau este sa gasesti pe cineva de incredere pentru poet, daca o dai pe brazda pe baba batalia este castigata si nu trebuie sa o iei de la capat cu alta bona care te poate oripila cu alte ciudatenii. Cel putin de la asta stii la ce sa te astepti si o poti corecta daca-i docila.Hai, eu zic ca-i fata buna.

Despre noi: fata mea canta cu mami, doarme bine noaptea, are program de papi,somn, joaca, cantat, masat, iesit afara, baita la ora fixa si ii merge de minune asa deocamdata. Este un miracol de care ma minunez zilnic. Isi incepe ziua zambind si tot asa si-o termina. O las de obicei in patutul ei si adoarme singurica, fara sa faca nazuri. Este o mare diferenta fata de acum cateva luni cind nici sa maninc cu barbatul la masa nu puteam si trebuia sa facem cu schimbul.
Astazi i-am dat prima data piure de legume si l-a papat; are ora de cerealute si de maine la prinz de piurelus din legume.

Anamari, Doinna, Monet, Simina

Pupicei la toate fetele-scumpele-dragele !





Ina si Rachel
23 noiembrie

Virsta puisorului meu:
http://b1.lilypie.com/ZxVcm5/.png[/img][/url]

Sometimes by losing a battle you find a new way to win the war.(Donald Trump)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

neata,mamici!
Bai,ma-ncadrez si eu pe-aci la probleme...
Stefanel al meu care dormea super bine si care manca idem-aseara pe la 6,cand il puneam in pozitia de bibe,si-i puneam bibe-n gura,Doamne,facea de parca il picuram cu ceara...a plans o juma de ora de nu mai stiam ce sa-i fac...iarasi incercam cu bibe-iarasi se-nrosea de plans...a venit ta-su'de la sv,l-a luat on brate,etc...ei,a a mai molfait la el vreo juma de ora,da' n-a mancat cu pofta!
La 10 PM iarasi s-a trezit,apoi la 2 AM,acum e 7 si iarasi nu vrea papa!
Mai zic ca de la 2 la 6 dimin.dormea 10 min,se trezea alte 10!!
Eu sunt zombie,simt ca ma descompun inn 2000 de bucati,ca nici eu n-am dormit pe langa el!
Ce=o fi fratilor in atmosfera?
E presiunea scazuta,stiu,da'nici kiar asha!!!

Pupi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Ah, na ca-am uitat: multumim pentru aprecierile facute fetei mele

Alina, mi-a placut la nebunie Amalia cu basmaluta ( dar asta ti-am mai scris ) si cu ziarul. Precoce fata!

Ripley la multi ani cu intarziere pentru Ana-balana-clujana ta!

Bulucibine ca "fu" decit deloc, nu? Hai, ca data viitoare va fi mai bine. Important este sa practici sportul asta cat mai des

Cora sper ca ti-ai revenit cu biloiul; stii ca poti sa te operezi si laparascopic, nu? eu una asa am facut si am simtit ca am renascut.
Ai incercat cu sucul ala de care ti-am scris?
Iti eram datoare cu un raspuns; la ora aceea eram pe dc fiindca o apucase foamea pe pufoasa mea ( ca de, daca-i pufoasa vrea sa-si pastreze forma asta ) si pina nu adoarme nu ma culc, asa ca am dat o raita pe la voi.
Auzi Cora-flora, eu de abia astept sa mai fiu si iara "simt" din rasputeri ca va fi baiat...deci va fi tot fata, nu?
Sper ca imi dai si mie cu bobii cind va veni vremea, hai ca dau o bere-doua cind vin in taraMai sintem la concurenta sau nu? eu inca nu am inceput antrenamentul fiindca nu am de gand decit dupa ce vin din vacanta.

ma duc la nani.



Ina si Rachel
23 noiembrie

Virsta puisorului meu:
http://b1.lilypie.com/ZxVcm5/.png[/img][/url]

Sometimes by losing a battle you find a new way to win the war.(Donald Trump)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

O GRAMADA MAAARE DE SARBATORITI AVEM ASTAZI...YUPIIIIII

MIRABILIS, DORDIA, CORALIA, GANDACEL, CORAP sa va traiasca bebesulusii, sa se faca MAAAARI si FRUMOSI si SANATOSI si numai bucurii sa va aduca. Si voi sa ii iubiti, sa-i ocrotiti si sa aveti grija de ei. LA MULTI MULTI ANI

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

BAU-BAU...catai ANDREIU PETRU DE MARE..ia sa mai bag si eu un ochi la poze.
pai al meu este samanta de ardeias....


joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubamara spune:

La multi ani bebelusilor nascuti acum 4 luni- Iulia Maria, Stefan Cristian, Andreea, Bogdan Nicolae si Andrei-Petru! Sa fiti cuminti, sanatosi, mancaciosi si veseli ca sa le bucurati pe maicutele voastre!

Raluca si bb Maria (07.12.2005)

Mergi la inceput