Clipe din trairile sufletelor noastre... (4)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Ril, bine de stiut.
Astept sa vad ce zic si celelate mamici din Bucuresti. De fapt, cred ca de pe listuta doar Brenda mai e din Bucuresti.

Si... care e weekend-ul ? De Florii pot veni. Pot si pe 29, 30 aprilie, nu stiu daca o sa am liber pe 1 Mai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Ok, hai sa incercam sa ne adunam de Florii.

Se pare ca toata lumea poate, doar de Cati nu stim sigur, dar aflam maine dimineata.

Asa ca, plecand de la ideea ca ramane intalnirea stabilita de Florii, haideti sa ne adunam intr-o seara pe messenger sa vedem ce mai e de organizat, o fi nevoie si de vreun avans, presupun ca Brenda o sa sune acolo si o sa ne dea detalii financiare, dar trebuie sa stie si ea sigur pentru cate persoane sa faca rezervarea, nu?
Haideti ca nu poate fi asa greu sa ne adunam. Ce ziceti?

Eu am adresa de yahoo activa, Brenda si Ril la fel...deci Alma si Ioana, luati legatura cumva cu unul dintre noi.
Mai e destul pana atunci, dar eu parca deja nu mai am rabdare.

Iar va pup in gasca
Noapte buna. Cine stinge lumina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Kuki, si eu am acum activa adresa de yahoo. Te-am adaugat in lista.
Sting io lumina, ca mai am de lucru.:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Brenda, m-am uitat pe pozele tale de la petrecere...
Ce fata frumoasaaaa ai!!!... La multi ani printesei si multa fericire!

Petrecerea de la ziua ei mi-a adus aminte de zilele onomastice la care mergeam si eu cind eram de virsta ei, cu baieti si fete, cu dans si fitze de domnisoare... Ce frumos!!!

Se vede o petrecere reusita, bravo realizatoarei si sponsorei :))

Pentru toti ceilalti : pupaturi si noapte buna!

Alice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

aaa... am uitat sa spun ceva... M-au sunat fetele la munca sa imi spuna ca cea mare, Sarah este invitata pe o pritena sa doarma acolo, sleep-over... Cea mica vrea sa doarma la matuse-mea...
Offf... sint patetica, am o seara libera si nu stiu ce sa fac!... Si este si Luni asa ca nu pot iesi undeva cu vreo prietena...
Asa ca ma opresc la magazin si imi iau vopsea de par, masca de fata, ceara, o oja cu nuanta noua... si "ma joc" si eu de una singura in liniste...
Aiurea si fara copii acasa!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Buna dimineata populatie.
Iar sunt prima, iar fac cafeaua...

Alyssa, ce sentiment straniu fara copii acasa. Cunoastem...
Mie mi se parea ca raman singura, doar eu cu mine si habar n-aveam ce pot sa fac, cu ce sa-mi umplu existenta.
Dar al meu e mare, pleaca din ce in ce mai des, asa ca a trebuit sa ma obisnuiesc.
Si aplicam desigur aceeasi reteta: o masca de fata, o oja, o carte, un messenger...
Insa ma ingrozeste ideea ca intr-o buna zi va pleca de tot. Si ziua aia nu e atat de departe pe cat mi-as dori. Si atunci...cate masti de fata, oje si vopseluri am sa-mi pun ?!

Gata cu tristetea, incepe o noua zi frumoasa de marti


Alooo, Bucurestiuuuu, mai dormiti mult????

Pupaturi indelungi




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Multumesc pt urari,Alyssa...
Ieri de fapt a fost ziua Dianei.Sincera sa fiu,desi ma gindeam cu neplacere,am luat in calcul si posibilitatea ca tatal ei sa sune sa-i ureze la multi ani!......
Pe la prinz,cind a venit,mama i-a spus ca s-ar putea sa sune taica-sau...Pe la 2,m-a sunat pe mine plingind,un plins ce suna a jale.M-am speriat,am crezut ca a patit ceva,insa ea plingea pt ca nu vrea bunica sa-i faca clatite.....
Analizind la rece,cred ca plinsul ei era legat de altceva....gresesc oare?
Finalul:tatal cel "iubitor" n-a sunat!


Mey,de Florii e bine,insa nu mai e chiar atit de mult pina atunci,cam o luna,asa ca.....hai sa ne adunam la o conference pe mess si sa stabilim.Alma,unde umbli?

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Aici sunt, e prea devreme pentru mine ora la care va treziti voi!
Asa cum am spus, eu doar pe 29 nu pot... Ce ID-uri de messenger aveti? Al meu e freediaro@yahoo.com, stabiliti o ora seara si intru, de la serviciu ar fi mai greu.

Brenda, inca o data La multi ani! Dianei, am vazut pozele de la petrecere impreuna cu Diana, i-am spus ca Diana ta e dansatoare si mi-a zis c-ar vrea si ea sa mearga la dans sportiv, ii place sa danseze. Felicitari pentru petrecere, a fost una reusita dupa cate se vede, iar tortul... miam-miam!
In legatura cu tatal, sa-i fie rusine! Nici macar de ziua ei nu da un telefon, ce sa mai zic de cadou! Si fata mea mai are izbucniri de plans sau nervi cand tatal ei nu vrea sa iasa cu ea, insa intotdeauna se leaga de altceva (ca Diana de clatite), dar eu stiu care e adevaratul motiv.

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Salutare!
16 aprilie e prea curand. Vremea e aiurea si nu stiu cum o sa se schimbe pana atunci. De ce nu mai amanati? Ce-i graba asta?
Eu m-am grabit o data cand m-am maritat, nu vreau sa o mai fac!
Propun sa fie un weekend din mai.Ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Mai, mai e o luna pana pe 16 aprilie.
Nu stim cum va fi vremea, dar sper sa vina primavara pana atunci si doar nu ne propunem sa mergem la plaja, nu?

Vad ca e greu sa gasim o data convenabila pentru toata lumea.
Dar vara-i lunga, sa speram ca asta va fi doar prima intalnire dintr-un lung sir.
Eu chiar am mare nevoie de o iesire din decor, asa incat eu vreau intalneala cat mai repede, oriunde, oricand.

Alma sau Eliza, care ati mai fost de curand, cat mai e o camera la Casoca la "14 scaune" ? Intreb pentru un coleg care vrea sa faca Pastele acolo.




Mergi la inceput