Povestea unei mame

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Initial creeata de Diana Mirela
Cu ultimele puteri, dupa un travaliu de 19 ore, am impins cu toata fiinta mea si...bebelina a iesit toata, dintr-odata, fix la 00:00 . Minunea mea s-a nascut ! A inceput sa tipe imediat, o imensa senzatie de usurare m-a luat, durerile au disparut, am inceput sa plang, de data asta de fericire ! Numai o mama poate sti ce se intampla atunci in sufletul ei, cum toata lumea trece pe locul 2 si intaietatea o capata mica faptura rozalie care anunta ca a venit pe lume , cum timpul sta in loc si Dumnezeu e langa noi.


mie la partea asta mi-au dat lacrimile! sa va traiasca si sa fiti fericiti!

Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vlad
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">poveste,www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=70977" target="_blank">caietel,www.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=70976" target="_blank">jurnal,www.babiesonline.com/babies/v/vladu" target="_blank">paginuta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July25 spune:




Diana Mirela foarte frumoasa povestea. Chiar daca mai tarziu, iti urez si eu La multi ani, multa sanatate si fericire si tie si bebelinei precum si tuturor celor dragi tie !
Sper ca povestea mea sa fie la fel de frumoasa...dar va trebui sa mai asteptati pana in iulie. Asta daca nu va fi mai grabita.

July25,cu bb Maria in burtica si Andrei (30.11.1996)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Ce poveste frumoasa...ce bb cuminte...si ce mamica curajoasa!!!
Multa sanatate, putere si rabdare va dorim!!
Fetita sa se faca mare, frumoasa si sa aiba noroc!



_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Iti urez o viata frumoasa linga cei dragi!Bucurati-va de minunea dulce!

ps.....ai dreptate...asa am simtit si eu in momentele alea:ca sint super-om si timpul s-a oprit in loc pentru mine si copiii mei(cu rindul, pt Maxiplod si Miniplod)

DORIS cu doua minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Ce frumos ai povestit. Multi la superbebelusa si sa aduca in continuare multe bucurii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Emotionanta povestea ta!
O citesc intr-o sammbata de dimineata,la o cafea si ...mi-a adus buna-dispozitie!
Tonul tau din povestire,apropos de nastere e super-optimist,spui tu ca n-ai scos nicio lacrima-Dumnezeule,uite,exista si mamici dintr-astea...toata consideratia mea!
Sa-ti traiasca bebelina o mie de ani,si sa fiti o familie inchegata si fericita,si de ce nu:poate un fratior,mai incolo!
Cand citesc toate povestile nasterii de-aci...heheee...m-apuka o nostalgie...eu n-am ce sa va povestesc:decat o cezariana ca la carte,dureri dupa=ca de calcatura de tren...si-atat!
Nimic emotionant...zic eu...DECAT(si e SUPER-SUFICIENT!) Bebitza cel cumintel care ne-a luminat casa si care e numitorul comun a 4 familii:noi,2 familii de bunici,fratele meu-toti suntem "focusati"pe brotacelul Stefanel!
Am facut o divagatie kiar la subiectul tau,iarta-ma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Mexxa, multumesc mult! Nastere usoara iti doresc si un bebe sanatos!

Herra, multumesc, un pupic pt. Vladut !

July25, numai bine si voua, nastere usoara si o bebelina cuminte ca a mea iti doresc sa ai! Povestea sigur va fi frumoasa !




Diana, mami de superbebelusa (15 iulie 2005)

Puiul meu iubit e atat de mare

Iulia Anastasia www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70720" target="_blank">Povestea unei mame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Pisi_ella, ai si tu doua minuni , va doresc tot binele din lume!

Doris, asa este, cred ca toate suntem supraoameni cand ni se nasc pruncii...Sa ne bucuram de fapturile carora le-am dat viata, sigur ne vor aduce numai bucurii!

Iulyp, multumesc mult! Numai bine iti doresc!



Diana, mami de superbebelusa (15 iulie 2005)

Puiul meu iubit e atat de mare

Iulia Anastasia www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70720" target="_blank">Povestea unei mame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Silvia, nici o problema! Nu ma supar !
Dar iti spun ceva: fiecare nastere e unica...e sublima, chiar si o "cezariana ca la carte", cum spui tu. Cum sa nu fie nimic emotionant in ea? Sunt sigura ca brotacelul Stefanel este centrul universului vostru , asa ca nasterea lui a fost plina de emotii si de asteptari, implinite de altfel...

Ma bucur ca te-a binedispus povestea mea...iar mai incolo sigur ii vom face Iuliei un fratior sau surioara .

Multe bucurii alaturi de cei dragi!

P.S. La nastere mi-au mai curs lacrimile, cand durea rau de tot...nu am tipat, dar de plans am plans ...ca doar nu sunt superwomen



Diana, mami de superbebelusa (15 iulie 2005)

Puiul meu iubit e atat de mare

Iulia Anastasia www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70720" target="_blank">Povestea unei mame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Diana_Mirela,

In primul rind felicitari pentru micuta voastra minune!!

Dupa parerea mea "Nasterea unei stele" este unul dintre cele mai frumoase capitole de la DC,pentru ca fiecare nastere este unica si bineinteles si povestirea ei.Ma opresc mereu la subiectul asta sa vad ce s-a mai scris nou si citesc intotdeauna cu atentie indiferent de lungimea expunerilor...

Ce frumos ai descris totul!
Sa fiti intodeauna o familie fericita!!

Mariana
mama Monicai(1998) a lui Matei(2001) si a lui Markus(2006)

Mergi la inceput