Dieta cu fructe si lactate!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by KUKI

Mie imi surad amandoua. Recunosc ca prefer bananele.
De fapt am inceput de azi cu iaurt degresat+banane.

Iulia





Aha. Bun. Eu am facut alergie de la laptele de aici, m-am umplut de urticarie pe fata ultima data cand am incercat sa tin dieta cu lapte si banane, insa cred ca o sa inlocuiesc si eu laptele cu iaurt.
Bafta multa, Iulia.
Abia astept sa vad rezultatele!


Nana Motoc
Pana la nunta...

"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

buna seara tuturor,,..apropo de fructe..stiti cumva daca mincind numai fructe zilnic,ingrasa?cirese,lebenita,capsuni,corcoduse,caise....iar astea din plin.......

http://www.sfaturiortodoxe.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Buna fetelor, incep si eu de azi dieta cu lapte si banane. Am tinut dieta daneza, am reusit sa slabesc 6 kg. Dar in saptamana de pauza am pus 1.5 kg la loc. E drept ca am avut doua mese festive la care am participat, dar n-am exagerat cu mancatul. Totusi am gustat si din prajituri dar am sa tin saptamana aceasta dieta cu lapte si banane si sper sa vad rezultate. De lunea viitoare trec pe scarsdale. Acum am 67.5 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianai spune:

Si dupa ce tii aceasta minunata cura, cat pui pe tine dupa terminarea ei?

WARNING: I have an attitude and I know how to use it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Neata Manatoc, http://www.idieta.ro/ acesta este linkul, sunt o multime de diete acolo. Colegele mele tin aceasta cura deoarece au vazut la mine cum a fost si vreau sa va spun ca da rezultate la toata lumea, inca o colege mi-a spus ca-i tremura stratul de grasime de pe spate de a trezit-o azi noapte din somn! Daca o tii corect nu pui kilutele la loc.
Bafta multa la toate fetele!
Eu de azi o continui cu dieta daneza, mi se pare pe gustul meu, iar cand o termin vreau sa revin la iaurt cu fructe, mi-a placut f mult.

Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by Sheritra

Neata Manatoc, http://www.idieta.ro/ acesta este linkul, sunt o multime de diete acolo. Colegele mele tin aceasta cura deoarece au vazut la mine cum a fost si vreau sa va spun ca da rezultate la toata lumea, inca o colege mi-a spus ca-i tremura stratul de grasime de pe spate de a trezit-o azi noapte din somn! Daca o tii corect nu pui kilutele la loc.
Bafta multa la toate fetele!
Eu de azi o continui cu dieta daneza, mi se pare pe gustul meu, iar cand o termin vreau sa revin la iaurt cu fructe, mi-a placut f mult.

Sheritra




Ok, am retinut.
Mercic mult, o sa ma apuc si eud e dieta.


Nana Motoc
Pana la nunta...

"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

M-ati convins! De maine intru la cura (banane + iaurt sau lapte). Chiar, pot sa alternez cand lapte cand iaurt? sau daca am inceput cu unul pe ala il tin? Acum am...69 kg va zic peste o sapt ce am rezolvat.

Dana, mamica de Cristian
(13.01.2005).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by BDana

M-ati convins! De maine intru la cura (banane + iaurt sau lapte). Chiar, pot sa alternez cand lapte cand iaurt? sau daca am inceput cu unul pe ala il tin? Acum am...69 kg va zic peste o sapt ce am rezolvat.

Dana, mamica de Cristian
(13.01.2005).






Poti sa alternezi, ideea este sa nu bei in aceeasi zi la o masa lapte si la alta masa iaurt. Daca ai inceput ziua cu lapte o termini cu lapte.

Nana Motoc
Pana la nunta...

"Pentru a avea mai mult decit ai obtinut trebuie sa devii mai mult decit esti. Daca nu te schimbi vei avea intotdeauna ceea ce ai obtinut."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Multumesc, Nana.
Sper ca, macar ptr ca am anuntat aici, sa am vointa sa duc pana la capat dieta inceputa in dimineata asta.

Dana, mamica de Cristian
(13.01.2005).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Buna fetelor,
dupa prima zi cu iaurt si banane deja am scapat de mai bine de o jumatate de kg. Sper sa plece kg in continuare pentru ca la cat de mult imi plac mie bananele, as putea sa tin acest regim la infinit. Bine, exagerez putin. Totusi eu stiam ca de obicei in curele de slabire nu se recomanda bananele.

Mergi la inceput