Jucatoare de "the Sims" ,veniti sa discutam

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Dana, nu stiu ce sa zic, eu am instalat dupa CD-ul original toate extensiile la Sims2, si acolo iti spune pas cu pas ce sa faci. Dupa instalare mi-a aparut pe desktop iconita extensiei. Am instalat in acelasi folder cu Sims2 de baza.

Dar ca sa joci, trebuie sa ai CD-ul in calculator, altfel nu vrea. E un sistem de securizare pus dr firma producatoare.



20+
Bebelica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Madyn, eu am Sims 1, deci e alta situatie. Deocamdata imi place mult chiar si asa fara extensii, macar sa am mai mult timp sa joc. Din pacate o sa joc din ce in ce mai putin pe masura ce se incalzeste afara, o sa ies mai mult pe afara cu asta mica. Poate imi cumpar laptop si joc in parc la nisip

www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta" target="_blank">poze cu Ilinca
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Ce faceti fetelor? Nu mai jucati? Sau nu mai aveti timp sa impartasiti experientele?
Eu vreau sa fac ceva dar nu prea reusesc: sa salvez pe cd jocul asa cum e acum, si sa-l instalez din nou pe cel original. Asta pt ca destepta de ficamea a demolat casa ai mare pe care vroiam sa o cumpar si acum am si eu bani. Am doua familii bogate cu case de peste 50 000$ si as putea sa demolez una si sa o cumpar pe aia mare, din pacate nu o mai am. Asa ca aseara am copiat jocul pe cd, si apoi l-am bagat sa vad ce s-a copiat. Din pacate nu merge, nu stiu de ce ca si la copiere a durat o gramada, si vad ca l-am marit mult (jocul), l-am cam dublat. Acum nu ma indur sa pierd toata "munca" mea de doua sptamani si sa o iau de la inceput.
Sa va mai spun ceva ce uitasem: nu reusesc sa suplimentez bugetul cu codul ala, nu merge, asa ca toata averea mea e castigata cu truda.


pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Gata....am jocul....da nu prea stiu ce sa fac. Mi-am ales o familie dar nu prea are bani sa-si ia casa...am luat un lot, da nu pot construi....nu ma duce capul. Dau clik pe peretii aia pe care-i aleg din constructie da nu se intampla nika...is la inceput si-s cam pierduta-n ceata....HELP!

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Evelyn, ca te ajut spune-mi ce Sims ai?
daca e 1 atunci abia astep sa iti dau sfaturi. Eu am descoperit pe parcurs cum se joaca, inca mai descopar chichite si strategii noi. Chiar si Sims 1 e un joc complex si nu te plictisesti usor.

www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta" target="_blank">poze cu Ilinca
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

A venit noaptea si ei tot in camp stau....le e foame si se p*** pe ei (aproape)....nu-i nika in jur....HELP!

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

dana e sims 2....si doar am la inceput sa invat cum se joaca....si-mi explica ce sa fac da nu-mi iese.
Oricum, i-am abandonat pe aia si am luat alta familie (aveau banuti mai multi) si le-am luat casa....le-am mai luat una alta pe acolo...incep sa ma descurc.
Am sa-i caut pe primii la un moment dat, is curioasa ce fac...

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Dana nici eu nu am reusit niciodata sa salvez case, familii in caz de reinstalare. Ori am luat-o de la capat ori mi-am download-at familii sau case mai "valoroase". Poti folosi si codurile alea, vezi ca sint mai multe variante de coduri s-ar putea ca macar unul sa-ti mearga. Da-i o cautare pe google dupa "Cheats Sims1" si o sa gasesti.

Eveline bine ai venit in clubul nostru! Cum te mai descurci cu familiile tale virtuale?

21+
Bebelica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Daca cumva ii pun sa doarma in pijamale, dupa ce se trezesc asa raman....nu stiu cum sa-i imbrac la loc!

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

quote:
Originally posted by eveline

Daca cumva ii pun sa doarma in pijamale, dupa ce se trezesc asa raman....nu stiu cum sa-i imbrac la loc!

Ana si Bianca-iubita




trebuie sa ai un dresser,il gasesti la mobila de dormitor
dai click pe el si vei avea optiuni sa-i imbraci in tinuta sport,de gala,etc
un cod la sims2 este motherlode,parca
pt fiecare introducere iti da 50.000$ si-l poti introduce de mai multe ori
eu nu am mai avut timp sa ma joc,de cand sunt asa bogata parca nu mai e asa de motivant

pupici

Mergi la inceput