Jucatoare de "the Sims" ,veniti sa discutam

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by CristinaT

De ce-i omori???


PS: cum ii omori??

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006

Pai daca vrei alte personaje? Eu aveam mai multe variante de omorat (mama, ce sinistru suna!): ori ii inchideam intr-o camera si stergeam usa, asa ca nu mai puteau sa iasa din camera si mureau de foame si mizerie, dar aici ma innebuneau cu tipetele lor de foame.
Sau daca nu stiau sa gateasca ii puneam sa aprinda un foc. Izbucnea un incendiu si.. pana veneau pompierii, era prea tarziu!
Repet, suna sinistru, dar in joc nu e chiar asa!
Am mai patit o chestie pe vremea cand abia am inceput sa joc: am lasat familia sa-si faca de cap si am plecat la baie. M-am intors in 5 minute. Intre timp, un ametit de Sims a aprins aragazul si a murit. Asa ca la revenirea mea la pc aveam familia redusa numeric.







Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

am nevoie de terapie, nu?
Dana, la Sims1 extensiile sunt:
1. Living Large (noi obiecte ptr casa)
2. House Party (obiecte ptr petreceri)
3. Hot date (poti merge in oras)
4. Vacantion (poti merge in vacanta la mare, la munte sau la pescuit)
5. Unleashed (mergi sa cumperi un animalut)
6. Superstar (poti dezvolta o cariera artistica)
7. Making Magic (obiecte ptr magii)

Extensiile trebuie instalate in ordinea de mai sus.

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Felicia, help! Am descarcat vreo 6-7 Living large, nu reusesc sa le instalez
adica le-am dezarhivat, s-au instalat, au o iconita cu o bila de biliard, neagra.
dar mai departe???
cum lipesc asta la jocul cel vechi?


www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta" target="_blank">poze cu Ilinca
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

dana cred ca pana acum te-ai lamurit dar tot iti spun: de cate ori instalezi o extensie rulezi noul joc, nu te mai duci la cel vechi.
Cand ai instalat Living Large cred ca ti-a sters si ce facusesi pana atunci, asta nu se va mai repeta la urmatoarele extensii. Poate si la House party, dar in rest nu.
PS: am citit parerile de pe alte forumuri despre acest joc, mai ales despre the sims2. Am ras sa lesin. Mama, astia chiar imbatranesc, mor, se trasnforma in fantome

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

quote:
Originally posted by felicia74
PS: am citit parerile de pe alte forumuri despre acest joc, mai ales despre the sims2. Am ras sa lesin. Mama, astia chiar imbatranesc, mor, se trasnforma in fantome
Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)


exact si de asta jocul nu e plictisitor,nici nu apuci bine sa te obisnuiesti cu ei ca au si imbatranit,se pensioneaza,fac pipi des,ca la batranete
si cresc ceilalti...
n-am mai jucat zilele astea,chefuri ,vizite de 8 martie,poate in seara asta

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Felicia, nu am instalat nimic. Cred ca ce am descarcat eu sunt crack-uri. Nu pot face nimic cu ele. Asa ca joc acelasi joc de la inceput, nimic nou.
Mai, nu-mi vine sa cred ca astia imbatranesc si mor. La mine n-a imbatranit nimeni, abia am seusit sa cresc niste bebelusi pana la adolescenta dupa care au plecat la scoala militara.
Nu am apucat ca vad pe cineva imbatranind ca demolez si distrug tot cand devin prea depresivi si nu mai vor sa caute job, sa studieze sau sa exerseze speach in oglinda.
La unele familii am ajuns sa se urasca si sa nu mai vrea sa se imbratiseze/ doarma impreuna, ba ajung sa se palmuiasca si sa se bata in toata regula. Asa ca iar am distrus tot si am luat-o de la inceput.
Cred ca cel mai mult imi place inceputul, cand le fac casa si le-o mobilez, cand nu sunt depresivi si isi cauta de lucru si se pupa...
Nu stiu cum sa le mentin moralul ridicat, si in acelasi timp sa faca si treburile din casa. Nu e destul timp si pt distractii si pt nevoile personale si pt treburile obligatorii, dar si pt job.
Si inca o intrebare: Cum fac sa pun mana pe conacul ala mare de 50 si ceva de $? Cum strang atatia bani sau cum fac rost de ei?

www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta" target="_blank">poze cu Ilinca
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

oho, dana tu mai ai destul pana sa pui mana pe conac. Trebuie ca valoarea proprietatii tale sa ajunga la 50.000.

uite ce faceam eu la inceput: le luam un pat, o biblioteca si un fotoliu relaxant (cu indice de confort m.mare). Vezi ca e chiar un scaun pe la 1.200, f.confortabil si in care se poate si dormi.
Si ii puneam sa citeasca la greu.
Se si distrau (asa mai incet, dar dc era si profesor ii era bun cititul! Inainta in cariera!
Daca le faci piscina sii in pui sa inaote aduna puncte la forma fizica. Vezi si tu ce cariera le alegi si alege-le si o distractei care sa-i ajute sa inainteze in carire, totodata!
Cat despre mancare, eu nici nu m-am chinuit, am cerut o pizza la tf, si cu asta basta!
Ai menajera, nu, ca sa nu te chinui cu curatenia?
Eu mi-am luat si gradinar ca oricum nu costa f.mult. Dar poti renunta la flori dc nu ai bani.

PS: fantomele si imbatranirea e din pacate doar in Sims2

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Aaaaa, deci astia nu imbatranesc? Inseamna ca eu nu pot sa avansez decat pe plan material?
Ce bine ar fi sa fi si asa si in realitate!

Eu le-am construit si mobilat casa asa cu mi-as dori-o eu. Cu de toate, pat, noptiere, veioze, canapea, fotolui, masuta, tv, casetofon, bucatarie utilata cu dulapuri, masa, scauna, filtru de cafea, cuptor cu microunde sau aragaz, si neaparat frigider. Nu prea obisnuim sa mancam pizza, exact ca in viata reala. Ai dreptate, nu ma gandisem si la alt stil de viata, mai boem, mai occidental, la mine se gateste totul in casa.
Astfel ca dupa ce terminam de aranjat casa, nu prea mai ramanea decat de mancare pt o zi doua, si primul lucru trebuia sa-i pun sa-si gaseasca job. Si nu am refuzat niciodata un job chiar daca era foarte prost platit, pt ca stiam ca pana a doua zi ii apuca depresia si nu mai vor nici sa ia ziarul de jos.
Dar am reusit sa o fac pe tapa sa studieze mecanica si sa fie avansata si cu salariul marit.

www.babiesonline.com/babies/i/ilincuta" target="_blank">poze cu Ilinca
pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

fetelor, mai intrati si scrieti ce mai faceti voi in joc, ca mor de curiozitate!
Of, of, of, si eu nu pot instala nimic pe calculatorul meu bulit
Trebuie sa astept pana la vara!

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

quote:
Originally posted by felicia74

am nevoie de terapie, nu?
Dana, la Sims1 extensiile sunt:
1. Living Large (noi obiecte ptr casa)
2. House Party (obiecte ptr petreceri)
3. Hot date (poti merge in oras)
4. Vacantion (poti merge in vacanta la mare, la munte sau la pescuit)
5. Unleashed (mergi sa cumperi un animalut)
6. Superstar (poti dezvolta o cariera artistica)
7. Making Magic (obiecte ptr magii)

Extensiile trebuie instalate in ordinea de mai sus.

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)


merge cumva sa le gasesc cu dc?sa dau cautare dupa numele scrise de tine?

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput