Jucatoare de "the Sims" ,veniti sa discutam

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Mai copii, cum umflati voi frigiderul cu rosii in Sims1? Copii verzi cu extraterestri numai in Sims2, am inteles bine?

Madyn, asa-i, dar iti dai seama ce dezastru o sa iasa daca le iau free will? Asa macar se misca..

dana d e ocupata acu sa-si faca bagajele pentru Canada, vine joi

Eu intre timp am descoperit lopata si ma distrez de minune facind gropi si dealuri . Acuma am in plan un castel si ceva cit mai asemanator cu un bloc - sa vad daca-mi si iese

Sanatate la bebei si mamici.
Poze de cind eram mici si Poze si filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Parpalak din cate stiu, iti trebuie o extensie la joc cred ca Living Large.
Te duci la meniul unde ai copaci si straturi cu flori, si acolo gasesti si straturi de legume. Seminte iei de la magazin.

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Madyn da,mai, si animultzele erau haioase! Puteai sa alegi si rasa si jucarelele. Dar mie cel mai mult mi-a placut extensia cu vrajitoriile. mama, ce ma mai chinuiam sa fac tot felul de minuni pe acolo! Hmmm, parca nu mai e asa interesant SIMs2

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Parpalak, e o extensie - parca Downtown - unde te duceai in oras, cumparai seminte de rosii, cartofi, salata si inca ceva (nu mai stiu ce), le plantai, le udai, le sapai, apoi iti ieseau produsele. Le culegeai si le bagai in frigider si in felul asta nu mai dadeai bani pe mincare, ci doar pe seminte care erau mult mai ieftine .

Da felicia si mie mi-a placut extensia cu vrajile .... ii transformam pe unii in broasca! Dar n-am apucat sa gasesc toate ingredientele alea, (pe unele era chiar dificil sa le obtii iar altele nici nu m-am prins de unde le puteam procura) si n-am facut toate vrajile posibile din cauza ca a aparut Sims2 si am abandonat pe Sims1. pt mine!

Si Sims1 Superstar era fain, ii puneai sa faca tot felul de questii ca sa ajunga staruri ...

Parca Sims1 era mai incitant dar grafica si 3D lui Sims2 m-au dat gata . Eu as propune o combinatie inte cele doua!



33+ meu drag
Bebelica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

Living Large il am inclus, deci rosiile tre sa fie in Downtown, sau in orice caz, in alta parte.
La bloc m-am dezumflat, ca scari nu pot sa pun decit de la parter in sus. Am facut in schimb o familie cu multi, mama ce busculada de isca! Ziceam ca merge mai repede (cu banii) dar nici pomeneala, ca daca tre sa-i directionez pe toti nu mai am cind sa-i dau viteza tripla.. . Acu incerc sa-i fac prieteni intre ei, si cind s-or imprieteni cu altii, sa le creasca la aia numarul de prieteni cu 8!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Nu reusesc sa bag downloaduri! Nu gasesc in tot computerul un director Downloads desi am dat la search-uri! Am cautat si in directorul jocului si tot nimic.
Cele care jucati Sims2, cum ati facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hotbabe4you spune:

Stai sa inteleg.Presupun k tu ai nevoie de folderul ala "downloads" pt a-ti gasi acolo obiectele care vrei sa le iei de pe net.
Pai e simplu.Intri in Folderul EA games, apoi In The sims shi creezi un folder nou, ii dai rename, scri "downloads" shi cam atat.Cand vrei sa iei ceva de pe net ii dai save direct in "downloads" shi cam atat..Succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hotbabe4you spune:

Eu am insa probleme mari.Shi chiar ma sacaie.Vreau sa spun k am rosfait toate astea 12 pagini sperand ca voi gasi solutia care sa ma ajute.Am gasit ceva dar nu prea am inteles.
Joc intruna Sims2 shi imi place la nebunie shi dupa cate vad nu sunt singura de aici:)
Dar totusi nu vi se pare k e chiar enervant sa-i punem sa manance shi sa-shi faca nevoile din minut in minut?Adik le scad liniutele la galben shi chiar shi sub galben foarte repede.Nu mai apuc sa-i puna sa faca nimik ca ba li se face foame, ba somn, ba nu stiu ce.Am vazut ceva despre un electrosoc sau energizant , nu mai tin minte cum ii zice, care te face sa ai toate alea la maxim..cum iau shi eu chestia asta?sau exista vreuhn cod care sa la faca toate liniutele la maxim?Chiar as vrea sai pun sa manance numai cand vrea eu fara sa le mai scada alea.
Pllz help.
vam pupat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns parpalak spune:

hotbabe, nu stiu cum e la Sims 2, dar la 1, daca le iei aragaz si alte alea mai scumpe, se satura mai bine si maninca mai rar. Cu cele mai scumpe posibil le dau sa manince odata pe zi. Si pe cit posibil impreuna, ca altfel se deprima!

Sanatate la bebei si mamici.
Poze de cind eram mici si Poze si filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_bea spune:

Hotbabe, eu joc sims2.

Asadar, verifica daca in setarile jocului, este bifat liberul arbitru, astfel incat sa aiba si simsi ceva initiativa.

Apoi, in urma indeplinirii aspiratiilor lor, primesti puncte pe care le poti folosi ca sa cumperi diferite obiecte, ca de ex. acel aparat de electrosocuri. Acest aparat ii ajuta sa aiba toate campurile de nevoi verzi ca astfel poti mai usor sa ii pui sa isi indeplineasca aspiratiile.

Obiectele cumparate pe punctele obtiunute din aspiratii le gasesti subi iconul de nevoi, mai exact este ultimul icon.

Felicia si eu te sfatuiesc sa iti faci tu directorul de downloads (nici eu nu il aveam) si apoi sa descarci acolo. Dar, atentie, jocul se ingreuneaza destul de mult si in plus eu din ce am adus pe net nu erau toate active in joc. Chiar daca am dat joc doar chestii care sa mearga pe sims2. Eu mi-am salvat unele loturi si acum vreau sa dezintalez jocul si sa il instalez din nou ca nu se mai poate juca pe el, merge cu viteza melcului.

Si, in final, sa va povestesc o intamplare haioasa.
Simsul meu facuse o gramada de feluri de mancare pt o petrecere la care nu a venit nimeni si mancarea a ramas pe mese. Dupa ceva timp vad ca ai mei simsi nu mai vor sa coboare de la etaj, mor de foame, fac pe ei si nu coboara nici taiati. Ce sa fac? Chem doica, chem politia, urca si astia si la fel nu mai pot cobori.
Problema de fapt era mancarea aia care se imputise si nici macar menajera nu vroia sa o mai curete. Asa ca, am mutat mancarea in gradina, langa un copac, deoarece nu puteam sa o sterg pur si simplu...
VA pup

Mergi la inceput