Jucatoare de "the Sims" ,veniti sa discutam

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Hello again!
Trebuie sa recunosc - joc mai intens de vreo saptamana, ca deh vremea frumoasa (exceptie facand ultimele 2 zile) nu prea te lasa sa stai in casa cu bb marait!
Am ajuns si la intrebari (precizare: am SIMS2), ca jucariile cumparate cu pctele de la aspiratii ma cam baga in ceata, nu stiu cum functioneaza:
- "jacuzzi-ul dragostei" cum merge mai exact? Cei care intra trebuie sa fie deja prieteni? Ca eu am bagat 2 amici si nu s-a intamplat nimic, mai ca nici nu voiau sa stea amandoi in cada.
- o doza de "elixirul vietii" cate zile recupereaza din viata? Am observat ca nu permite trecerea de la o etapa a vietii la alta (de ex de la batran la adult).
- la ce e bun nodlesootherul ala? Eu nu am sesizat vreo schimbare.
- cand are efect "laptele inteligent", cand indicatorul de deasupra bbului este albastru deja?

In rest, jocul seamana destul de mult cu 1, e imbunatatit, are mai multe optiuni. Poate era mai interesant daca bagau mai multe scenarii, sa fii interesat sa ajungi la un anumit nivel. Dar tot reuseste sa-mi manance timpul

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Eu sunt la a doua generatie de simsi, primii doi (o pereche) au murit. El- in incendiu (nu am vrut sa pun alarma, asa ca m-am distrat vazand cum se chinuie sa stinga flacarile, cand mi-am dat seama ca e groasa treaba deoarece in loc sa cheme pompierii prefera sa se vaite.
Ea - de mizerie. Ajunsese pensionara si nu i-am mai dat atentie.

Din pacate, nu cred ca pot cumpara diverse obiecte din oras, ca sa le fac cadou amicilor - ehei, ce repede rezolvam eu problema prietenilor cu un inel cu diamant!
Iar locurile de "go-out" sunt sarace rau! Trebuie sa fac restaurant, magazinele au doar mancare si toale. Nu tu animalutze!

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Felicia hai sa inerc sa raspund eu, la ce stiu:
Da, jacuzzi-ul ala e recomandat pt prieteni sau chiar iubiti, pe care ii incinge bine si ajung sa faca mai repede .

O doza de elixir te intinereste cu 3 zile, dar nu te trece dintr-o etapa a vietii in una anterioara, adik nu te trece de la batrin la adult. Si atentie te intinereste cu 3 zile doar daca simsul are linia aspiratiilor alba, galbena sau verde, ca daca e rosie din contra te imbatrineste.

Cu laptele ala inteligent am observat ca bebele invata mai repede sa mearga sau sa vorbeasca.

29+ meu drag
Bebelica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Artemis1578 spune:

Eu stiti ce folosesc des? Nu e nici scump si ma ajuta f tare! Instalatia aia in care odata intrat itit maximizeaza toate liniile. Adika poti sa fii obosit, cu vezica plina, nemancat sau deprimat, daca te bagi acolo te faci verde imediat! Un fel de electrosocuri Eu imi cumpar vreo 4-5 si le imprastii prin curte, imi pun simsii sa citeasca, sa se joace, sa faca woohoo si apoi cand vine ora de plecat la munca ii bag repede acolo si ii fac fericiti. Asa ma descurc sa le cresc aptitudinile mai repede si sar de somn si de mese!

Anka si Ubitu (26.06.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Artemis ptr energizatorul ala, trebuie sa ia puncte la aspiratii
Si ce te faci cand femeia mea are drept aspiratie dragostea si vrea sa faca woohoo cu 3 simsii si sa make-out cu 5? E de groaza Si daca face un copil o apuca depresia frate de vina doftorul ala cu cerculetzul si tot n-o face bine!

Eu acum ma chinui sa bag copilul la scoala particulara dar nu prea imi iese, cred ca nu mai apuc, ca mai are putin si devine adolescent.
Pai sa vedeti: venise directorul scolii, eu ii trimiteam pe ambii parinti sa-l invite la masa, iar ei cand colo se tinea de flirturi si dragaleli! Atunci ii apucase. Nu inteleg de ce nu voiau sa faca ce le ziceam ca erau cu moralul sus de tot (poate prea sus).
Asa ca a mancat directorul ceva mancare stricata gasita pe masa (naspa, dar tot mi-a dat 30 de puncte)l-am mai bagat in piscina cu ea, dar nu a vrut sa faca nimic, degeaba e femeia mea mica nimfomana.
Noroc - ca pe el il rezolv repede ca are la aspiratii banii - ii cumpar ce vrea si am scapat de el


Aaaa, alta intrebare: daca stiti la ce sunt buni ochelarii aia ce sunt cumparati de la aspiratii? Devine mai atragator? Sau e mai sarmant cel pe care il vezi?

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

acum am citit ca in camera copilului trebuie sa fie lucruri specifice varstei. Ok, de retinut, poate mai stiti si alte tertipuri.

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Artemis1578 spune:

Eu le-am dat din start ori family aspiration ori knowledge. Asa sunt mai usor de multumit. Ori invata ori fac copii. La aia cu romantic aspiration e mai greu pt ca trebuie sa itit inseli automat partenerul, ba mai au si temeri legate de casatorie si copii! Iar femeile nu au chef sa schimbe scutece.....sa stranga biberoane....nebunie!
Sa-mi fie cu iertare,nici eu nu am inteles ce fac ochelarii aia! Nu am vazut nimik in bine sau in rau. Cu punctele de la aspiratii achizitionez doar ala cu electrosocuri, laptele pt copilasi si elixirul vietii.

Anka si Ubitu (26.06.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_bea spune:

Eu sunt cea care a intrebat despre admiterea la scola privata, si nu am reusit sa o fac, desi le-am facut caemra cu birou, comp, biblioteca si ceva jucarii si tot nu a mers. Nu inteleg de ce, femeia mea, cd vine directorul, nu are chef s ase ocupe de el, nu face ce ii spun sa faca ... deocamdata am renuntat la asta

Am citit ca voi folositi aparatul ala cu electrosocuri, si m-am pus si eu pe treaba, dar barbatul meu s-a "curentat" rau, ca a ajuns pe rosu si am trecut prin clipe grele cu el sa il "refac". Nu prea stiu de ce a patit asta, ori era el la nivelul aspiratiilor prea jos si nu am fost eu atenta, ori era ceva apa in camera cu pricina

Care e treaba cu biberonul ala de la aspiratii ca eu nu m-am prins? Cum se foloseste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

b_bea da, ai ghicit, era nivelul aspiratiilor mai jos de bronz. Atunci TOATE ustensilele alea ciudate au efect invers, adica ii deprima pe simsi.

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Artemis1578 spune:

Da, in general cand nivelul e mai jos de galben toate merg in cu efect nedorit. Singura chestie care poate fi folosita indiferent de nivel este cada aceea cu inimioare. Care mie nu mi-a fost foarte de folos. Faceau la fel de bine in cea normala din curte!
Iar cu scoala, ce sa zic........... eu pun de obicei sotul sau sotia sa faca de mancare iar celalalt sta in poarta de pe la 4 jum (directorul vine cu limuzina la 5) si il intampina cu plecaciunile de rigoare, ii dau sa faca un tur al casei(mi s-a intamplat nici sa nu am camera pt copil si tot mi l-a acceptat!), apoi il invit la masa. Daca nu il invit se duce singur. Chichita e sa gateasca ala cu aptitudini culinare mai mari ca sa iasa mancarea mai buna -acel homar e senzatie!

Anka si Ubitu (26.06.2004)

Mergi la inceput