Super-poznasi de iulie-august 2004 (162)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Offf Adina, imi pare tare rau ca ai patit asa ceva. Sper sa o gasiti repede si in stare buna, poate or fi luat-o niste pushti sa se distreze, am mai auzit de cazuri din astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Apropo de pusti care se distreaza,aseara am iesit la ora 8 de la ore iar in statie la Universitate erau 3 grupuri de cate 4-5 fete cu varste cuprinse intre 10 si 14 ani(nu tiganci)la furat de prin genti si buzunare,am ramas socata de cum puteau sa actioneze si pana acasa am mers cu frica si indignare,nu ma puteam gandi decat la faptul ca Maria va trebui sa se duca la scoala si sa se descurce intr-un asa mediu! iar dupa parerea mea lucrurile din punctul asta de vedere merg spre rau....

http://photos.yahoo.com/gorodeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata! Primiti cu colinda? Ca e asa o iarna afara, ca nu te poti gandi decat la bradut....

Sa dau un raport scurt- ma simt in continuare ca naiba, cred ca am reusit performanta sa ma imbolnavesc pentru ca am baut alaltaieri apa de la robinet (se terminase aia plata) si, scuzati amanuntele, stau numai prin baie, si alte chestii urate. Ieri am chemat ajutoare- parintii mei, eu am zacut in pat, spre seara eram OK dar m-a apucat damblaua sa beau un pic de cafea azi si am luat-o de la capat.

Matei e bine dar mai obraznic pe zi ce trece, vrea non-stop atentie, daca nu-l bag in seama se apuca de pozne.

ANDREEA- nasoala treaba cu prietena ta, am un caz in familie, erau sa-si piarda casa, au doi copii si pana la urma nu a iesit bine, au divortat si ea se chinuie sa creasca fetitele singura, el e maniac cu jocurile....

ROXANA- sa te simti bine la noul salon, tare bine prinde o chestie de asta, eu am fost acum doua saptamani si mi-am schimbat look-ul de mi-am zapacit barbatul, am stat pe acolo 5 ore, timp in care mi-am inchis si telefonul , sa nu cumva sa ma deranjeze soacra- dadaca!

CARMEN- incearca si tu niste "avioane", ceva spectacol, poate da roade la papat! Eu, cand nu vrea Grasu' sa manance il pacalesc- fiecare lingurita este pentru iepuras, catel, urs, pentru bubu, nana s.a.m.d. si merge!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos
Mami+ MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Trimiteti de la Iesi un bulgare mare de zapada si la noi...ca s-a cam topit p'acilea...:)

Eli, sanatate! Ce bine ca vine mama ta...:)

Anca, Maria doarme 9 ore noaptea si 2 ore ziua...atat...variatiuni de maxim juma de ora in sus sau in jos. Cand sunt in jos sunt bolnava de nervi, dar n-am ce-i face...asta e.
Cand o sa mearga la scoala parca vaz ca nu mai pot sa o ridic din pat....:)

Amironeanu, greu, tare greu...Nici nu stiu ce se poate spune, trebuie discutat cu cineva care a trecut prin asta...

Carmen, tinem pumnii sa inceapa sa manance bine cat mai curand...si sa te tina nervii pana atunci...:)

Kim, vorba lui Roxana...sa te felicit, sa nu te felicit...!?

G_Ioana...ne-ati luat! Va uram cat mai putine nopti din astea, daca se poate deloc!
Maria mea a fost rezonabila de vreo doua nopti incoace...Noaptea a adormit relativ repede cand s-a trezit maraind, iar dimineata pe la 6 incepe sa se frichineasca asa ca o cam iau la mine in pat sa o zgaltzai de fund sa mai doarma putin (a noua ora de somn(!) asta pentru AncaMAria...:))

Gongutza [flo...iti urez sa apara masina cat mai curand, iar pagubele sa fie minore!...offff

Sanatate maxima la lume! O zi cat mai frumoasa sa avem!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Buna dimineata !
Eli, felicitari pt. viza si pt. vizita in Ro...sigur ca ne vom vedea...cel putin o intalnire ad-hoc in parc si tot o sa facem ceva. sa-ti treaca raceala repede...
Olivia...felicitari si tie pt. viza...chiar daca nu o mai doreai...Imi inchipui ce e in sufletul tau...chiar ma gandeam cat de bine rezisiti...Gandestete la motivele pentru care ati decis sa faceti asta...poate mai capeti putin curaj ...
Corina...sanatate si tie...
Adina...off, off...imi pare rau ca ai patit asa ceva...Fii tare si incearca sa fi optimista...Tinem pumnii sa se rezolve repede si cu bine...
Carmen...bafta si tie cu Ilincuta...cred ca iti trebuie nervi de otel sa rezisti...speram sa fie nevoie de cat mai putin timp pana se remediaza situatia...Bona in ce ape se scalda ?...Mai rezista sau pleaca pe campii cu cercul ?
Nicol...ai gasit cresa ?


Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
ALBUM 1 ALBUM 2
CELE MAI FRUMOASE FLORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

gazoo, uffff, vad ca se poate si mai rau... bafta, sa se lase cu pagube minime!
bai, la noi nu tin nici avioanele, nici ursuletii, nicaaa, daca nu vrea, nu vrea si pace. in ce ape se sclada bona? da` cine mai stie, ca io cind ajung acasa si-aud ca n-a mincat, mi se face verde si nu-mi mai trebe nica.

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

buna

ieri m-a pocnit o durere de cap de nu am putut suferi pe nimeni.....asa ca am facut pauza de calculator.

multumesc fetelor de urari....

olivia, am un sentiment ciudat , de teama...noi n-am trait in romania ca familie...sa vedem. o sa fie bine pentru luca o sa vezi. ce mai face masinutzaßß

roxana,ducem totul acasa, asa am hotarat...e si mai comod ca altfel o parte tr. vandute iar o parte tr. sa dai bani ca sa ti le ia din strada. da, ne oprim in tm

eli, sanatate multa

ioana, ti-am vazut pisicutza....sunteti frumoase amandoua

adina, imi pare rau de patzania voastra ..poate se rezolva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

fetelor, buna!

n-am citit nimic inca, acum incerc daca ma lasa gamalia...va spun pe scurt de noi....tati e racit cobza, cu tot tacamul, muci, dureri de cap, ochi curgatori si rosii, tuse, noi speram sa scapam, pe langa toate a mai si avut un accident din cauza de polei, cu masina, avem de facut reparatii, ma rog, pe mine era sa ma loveasca o tanti cu masina ca scapase controlul si venea la vale peste genunchii mei, dar am scapat ca am facut un salt in fata la timp, eram cu carutul cu Danut, oricum nu-l lovea pe el, madama vroia sa plece din parcarea in panta, una peste alta peripetii cam neplacute.....sper sa avem parte de un weekend linistit si fara griji

pupilici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

papadie, nu stiam ca si voi aveti ganduri de plecare....lasa ca va spun eu cum e trecerea.

monica, pai o iei pe ema langa tine in pat daca simti lipsa de botoschic.

lia, urata treaba cu voi...iti doresc un week. linistit.


ma duc sa-i dau sa pape....acum iau carnea de pui si vita numai la borcane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

mai fetelor imi pare rau ca aud de asa necazuri...sper sa se rezolve lucrurile cat mai bine!
nu sariti pe mine cu pozele ca nu ma duc sa imi fac nimic, ci doar sa vad cum este. nici eu nu am o zi superba asa ca ...chiar nu am chef de infrumusetari.
va pup....si sper sa auzim numai de lucruri bune!

Mergi la inceput