Clubul moldovencelor de peste Prut (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Karina, inarmeaza-te cu rabdare, ca o sa mai dureze citeva luni perioada asta de explorare ce necesita supraveghere continua. Peste citeva luni deja o sa-si gaseasca singur ocupatii care sa-l captiveze si se va juca singurel. Acum e normal sa umble peste tot, doar e intr-o locunta noua, trebuie sa vada el toate celea, care si unde isi are locul, si mai ales, sa decida daca e bun sau nu locul unor obiecte.
Acum sint intr-o pauza, am avut de tradus mai mult zilele trecute, insa pentru w-e nu mi-au dat nimic, fapt care ma bucura enorm, pot si eu sa ma relaxez un pic.

Din noile ispravi de-ale lui Vlad: scuipa (in felul lui), obligatoriu stind aplecat, ma imita cind imi dau fata si miinile cu crema, zice "buun buuun" cind ii place ceva la gust, intinde buzele tuguiate sa se pupe cu noi, neaparat vrea pe buze (ca ne vede pe noi), de asemenea ne pune sa ne pupam noi, adica arata mai intii la buzele mele apoi ale lui taica-su si zice "pu, pu".. si multe alte chestii, as umple pagini scriind despre el.

Rodica, eu azi toata ziua m-am gindit la salata aia cu ciuperci, asa de mult m-a impresionat. Pina n-o fac in viitorul apropiat, nu ma las.
Pina la urma eclerele au fost umplute cu file de batog sau cu peceni treski, ca nu m-am prins?

Elena, ce te invidiez ca ai fost la teatru, eu n-am mai fost de ha-hat. De citeva simbete tot incearca sa ma scoata Lilia si Vali la vreun spectacol, dar mereu intervine ceva. Sper sa reusim in viitorul apropiat.
A, ma alatur si eu rugamintii Karinei, sa ne arati poze cu miresica.

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Chiar, pe unde o fi Doroti? A disparut ieri imediat ce a deschis noul capitol, si de pe forum, si de pe messenger...


------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Salut podrugili!
Iaka am aparut si eu prinre voi!Ma primiti?
Acusica ce am terminat sa fac oladushki dupa reteta stiuta de Lucia!Numai ca ea tace ca riba si nu zice nika la narodu!Dar noi am prins-o pe la alte meleaguri si am aflat cate ceva nou!
Bravo Corina ca ne-ai scris atat, aveam ce citi!!!!Ce bine ca va e bine!
Rodica, merci de retete si de linkuri!!!!Deja am studiat oferta, urmeaza sa aplic in practica cate ceva!



Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Natalia sper sa treaca mai repede perioada aceasta de explorare si mutare a obiectelor ca nu mai rezist vazindu-l ce obraznic devine. Mi-a placut mult faza imitarii datului cu crema si cel mai mult pupicii. Asa, lasa ca copii ne vor aduce aminte si ne vor impune sa ne pupam mai des pe buze cu sotii
Cornelia nu stiam ca cactusii fac parte din citrusi. Chia o sa-i gust sa vad ce gust au.

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mindria n-are loc in doi ca ea e prima care naste un razboi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Alina ce iute esti, pofta mare. Ne spui cu ce le vei papa?

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mindria n-are loc in doi ca ea e prima care naste un razboi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Buna seara fetelor,
Astazi am fost la medic, am dat analizele necesare dar abia luni aflu rezultatul. Doctorita, m-a cintarit, mi-a palpat si masurat burtica si a spus ca e bine. Burtica se vede destul de bine deja(tfu, tfu).
Lia_c, mie fructul de cactus nu-mi place de loc. Si e greu sa-l maninci ca are seminte cam ca la struguri dar mai tari si mai multe. Trebuie sa le alegi si ma enerveaza chestia asta.

Fetelor, am si eu o intrebare la voi. Poate ma ajutati ca sunteti toate mari bucatarese. Stie cineva cum se prepara fennelul. Am auzit ca e foarte folositor dar nu vreau sa-l cumpar pina nu stiu cum sa-l prepar.

Doroti5 sper ca e bine. Intr-un mesaj anterior ea a mentionat ca abia luni, marti ii instaleaza net-ul.

Mamaelei, nu pot sa cred!!! Deci si eclerele din poza tu le-ai facut, nu le-ai cumparat???

Trin, casa de piatra si multa fericire!

Crinia mersi de urari, si sotul azi pe chat m-a zis sa-i trimit niste poze cu burtica. Inca n-am facut nici una, dar o sa fac si le pun sa le vedeti si voi.
Va pup pe voi toate si pe copilasii vostri dragi si dulci!

Nati17.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Mamanati dar ce sotiunea nu e cu tine acuma? E plecat undeva?

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mindria n-are loc in doi ca ea e prima care naste un razboi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Crinia, cred ca sotul meu e acum mai aproape de tine decit de mine. El lucreaza bucatar sef pe un vas de croaziera. De aia ziceam ca nu prea ma omor eu cu gatitu'. Si mai am de asteptat inca 5 luni pina vine. Abia o luna a trecut si murim de dorul unui altuia. Sper sa reuseasca pina vine bebe pe lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Mamanati ce super profesie are. Stiu ca barbatii sunt mult mai iscusiti si mai creativi in bucatarie, ca de altfel si inventivi. Cred ca te alinta in bucate.
Imi pare rau ca e plecat in momentele astea. Sper sa ajunga la nasterea bb. Cum te descurci singurica? Nu iti e greu? Eu stiu ca-i greu fara sotiunea iubita si mai ales cind vrei sa te bucuri impreuna de bb.
Pupici si rabdare

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mindria n-are loc in doi ca ea e prima care naste un razboi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Mamanati iti urez un bb sanatos si mai repede sa vina tati acasa. Vei vedea ca timpul zboara repede.
Pupici


Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mindria n-are loc in doi ca ea e prima care naste un razboi

Mergi la inceput