Clubul optimistelor

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iri_sori spune:

georgi75
trebui sa dau berea,am trecut de examene cu bine acum fac o pauza ...(la curetenie)

iri
http://pg.photos.yahoo.com/ph/iri_sori/album?.dir=/d5bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gyna spune:

Salutare fetelor!!!
A venit PRIMAVARA si la noi in oras, este superb afara.
Pacat ca eu stau inchisa in birou, dar mai trag cu ochiul pe geam, nu ma pot abtine, fac ce fac si iar ma uit pe geam. Sper sa-mi scot parleala dupa amiaza cand voi iesi cu cei mici in parc.
Georgi si pustiul meu cel mic a avut o perioada cand nu vroia sa faca baie, se tinea de gatul meu si nu vroia sub nici o forma in cada.Asa ca o perioada i-am facut doar dus, iar acum ne place din nou la baita.
Va pup si va doresc numai bine!!!
Apropo de soacra-mea, la Tg. Mures au programat-o pt operatie in data de 27.03.deoarece pana atunci trebuie sa-i gaseasca o bucata de os pt ca are nevoie de transplant. Medicul de acolo a spus ca astia din Suceava au macelarit-o pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

quote:
Originally posted by Gyna

Salutare fetelor!!!

Apropo de soacra-mea, la Tg. Mures au programat-o pt operatie in data de 27.03.deoarece pana atunci trebuie sa-i gaseasca o bucata de os pt ca are nevoie de transplant. Medicul de acolo a spus ca astia din Suceava au macelarit-o pur si simplu.





Nu te mira....bunica mea a murit la ortopedie in spital....isi rupsese un picior....si de la asta se mai moare in ziua de azi (in spitalele noastre)....bine ca s-a hotarat sa mearga la Tg. Mures....dar sa nu picam in alte pante....poate ne vedem prin parc!

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Buna fetele.Fericitelor! voi avetzi parc in oras!Noi nu avem
Iri_sori felicitari.Ia uite si io iau o bere in cinstea ta
Gyna imi pare rau sa aud asta dar poate tot raul e spre bine.Bine ca a ajuns la Tg.Mures.Io nu stiu ce sa ma fac ca a mea si cand vede dusul innebuneste.Cred ca de la ala s-a si speriat.Sper sa-i treaca cat mai repede.Chiar asta seara trebuie sa-i fac baie si ma ia groaza...
La noi e super afara.Stefania a plecat deja afara.Ma duc si eu la piatza si apoi ma duc dupa ele ca am stabilit sa ne intalnim la cumnata mea.In rest toate bune si frumoase mai putil legile alea pe care trebuie sa le tocesc.
Pup toata lumea si sa avetzi o saptamana super.

Georgiana-mami de Stefania(2 ani-sic!)

Ia uite si poze:http://photos.yahoo.com/georgianaradut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

pot si eu?
Nu sint o optimista de felul meu,dimpotriva, dar poate aici alaturi de voi am sa devin.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

monagan .Bine ai venit! Ia zi-mi de ce nu esti optimista?Ce te face sa zici asta?
te trec pe listuza indata si capul sus ca uite, in sfarsit a venit primavara

Georgiana-mami de Stefania(2 ani-sic!)

Ia uite si poze:http://photos.yahoo.com/georgianaradut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gyna spune:

Bine ai venit MONAGAN !!!
Eveline, ieri am fost cu baietii in parc "LA 3 BARBOSI"(Langa Mag Bucovina)dar nu prea erau copii la ora aia(19) asa ca ne-am dus pe deal pe Tatarasi de unde am venit cu noroi pana la genunchi, rosii in obraji si fff obositi. Voi in ce parc mergeti???
Georgi, si Gabita al meu se temea de dus dar i l-am dat lui in manuta si a inceput sa se amuze si chiar sa-i placa. Bafta la baita!!!
Salutare si numai bine la toate optimistele!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Monagan bine ai venit!

Iri_sori bravo gagica....nu-i asa ca-i taaare bine cand scapi de examene?

georgi75 da-i niste jucarii in cada...si "palmeaza" cumva dusul ala....fa-i baie, baie, fara dus....poate-i trece; btw....ce legi tocesti tu mamica? la ce ai examen?

Gyna aseara pe vremea aia eram prin fata Casei de Cultura....barbata-miu a iesit mai tarziu de la servici si am fost sa-i luam Biancai carucior de la Bucovina (Uraaaaaaa) si apoi am plimbat-o de la Bucovina la Casa de Cultura si pe la 19,30 ne-am retras la mama. De obicei eu ies la Institut (eu stau in capat la G. Enescu) si mi-e cel mai aproape, asta in timpul zilei. Seara (cand o fi cald) ies de obicei in fata la BCR, ca acolo ii place sotului (nu stiu de ce)....mergem cu masina pana acolo, stam prin zona si apoi acasa...

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iri_sori spune:

Buna fetelor!!
Eu am inceput curetenia de primavara si sunt asa de ocupata
am trecut pe aici un pic sa va salut.
Va doresc sanatate la toate si sa va bucurati de aceste zile frumoase.



iri
http://pg.photos.yahoo.com/ph/iri_sori/album?.dir=/d5bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

multumesc tuturor de primire.
De ce nu sint o optimista? Pai nu-mi prea vine sa fiu, ca in ultimii 2 ani nu prea mi-au "trag boii", cum se spune, asa ca daca am vazut ca nu-mi iese nimik din ce mi-am propus, am inceput sa bat in retragere.
Dar incerc sa nu ma las si sper ca de anul acesta sa-mi revin si sa privesc si altfel lucrurile, ca deh o viata avem.

Aici ploua si e asa urat afara. La voi tot asa e?

Va doresc o seara buna in continuare.

Mergi la inceput