Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (55)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Fetelor,
voi vreti sa vi se opreasca lactatia!!!
Eu vreau sa suga ebeb cu tot cu papica in plus pana cand oi avea...asta nu cred ca e rau. In plus eu nu merg la servici, stau acasa pana cand bebele va implini 2 ani. La mine nu se renteaza sa merg la servici. Asta e. E bine e rau. Om trai si om vedea.




Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Yo mi's inca la servici....
Abia la 9 las tarlaua...

Puiu' mare cu nitica febra 37.5, puiu' mic trebuie "gadilat" ca maine-l duc la vaccinul de 4 luni (intarziat din motive de raceala+antibiotic) si eu ca o mama denaturata - la servici. AAA si pana joi sunt si fara tatal din dotare, ca se gasi sa plece-n delegatie. Si ma mai doare si capul (daca e prost... face si el ce poate)

Da' le-om dovedi.

O seara buna!
+ Matei(14.01.03) +Calin(04.10.05)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Salutare fetelor

Eu sunt in lucru cu albumul de 4 luni. Ia uitati-va ce pitica frumoasa am. Cu o dedicatie speciala pentru Vladut un suras dulce



Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Buna seara!Cum va scapa omu' din mana ,cum va faceti de cap.Noroc pe mine ca a fost week-end si n-ati scris chiar asa mult ca-n timpul saptamanii,ca altfel ma apuca week-endul viitor citind din urma.
De vad astia de la protectia copilului cat "palavragim" noi aici si-or pune semne de intrebare daca is ingrijiti corespunzator copiii

Multumim de urarile de 4 luni,luni pe care le-am implinit...sambata.Raportam 7,400(fix dublu de la nastere) si 67cm.Miercuri ne vaccinam

Uram si noi urari sarbatoritilor din week-end si de azi.

La cheful sotului a fost bine,da' mi-am cam pierdut antrnamentul de distractii.Nu-i bai ca l-oi recapata eu.Am fost un pic strsata de copil,care a ramas cu soacra-mea(ai mei intre timp s-au racit).A fost prima data cand l-am lasat cu ea,dar a fost ok.Am venit acasa la 10 si l-am hranit ,iar apoi a dormit fara probleme.

Eu ma cam resimt dupa chef ,in sensul ca-s cam obo.Sper sa-mi treaca cat mai repede si sa nu devina cronica.

Va pup si sa aveti noapte linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

quote:
Originally posted by b_irina_c
Eu trebuie sa iau baita noua ca nu mai sta in cea cu suport, vrea sa se ridice sau sa se intoarca pe burta . Si de unde era o mare placere baia, d vreo 2 zile e un chin . Sa vad diseara pe unde scot basmaua ca ta-su are ore si vine tarziu...

Coloac peste pupaza mi-a venit azi dimineata si CM bleah....



Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze




Si eu care credeam ca are bebelina mea ceva! Deci e boala generala. Eu nu m-as aventura deocamdata sa schimb cadita, ca nu stiu cu ce - pt ca cea simpla mi se pare mai greu de folosit.

Mimsi si Alexia(10.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Norocos baiat Vladut.Faina fata Iulia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Mai, nu mai gasesc lapte in tot orasul!!! Ce naibii se intampla cu Lactana 1?! Ioana, Raluca, stiti ceva? Sunt in copac...

N-am citit nimic din urma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Jadi - nu trebuie sa ii mai dai ceva "pt. sete", chiar daca ii dai numai lapte praf. Se recomanda apa (sau ceai) doar in cazul copiilor hraniti cu lapte praf care mananca prea mult si iau mult in greutate in scurt timp. Atunci ii mai "pacalesti" la o masa cu alt lichid.
Aspirina ti-a fost recomandata pe post de antiinflamator, sa nu se faca tatele si mai beton.
Iti doresc mult succes!

Alina

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani_flor spune:

nanadana, multzumim, sanatate dorim si noi la totzi puiutzii. E cea mai importanta.

Hildegard, multzumim de aprecieri.
Eu nu mi-as face probleme cu Stefanel. M-am uitat si eu la pozicile tale, bebelinul mi se pare absolut OK si tare scumpic. Mi se pare mie sau e blondutz, cum voi nu suntetzi nici unul ? .
E adevarat ca sunt si bbi "balonase", dar stii cum e... fiecare bbel cu dezvolatrea lui, important este sa fie sanatos. Distractie faina de ziua sotzului tau!!

jadi, am intors pozele, nu de alta da' mi-e mila de voi . Multzumim de aprecieri!! . L-am pus si pe sot pe acolo. Da, Ioana e a lui, si Maria e bucalata ca mine.
Despre HN, asa face kk, BETON VERDE. Eu m-am socat cind am vazut, da' cica asa face de la banana (ai vazut ca e 63%!). In general nu e musai sa ii dai apa, eu asa am citit, dar sunt bbei care beau destul de multa pe linga laptic. Si la tine s-ar putea sa ajute. Cu musetel, mai ziceau fetele.

fetele si bbelinii, in seara asta am sa ma uit si eu pe la poze, sa mai vad care cum a crescut!!
Dupa ce o culc pe miriita .

Daniela, mama Ioanei (24.10.1999) si a Mariei (17.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norina spune:

Salutare mamici si bebici!Jadi, ma bucur ca ti-ai revenit si esti ok Vroiam sa intreb daca ati avut probleme cu banana, eu i-am dat ieri mai putin de jumatate de banana si mi s-a constipat copilul, plangea mititica si nu am reusit decat cu supozitor. A mai avut cineva pb din astea sau o fi fost doar coincidenta?!...eu nu prea credCele care ati inceput diversificarea, cum procedati ca eu sunt inca nedumerita cu inlocuitul mesei. Adica nu-i mai dati lapte cand ii dati altceva? ca eu nu reusesc deloc, plange si pana nu-i dau lapte nu se linisteste. Si mi se pare cam mult si supa si lapte, sau si cereale si lapte, branza si lapte, ma rog orice masa trebuie musai sa se incheie cu biberon ca altfel nu ne intelegem Voi cum faceti? Lamuriti-ma si pe mine ca eu sunt confuza...Norinapoze

Mergi la inceput