Sarcina si alimentatia (4)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns virgi spune:

Va rog sa ma primiti si pe mine pe listuta voastra...ca nu se mai poate.
Ieri, dupa ce-am aflat rezultarul de la diabet, mi-am promis ca nu ma mai ating de paine...si n-am reusit....
Dimineata ma mancat lapte cu fulgi, apoi un morcov...si peste 2 ore eram sa lesin de foame...si am fiert 2 oua....care evident ca n-au mers fara putina paine....dupa care am batut icre....si iar am dat-o pe paine.....
Am reusit sa nu manc nimic dulce...desi am o sacosa de ciocolata...de toate tipurile..dar nu ma ating de ea nici moarta.
Voi credeti ca daca evit dulciurile...si cartofii care oricum nu-mi prea placeau....o sa fie mai bine?
Seara cand vine sotul...mananc orez...dar pana seara e problema mea.
Am nevoie de ajutorrrrrrrrr!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgi spune:

Eu am citit o carte despre alimnetatie in functie de grupa de sange...Eu personal am grupa o....care nu suporta: laptele, painea, citricele. Si am observat ca atunci cand pap lapte si citrice am niste probleme cu stomacul de nu va pot explica. Eu acum le mai consun....ca mai suplinesc din vitamine.....dar sunt total neindicate la grupa de sange 0.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

VIRGI DACA APPI CITRICE SI APOI BEI LAPTE E IMPOSIBIL SA NU AI PROBLEME CU STOMACUL!INCEARCA SA MANANCI FRUCTE CU 2 ORE INAINTE DE ORICE...DE A MANCA DE A BEA...CHIAR SI APA!

RAALUCUTZA28+cuCELESTINA http://community.webshots.com./user/raalucutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgi spune:

Ralucuta

M-am exprimat eu gresit...am vrut sa spun lapte sau citrice.( nu amandoua in aceeasi zi)...nu le suporta organismul meu..desi sunt foarte sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:


VIRGI si eu am grupa 0 si maninc cam 15 kg de portocale pe saptamina
si beau si laptik (rece de la frigider) si nu am nici o problema...a nu se intelege ca pap portocale cu lapte in acelasi timp...
Am citit si eu ceva pe aici despre dieta in functie de grupa de singe dar la mine nu prea se potriveste.

Fetelor eu de ce nu am arsuri ??? Bebelina mea se va naste cheala ???

Sanatos nu cred ca maninc... bag in mine toate prostiile...poate de la portocale ?

dolcebaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

VIRGI M-AM GANDIT EU CA CEVA E IN NEREGULA...DAR TOTUSI TI-AM SCRIS!

DOCEBABY eu nu cred ca parul are vreo legatura cu arsurile!nu stiu explicatia logica dar eu cred ca-i din popor asta cu arsuri=par de bebe!


RAALUCUTZA28+cuCELESTINA http://community.webshots.com./user/raalucutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Povestea cu grupa sanguina si alimentele care ni se potrivesc sau nu este o mare gaselnita moderna. Virgi, daca nu-ti plac portocalele si laptele nu le manca, dar nu are asta nici o legatura cu grupa sanguina.
Arsurile nu au legatura cu cresterea parului ci cu cresterea uterului si a copilului din el. Iar el, uterul trebuie sa-si faca loc pe acolo asa ca apasa pe toate, pe ficat, pe plamani, inima si bineinteles pe stomac si atunci sigur ca fiind mai putin loc acolo....nu stiu sa explic, este vorba de aciditatea stomacului. De aceea trebuie sa mancam putin si des pt. a evita aceste arsuri.

[poze carmina
intalnire burtici
http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20719;104/st/20060516/dt/7/k/2312/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

de acord cu carminutza!inventie moderna !si noroc ca a venit ea cu lamuririle in ceea ce privesc arsurile!

RAALUCUTZA28+cuCELESTINA http://community.webshots.com./user/raalucutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Virgi, zici ca nu-ti prieste laptele, dar iaurtul? Pe-asta vroiam sa ti-l recomand cu cereale integrale. Si paste integrale daca gasesti.
Daca ai probleme cu diabetul, iti trebuie un nutritionist bun, nu unul modern, care sa te zapaceasca cu grupa sangvina. Eu pot sa-ti dau lista cu alimente si IG-ul lor, si trebuie sa te orientezi cu preponderenta spre acele alimente cu IG-ul mic, adica indicele glicemic mic. Spune-mi daca te intereseaza si da-mi o adresa de e-mail, sau ti-o trimit pe privat, numai alege modalitatea.
Carmina, abia de mai am timp sa intru pe forum, n-am fost nicicand mai aglomerata in toata vietisoara mea. Te rog sa nu te superi. Cat despre lista, chiar ca m-ati lasat balta, abia de ati mai intrat pe aici...
Angelli, am gasit paste integrale la Mega Image, poate gasesti si tu la tine in oras, ca tot iti plac.
Cristina Ioana , rusinica pentru faptul ca nu mai treci pe aici.
Va pup si aveti grija ce papati,
Lacri 27 fix

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10051;28/st/20060601/dt/-4/k/fba6/preg.png
Samburica
Album echo si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_Ioana spune:

La multi ani, burticoase, sa aveti o primavara frumu si bebei sanatosi!

Lyly, un extra-pupic ca sa ma ierti

Cristina 22+

Mergi la inceput