Sarcina si alimentatia (4)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_Ioana spune:

Angelli, stiu cum e cu abtinutul...si eu ma chinui tare, mai ales ca ma ia cate o foame uneori de simt ca lesin...dar am fost azi la dr si m-a laudat ca am luat numai 5kg pana la 21 de saptamani...asa ca a meritat efortul, m-am simtit tare bine...plus ca bebe cica e mai mare cu vreo 100 si ceva de grame decat varsta sarcinii...adica o sa fac un grasan...
La ce e bun sucul de sfecla?...mie imi place mult salata de sfecla...yummmiiii

Lyly, cum mai stai cu greturile?...stiu ca si tu erai in grafic cu kg...ai mai pus ceva?....nu m-ar mira sa-mi zici ca ai dat jos, cu greturile si stresul...uffff...


Cristina 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Angelli, felicitari pentru baietel Nu te stresa cu kilogramele. Cauta si tu o piscina sa mai dai din picioruse pe acolo.
Cristina Ioana, pentru gretzuri iau la nevoie o jumatate pastiluta Zofran, dar nu mai mult de jumatatea aia intr-o zi.
Azi, cum am calcat stramb, cum m-au asaltat arsurile. Am baut nitica apa minerala in loc de apa plata chioara... Si ieri, dupa trei mere mai maricele, simteam ca-mi cresc ace pe esofag...
Cu kilele stau bine, tot vreo sapte aveam in plus azi dimineata, dar daca ma sui acum,seara, pe cantar, vad vreo 9 in plus. Nu e o idee prea buna sa ma cantaresc la orice ora din zi si din noapte.
Aseara pe viscolul ala eu m-am dus sa inot. Simteam ca ma ia cu rau de la nemiscare. Am iesit si cu parul cam ud, si m-am rugat sa nu racesc, ca mancam si o bataie de la sot. Am bagat vitamina C la greu, si pana acum n-am simptome. Ufff!
De studiat, nu pot sa studiez deloc pentru examene, adorm instantaneu cu cartile in mana... Dorm in nestire... Voi? Cine vorbea de insomnii?? Mama, ce-as mai dormi inca!!!

Fetelor, dragelor, va doresc o primavara minunata, si o vara si mai si!

Lacri 26+

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10051;28/st/20060601/dt/-4/k/fba6/preg.png
Samburica
Album echo si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Si eu ma dau in vant dupa salata de sfecla mai ales cu hrean si acrita cu zeama de lamaie. Dar sucul ei nu l-am incercat. D.p.d.v al vitaminelor cred ca este foarte bun dar nu stiu cum este d.[.d.v al gustului...e posibil sa fie dulce, cine stie?

[poze carmina

intalnire burtici


http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20719;104/st/20060516/dt/7/k/2312/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

sfecla contine foarte mult fier, e recomandata in anemii de regula
eu cumpar de vreo luna sfecla, o coc si o fac salata si o mananca sotul
mie imi place tot cea din comert ca e mai acra, iar cea facuta in casa oricat de mult otet i-as pune nu iese ca cea cumparata....

in rest eu nu am mai avut timp sa scriu, am mai citit doar
carmina eco poti face si la dr tutunaru - mie de fiecare data imi spune dimensiunile si bataile inimii si nu este scumpa

lacri chiar ma gandeam la tine daca pe frigul asta mergi la inot...... felicitari, esti tare. tu ai vreo problema si ti-a recomandat dr inotul sau mergi de placere si contra kg....eu ma gandesc sa mai aman putin ca e prea frriigg
se pare ca vor mai fi vreo 2 saptamani de frig, daca e asa vin si eu sa inot si sa ma simt ca o
eu am pus pana aum 4 kg si vreo 200 g cred.
19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

buna, fetelor!desi scriu rar, va citesc constant;
raalucutza, in afara de mere nici eu nu mananc nici un fruct, nici macar sucul lor;imi produc niste arsuri bananele, iar grepfuit si portocale
spre rusinea mea am inceput sa mananc paine, la serviciu, desi renuntasem de mai mult de un an la ea, prin urmare cred ca am depus ceva;
ama kaly, spuneai ceva de lapte pt arsuri, eu ce sa iau cand laptele mi le provoaca si nu-l pot bea? oare nici bb nu o sa pape lapte?
anasia 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

anasia laptele iti provoaca arsuri? Esti sigura ca din cauza laptelui ai arsuri?Daca nu poti bea lapte, poti lua dicarbocalm in sarcina impotriva lor!io 31+ cu Seby Poze mami si bebe
Poze noi burtica si hainute Seby Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

ama_kaly, nu numai lapte, ci tot ce inseamna lactate,branzeturi, daca ai mai pomenit asa ceva!multumesc pt sfat!
anasia 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raalucutza spune:

AMA asa am facut la timpul ala!am baut laptic si mi-o trecut arsurile!dar nu credeam ca scap din seara aia!ca am fost distrusa din cauza arsurilor!

RAALUCUTZA27+cuCELESTINA http://community.webshots.com./user/raalucutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Anasia, n-am avut timp sa citesc din urma, dar daca ai arsuri, cauza este alimentatia. Mancat putin si des, fara alimente acide, fara bauturi acidulate, fierturi in special ( ciorbite, mancaruri de legume cu carnita slaba, peste etc.
Ceapa, usturoiul crud iar provoaca arsuri. Dulciurile pe baza de aluaturi framantate cu drojdie si mai stiu eu ce (vezi cozonacul) iti pot provoca arsuri cat casa.
Mai intai AI GRIJA CE MANANCI!

Adela, merg la piscina pentru ca numai asa pot sa fac miscare, in rest nu prea am chef. Si ma simt super dupa aceea. Te astept pe acolo!
Am intrat in trimestrul 3 de sarcina, mai am si eu gretzuri, mai am si arsuri cand nu sunt cuminte ( mai beau apa minerala si o patesc imediat)

Dorm in continuare, n-am timp de nimic.

Va rog sa-mi dati idei de mancare sanatoasa si care se poate gati ultrarapid, caci parca au intrat orele "in sac", in fiecare zi nu-mi mai gasesc timp pentru gatit!!! Nu cred ca voi intra in concediu prea curand...

In rest va pup si la mai mare burtica ( NUMAI burtica!!!)

Lacri 26+

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10051;28/st/20060601/dt/-4/k/fba6/preg.png
Samburica
Album echo si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

LYLY, vad ca lista aia drept premiu a fost doar asa ca sa ne menti treaza atentia.... Insa ai putea sa faci totusi ceva, sa pui linkurile de la paginile anterioare ca am de scris cateva retete si imi este greu sa le gasesc. Daca nu ai inteles ce am spus sa ma anunti .

[poze carmina

intalnire burtici


http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/1;20719;104/st/20060516/dt/7/k/2312/preg.png

Mergi la inceput