Clipe din trairile sufletelor noastre...(3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

quote:
Originally posted by alma
Nu vreau sa-l ia banca, pentru ca imi doresc sa-i ramana fetei mele. Cum parintii mei nu pot suporta rata, nu stiu ce-as putea face. Ma mai gandesc .




Poate vorbesc tampenii, insa stiu ca atunci cand iei un credit iti face obligatoriu asigurare de viatza. Ce face banca cu asigurarea ta daca dai mana cu ingerasii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Nu am asigurare de viata, rilbuc, doar asigurare pe apartament. Poate ar trebui sa-l las pe ex sa plateasca mai departe, doar e si fata lui, nu? Eventual poate locui cu copilul, nu m-ar deranja daca as sti ca face totul pentru binele ei. Desi nu mi-ar fi usor sa stiu ca va veni o alta femeie in casa pentru care am facut mari eforturi s-o am.

Hai ca subiectul asta a capatat o tenta morbida .
Deocamdata sa ne bucuram de vremea frumoasa de afara si sa nu uitam ca viata merita traita, orice-ar fi!

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Aaaaaaaaa.....pai ce faceti aici domnilor?
Noi sintem aici pt a ne uni suferintele si a incerca sa uitam si sa ne vindecam de fantomele trecutului,si voi....veniti cu teme din astea sinistre?
Ia mergeti voi frumusel la legislatie si interesati-va de testamente si alte alea si haideti aici sa ramanem sa ne povesteasca Kuki cum s-a dat ea in leagan,ca tare-i frumos.....mmmm? Ce ziceti?
Eu am fost la teatru alaltaseara,cred ca am recapatat microbul asta,daca am reusit sa ma duc de 5 ori in 3 luni....e super,pe mine ma deconecteaza mai mult decit orice.
Numai bine la toti si.....mai vb in week-end.



P.S.Avem o mamica singura,aici pe forumul celor singuri(bagheera1975),care naste luni.Sa-i uram succes si sa fim cu gandul alaturi de ea,ca-i tare emotionata....

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Alma, cum ai reusit tu sa iei credit pentru apartament, ca si pe mine ma chinuie ideea?!Oricum, pe aici, toate bancile iti incheie obligatoriu asigurare de viata.

Bagheera o sa fie mamica deci...Wow, o sa ma gandesc la ea luni!

Brenda, si eu astept sa mai creasca putin Radu, sa ne ...culturalizam! Am fost o data la teatrul de papusi, dar n-a rezistat pana la sfarsitul piesei.Era si foarte aglomerat si sufocant de cald. O sa mai fac o incercare, mai la primavara!

Si acum Kuki.Poate ne intalnim saptamana urmatoare, sa incercam impreuna leaganele de la "ultimul leu".Noi trei, adica.

Eu nu am net decat la serviciu, asa ca mai vorbim de luni incolo.Paaaaa!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Am cumparat un apartament in ianuarie 2004, ocazie cu care mi s-a facut asigurare de viata. Anul trecut l-am vandut si mi-am cumparat altul (a fost o intreaga nebunie) si nu mi s-a mai facut. Credit pe care l-am contractat e imobiliar, nu ipotecar, la care mi s-a luat in considerare 50% din salariu pentru plata ratei.
Cati, nu stiu ce anume te intereseaza, ca e mult de povestit.

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Bagherra, nastere usoara, mamica draga. Cu siguranta am sa ma gandesc la tine luni si am sa-ti tin pumnii sa treaca totul repede si usor.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

La noi a niiiiiins!
A nins si a viscolit de ziceam ca vine uraganul Katrina.A fost infiorator,ieri.Acum,este ceva zapada,dar tot nu e cum era cind copilaream noi,nu cred ca vom mai avea vreodata nametii aia....
Diseara merg din nou la teatru.
Rilbuc......ce faci mey,mai lasa munca,cica prea multa ucide....

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

quote:
Originally posted by brendamitran

Rilbuc......ce faci mey,mai lasa munca,cica prea multa ucide....




E adevarat, am avut o saptamana de cosmar. Nu prea aveam cum sa merg la relanti pentru ca se lasa cu amenzi la clientii mei si imi sar aistia in cap dupa aia. Greul a trecut acum. Am cam scapat pe ultima suta de metri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

quote:
Originally posted by rilbuc1

quote:
Originally posted by brendamitran

Rilbuc......ce faci mey,mai lasa munca,cica prea multa ucide....




E adevarat, am avut o saptamana de cosmar. Nu prea aveam cum sa merg la relanti pentru ca se lasa cu amenzi la clientii mei si imi sar aistia in cap dupa aia. Greul a trecut acum. Am cam scapat pe ultima suta de metri.





Da' cu ce te ocupi? Ca poate om avea nevoie de tine....

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Noi avem nevoie de tine, oricum, Rilbuc, indiferent cu ce te ocupi. Ca prea esti unicat.
Si fa bine si vino mai des pe la noi, nu mai umbla brambura ! Ca suntem si posesive rau
Si mai spune-ne ce face baiatul ? Cum va descurcati singurei ?

Cati, tu ce faci mai ? Cand sa iesim si noi in parc la leagane, a venit zapada iar.
Nu-i nimic, iesim la facut oameni de zapada. Io vin cu morcovul

Pe Brenda sa n-o cautati ca e la teatru, stiu io si o laud la toata lumea. Care are urechi de auzit...si care poate si nu e din provincie ca mine...


Restu lumii, unde umblati? Haideti ca se face prezenta.

Mergi la inceput