Clipe din trairile sufletelor noastre...(3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Neata'

Care-mi dai si mie o ceasca de cafea, ca io m-am trezit acu' ca n-am decat fara cofeina..

Rilbuc sa stea la coada ca o sa-l pupam cand i-o veni randul ! Sa nu se bage in fata, ca aici nu merge cu spaga !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Pai da,sa stea la rand, ca dupa Alma si Brenda urmez eu!
Mai fetelor, eu am lucrat vineri, sambata si duminica la un proiect, impreuna cu alti doi colegi.Copilul l-am lasat la tatal lui.Sunt f obosita, dar ma bucur ca n-am mai avut timp sa ma gandesc la ...altele. Totusi, Raducu mi-a simtit lipsa.Eram obisnuiti sa ne rasfatam putin in weekend, dar a trebuit sa ma ...sacrific ....
Astazi o sa plec din nou la biroul unuia din colegi, deci nu voi sta pe net.
Stati sa termin afacerea asta si apoi...vedeti voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

pe mine ma impersioneaza foarte tare povestea asta cu AndreeaC....Doamne si ce fata frumoasa era......nu pot sa-mi revin....

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Trista povestea Andreei.

Dar, viata trebuie sa mearga inainte. Avem alta alegere ?

O zi buna tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Salutare!
N/am inteles de ce a murit Andreea...
Oricum, voiam sa va intreb ca parere aveti despre asigurarile de viata si programele pentru copii.
In rest, ce sa mai spun....Sambata as fi dat eu o cafea, dar e destul de complicat inca... A venit o "prietena" la noi (care nu are copii si nici nu intentioneaza sa aiba prea curand!)si nu s-a simtit deloc bine dupa ce a ajuns si copilul meu acasa.Mi-a zis ca "sunt o gramada de copii needucati".M-a cam scos din sarite. Nu stiu ce-ar fi vrut sa pretinda unui copil de 2 ani jum. Sa stea nemiscat si sa se uite la Irinel si Monica pe Acasa TV?!Si a fost tare mirata ca eu nu stiam ca domnul a fost cuplat cu femei celebre.Cica , mai, da' tu nu esti la curent cu mondenitatile? Nu, uite ca nu sunt. Si nu-mi pare rau!Copilul a simtit ca nu-l agreeaza si s-a purtat si asta ca un nebun, ce-i drept.Initial , i-a oferit jucariile lui, dar, dupa aceea, a aruncat toate jucariile de pe rafturi (multe dintre ele inspre ea!), a plesnit-o peste picioare...Ehhhh, bine ca a plecat mai repede. Aseara mi-a trimis sms "Ce faci, mamico?" Da, cred ca sunt mamica in primul rand si dupa aceea , femeie.
Sa revin, deci ca parere aveti despre asigurari? Maine o sa vina din nou un consultant la mine si eu nu sunt hotarata deloc.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Cati, nu-ti mai face inima rea in legatura cu "prietenele". Se intampla la un moment dat ca preocuparile noastre sa nu mai coincida cu ale celor din jur. Su uite-asa se cern si prietenii. Conteaza cei care aleg sa-ti ramana alaturi.
Cat despre consultant....vrem mai multe date, mey ! E insurat, e neinsurat, tinerel, frumusel ???
Ce sa zic, acum cativa ani am fost si eu nu doar consultant ci chiar brocker de asigurari. Eram la curent cu toate. Acum deja multe s-au schimbat, nu mai am informatii.
Ceea ce pot sa-ti spun e ca intr-adevar merita investitia daca-ti poti permite sa o platesti in fiecare an. Eu anul trecut n-am mai platit nici pentru mine, nici pentru copil. Cu atatea necazuri pe cap am si uitat de ele. Bine ca mi-ai adus aminte !

Deci, ai grija cu consultantul ala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Eu nici macar nu am facut asigurarea cu pricina.....din pacate tatal Dianei nu contribuie cu nimic d.p.v.material la cresterea ei si...datoriile au fost prezente in permanenta in ultimul timp....
Astept sa treaca anul acesta sa termin cu ce mai am pe la banci si cred ca ma bag pt.Diana la ceva gen asigurare sau bursa de studii....Kuki,tu tre sa stii mai bine cum se numesc.
Ziua buna!

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Salutare!
Daca era tinerel si frumusel, ii ceream eu mai multe detalii

Acum serios vorbind...as vrea sa fac o asigurare pentru Radu, dar nu am incredere in societatile existente.
Si consultantul este...o doamna!

In rest, voi ce mai ziceti, ce mai faceti,pe unde mai umblati?

Rilbuc, mai zi si tu!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Asigurarile sint diferite in fiecare tara dar am sa va spun ce am facut eu. Am facut un cont comun pentru cele doua fetite pe care le am si pun in fiecare luna cite $100. Aici se numesc RESP si eu le-am facut cu banca unde am contul, nu prin agenti care lucreaza pentru diferite firme.

Dupa ce am ramas singura cu fetele si am avut tutela singura am facut tot felul de chestii la care nici nu ma gindisem pina atunci... Mi-am facut testamentul in care am spus clar cine va avea tutela in cazul in care se intimpla ceva cu mine. Am mentionat banii, cit unde si cum, pina cind. Polita de viata o am de la munca, salariul pe an ori trei, polita care este asigurata de locul de munca. M-am interesat la ei si am marit-o la jumate de milion pentru care platesc eu pe luna $40 in plus. Mi-am pus toate documentele in ordine, i-am dat copii matusei mele si i-am spus si ei verbal totul...

Am vazut cit de efemera este viata si ca se pot intimpla si lucruri neplacute asa ca mi-a dat un pic de liniste stiind ca toate sint in oarecare ordine si ca fetele mele nu vor avea de suferit prea mult financiar.

Fiind singura, ele depind total de mine si a fost responsabilitatea mea sa ma asigur ca totul este clar in ceea ce priveste dorinta mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Cati, sarumana ca mi-ai dat cuvantul :)

Noua ne merge bine, nu avem probleme. Eu insa trebuie sa recuperez din urma ce nu am lucrat. De cateva zile lucrez dupa 10 seara si stau pana pe la 2-3. Am capul greu din cauza stresului si somnului lipsa, insa trec eu peste astea dupa 28 feb.

Alte noutati nu prea am. Nu am avut timp nici de agatzat:)

Mergi la inceput