Copilasi poznasi de iulie-august 2004 (159)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Ca nu poci sa editez ... acum am vazut patraticul din stinga paginii sus !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

alice, uite aici http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69393 si pe mine m-a dat peste cap, mai ales dupa ce am citit si ultimele ei postari...

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

io-s zabauca de cap, e a doua zi cind copchii mei se scoala unu pe altu`...

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Da, Carmen, am citit ... si ce scriau fetele de la mamici de ian-febr.2006 ! Ce triiiiist si nedrept ! Nici nu stiu ce sa spun prea mult, cuvintele mi se par de prisos !


Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Buna! Ai eu sunt super obosita, dar nu pot dormi.
De sapt trecuta il pun in fiecare zi pe Stef cu 10-20-30 min mai devreme la somnul de noapta si dimineata nu-l mai las pana tarziu. De la ora 23:30 sau si mai tarziu am reusit sa il culc la 21:45.
Insa in privinta noptii de ieri, Stef se poate lua de manuta cu Luca si se duc und evor ei, pe campii, cu cercul sau nu, ca eu reau sa dorm noaptea. S-a trezit la ora 4 si pana la 8 nu a dormit. Se baga intre mine si tati, ne dezvelea, ne impingea, sarea prin pat. La 8 s-a trezit tati si l-a laut la joaca si-am reusit si eu sa dorm 1 ora.

Nicole, Roberta, la multi ani!

cattalina, bine ati venit!

Kim, cand pleaca Luca in Rom cu soacra, are neoie de ceva acte in plus decat biletul si pasaportul? O imputernicire ca sunteti de accord ca Luca sa plece cu soacra?

Fug in pat, weekend placut!

_
O zi plina de bucurii, Eli & Stef
noi www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Nasterea broscutei Alte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Buna seara!

LA MULTI ANI, ROBERTA! Sa ai o viata frumoasa!

Cattalina, bine ai venit la noi! Te asteptam cu povesti despre Dragos!
Mey, io n-am citi despre AndreeaC decat titlul Si, sincer, nu vreau sa citesc mai mult. E revoltator ce i s-a intamplat, dar nu mai pot parcurge astfel de subiecte.

Io mi's rupta si facuta zob. Aseara, cand am ajuns acasa mi-a spus bona ca ea crede ca Vicu s-a iritat la putza, ca se tine cu mana si plange. Well, mi-am zis, il dau cu o crema cu ceva si se potoleste. s-a mai intamplat asta cand hotomanul incerca sa o studieze. In schimb la baitza am vazut ca nu e ceva obisnuit si ca putza era umflata. Am crezut ca mor. L-am pus sa faca pipi si nu a plans atunci, chiar radea, asa ca am eliminat o cauza. Dar la adormit am avut mari probleme, pentru ca nu putea sa stea cu picioarele apropiate. Am sunat pediatra, a suspicionat o uretrita, mi-a recomandata nidoflor sau un unguent cu kanamicina, nu aveam nu i-am dat cu nik. Asa ca a dormit cu mine, cracanat toata noaptea si cu suspine in somn.
Dimineatza, la trezire, Vicu meu avea la putza niste "scurgeri", ca nici nu stiu cum sa le numesc. Ma programez la dok, altul decat al nostru, al de era de serviciu la clinica. Prima intrebare a dok, dupa ce ii prezint situatia: "copilul mai are fimoza?" io: "nu stiu, ca nu l-am decalotat" ea, fara sa vada cupilu: "atunci sigur e asta." mey, io n-am nik cu oamenii care-si dau cu parerea, da' in momentul ala am zis ca o strang de gat... am tacut, am dezbracat cupilu, l-a vazut si zice: "da, pare a fi de la asta, dar vad ca el se decaloteaza natural. inseamna ca sunt numai niste aderente care sunt normale. ca sa nu mai fie asa, si sa nu mai apara situatia asta, ar fi bine sa-l decalotati." L-a curatat, mi-a prescris unguent oftalmic cu kanamicina, spalari cu rivanol seara dupa baita.
Acu io stau si ma intreb ca proasta: ce legatura este intre fimoza si uretrita, daca 2 dok diferiti imi pun doua diagnostice diferite si imi dau acelasi medicament?

Ma scuzati de intindere, dar m-a luat cu capu'. Vizita la dok a fost neplacuta si pentru mine si pt Vicu (dok a incercat o decalotare minora dupa ce l-a curatat). Ca atare cupilu meu n-a dormit azi decat o juma de ora, la intoarcerea de la dok si a mancat mai rau decat de obicei. Ma'c sa ma arunc in cada. Poate ma mai relaxez...
Seara buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Dana, off, off...imi pare rau ca aveti probleme si ca ati trecut prin asa ceva...pupici lui Vicu sa treaca repede...Despre medici...nu stiu ce sa-ti zic...cel putin tratamentul are efect ?
Eli...si voi aveti probleme cu somnul ?...lasa ca trece si asta cu timpul...sa dea Domnul cat mai repede ...
Carmen...si multi sa-ti treaca supararea...lasa ca se fac ei mari...
Catalina...bun venit si din partea noastra...Asteptam poze...
Despre AndreeaC...am citit si eu...si am avut o strangere de inima toata ziua ...

Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
ALBUM 1 ALBUM 2
CELE MAI FRUMOASE FLORI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

sara buna
La multi ani Roberta!!!! sa fii sanatoasa si sa iti mearga toate asa cum iti doresti!!!
Danule uuufff betul Vic, cum a mai fost azi? e precis uretrita daca spui ca decalotarea e completa. sanatate muuuulta!
Olivia hihihi asa deci......greu sa fii vedeta! ati inregistrat emsiuniunea?
aci a venit un pic primavara....bate vantul of course da nu asa tragic. oricum au fost cam 10grade azi.
va pupez pe toate si va doresc o noapte linistita.....si fara treziri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kity2004 spune:

Roberta La Multi Ani ! si multa sanatate .

Oana si Iza-Maria DN 19 iulie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

La multi ani roberta! Sa ai parte numai de bucurii si impliniri!

cattalina, bine ai venit!

Noapte linistita mamici si pitici!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput