cum slabim rapid?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Am slabit 5 kg in doua saptamani, fortata sa tin dieta din cauza unei alergii. N-am pus in gura prajeli, nimic sarat, paine si dulciuri. Am mancat sanatos: branza dulce de casa, iaurturi, fructe si piept de pui la gratar. Problema mea e alta: sper sa ma opresc aici cu slabitul, pentru ca dieta o mai tin inca o luna si jumatate si nu vreau sa ajung stinghie.

Am 1,70 si 55 de kg si simt ca asta e greutatea mea ideala. De 6 ani am aceasta greutate (m-am ingrasat 5 kg acum jumatate de an, inainte de nunta).

Daca aveti vointa sa urmati aceasta dieta veti slabi vizibil. Eu recunosc ca daca nu imi era impusa de medic si o tineam ca sa slabesc nu reuseam, pt ca sunt f pofticioasa.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

vreau si eu.mi se pare greu sa rezisti tentatiilor.dar daca trebuie trebuie.

eu mananc 600 de calorii zilnic.am inceput dieta acum 4 zile.am dat jos 2.5kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

fasolea verde are cele mai putine calorii. Gabriela, ce mananci de consumi doar 600 kcal? Si poti sa faci treaba doar cu atata?

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

fetelor cumparati revista Slab sau Gras sunt acolo si retete ale unor persoane care au slabit 30kg, 50 kg precum si pozele demonstative

eu vreau sa tin dieta tipei care a slabit 30 kg in 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

Buna dimineata !

Fetelor aveti grija cu regimul disociat pt ca verisoara mea l-a tinut iar dupa aceea s-a ingrasat mai rau decit a fost inainte...

Cred ca cel mai bine este sa mergeti la o sala cel putin de 2 ori pe saptamina si sa incercati sa mincati cit mai putin si cit mai sanatos (iaurt, gratar, fructe si legume )

Va doresc mult succes si sa fiti cele mai frumoase de Paste !!!

Va pup

dolcebaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Buna,

Nu imi vine sa cred cand cineva spune ca mananca 600 de calorii pe zi.... Stiti ce se intampla cand faceti lucrurile astea? Organismul vostru e canibalizeaza...adica daca voi ii dati mai putin decat el are nevoie sa sa functioneze ( adica mai putin decat metabolismul bazal)...se declanseaza "stare de urgenta" si consuma din ce in ce mai putin...si uite asa nemancand mai nimic nu slabesti un gram.

Daca doriti sa tineti un regim hipocaloric, nu mergeti sub 1000 de calorii/ zi! Nu faceti decat sa va imbolnaviti...atat.

Daca vreti sa slabiti rapid cateva kg, faceti miscare ZILNIC ( recomand aerobic pt slabire) si mancati sanatos ( nu prajeli, nu dulciuri, putina paine, multe legume, 2-3 fructe/ zi si lactate degresate).


Numai bine,
Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lore1980 spune:

Buna, fetelor!
Bine v-am gasit mamici si viitoare mamici. E prima data cand va scriu, dar de vizitat va vizitez de mult, doar ca am ramas in umbra pana acum.

Am si eu un baietel de 1 si jumatate. In sarcina am luat 26 de kg , enorm de mult stiu. Dar a fost greu si copilul, 4,3 kg, si nici eu nu m-am abtinut de la nimic. 12 kg am pierdut fara pic de efort in saptamanile de dupa nastere. Alte 7 kg s-au dus cu o dieta, regim disociat, de 18 zile, combinat cu exercitii acasa(simple abdomene, genuflexiuni, cateva pentru picioare luate de pe net, de prin reviste). Cel mai important pentru mine la aceasta cura a fost faptul ca nu m-am infometat. Adica nu ai restrictii de cantitate, trebuie sa respecti ordinea pe zile si sa bei apa. Poti sa bei chiar si cafea, dar cu indulcitor. Se mananca carne de pui, de vita, o zi e chiar cu macaroane, una cu iaurt. E un pic greu la inceput, dar 18 zile trec repede. Din pacate acum sunt la serviciu si nu am la mine dieta, dar doritoarele imi pot scrie pe adresa loredanam1@hotmail.com. Le voi trimite dieta cat de curand.
Dupa cele 18 zile de regim, eu am tinut cont vreo cateva luni sa nu mananc dupa 7 seara, sa nu mananc prea multa paine, sa beau in continuare lichide si am pierdut kilograme in continuare, ajungand acum la greutatea de dinainte de sarcina.
Acum mai scap si la dulciuri, pizza, chestii care ingrasa si nu am luat in greutate, la 1 an de cand am tinut cura.
Sper din tot sufletul sa va foloseasca asa cum m-a ajutat pe mine sa incep sa-mi recapat silueta, pentru ca luand atat de mult in greutate, pentru mine acest regim a fost un inceput.

In speranta ca nu v-am plictisit, le astept cu mailuri pe cele care doresc acest regim.

Daca va mai pot ajuta si in alte probleme o fac cu placere. Voi interveni de fiecare data cand pot oferi informatii pretioase.

PS: Apropos am nascut natural cu epidurala si a fost extraordinar de bine, nu ma asteptam.
Deci… va astept… cu intrebari daca aveti...
Va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

quote:
Originally posted by NicoletaB

eu vreau sa tin dieta tipei care a slabit 30 kg in 2 luni



30 kg in 2 luni adica 15 kg intr-o luna deci 1 kg la 2 zile...si dupa asta mai esti om?

NicoletaB, faci cum vrei, normal, sper sa nu te supere interventia mea, dar cred ca este foarte riscant pentru sanatate sa slabesti atat de mult intr-un timp atat de scurt. De ce atata graba?

Sunt de acord cu puskin

Eu in ultima vreme am intrecut masura, am mancat necontrolat- dulciuri si tot ce ingrasa si m-am ales cu 8 kg in plus, era de asteptat. Nu disper, imi propun sa slabesc 4 kg pe luna si in 2 luni sunt sigura ca scap de ele, am mai tinut in trecut o cura de slabire cu succes.
Deci in fiecare saptamana se duce 1 kg in felul urmator: mananc la ore fixe de 3 ori pe zi fara paine, cartofi, orez, prajeli, dulciuri - doar fructe, legume, lactate, oua, carne slaba - dar pe saturate, merg mult pe jos si pedalez si la bicicleta de camera cand am timp.





Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Robert, 14 decembrie 2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

dolcebaby, cu alimentatia disociata nu te ingrasi, poate ca a revenit brusc la alimentatia combinata si de aceea a luat in greutate.

alimentatia disociata e un mod de viata, nu o dieta. Normal ca pui inapoi daca, dupa ce scapi de kg, mananci ca prostu, amestect, nelimitat, etc.

puiutzul meu

Fericirea e compusa din lucruri marunte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miag spune:

Lore1980, ti-am trimis mail de pe adresa korra26@yahoo.com. Sper sa-mi raspunzi cat mai curand. Multumesc.

Mia, mami de ROLAND (18 Noiembrie 2004)

Winners never quit, quiters never win!


Mergi la inceput