Cancer de san - alimentatie, tratamente, ceaiuri,

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirunatiz spune:

Asa cum ti-am povestit, mama a inceput tratamentul naturist dupa ce a terminat cu radioterapia si citostaticele.

Cat despre efort, mama a avut o ambitie cu care ne-a uimit pe toti, a mers pe jos cel putin o ora-doua pe zi, in reprize de cate jumatate de ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda spune:

quote:
Originally posted by geo_78
- in perioada tratamentului cu citostatice are voie sa ia medicamente, gen: Spirulina, Echinaceea, Cartilaj de rechin, etc. pentru protejarea ficatului si cresterea imunitatii? Stiti ceva, poate interactiona cu tratamentul chimio?



Stiu ca vitamine nu are voie sa ia deloc, dar de Spirulina, Echinaceea, cartilaj de rechin, nu stiu nimic.

Cel mai bine vorbiti cu medicul care supervizeaza totul si care stie ce substante foloseste la sedintele de chimioterapie si daca interactioneaza cu medicamentele mentionate de tine.

Efortul fizic nu e permis (dar ma refer la: curatenie prin casa, ridicarea obiectelor grele etc.), dar nici sa stea in pat toata ziua. Depinde cum suporta citostaticele. Daca nu-i este foarte rau, e bine sa faca miscare, plimbari mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

Draga Georgiana,
Imi pare si mie rau sa aud de mama ta... nu pot sa iti fiu de folos, decat sa iti spun ca in formula as de saptamana asta (nr 705) am citit un articol interesant despre o doamna care a scapat de boala cu ajutorul unui doctor din Sibiu. Daca nu mai gasesti numarul respectiv, trimite-mi un mail/pm, si iti trimit prin fax/e-mail.

Te pup, si multa sanatate


Gabici
'Be yourself. Everybody else is taken.'

Mergi la inceput