Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Buna seara

Nu-mi vine sa cred, de ieri ati reusit sa umpleti un capitol intreg plus ce mai era de terminat cand am scris eu.

La multi ani Ancuta si David!!!

Jadi, ma bucur ca ti-e mai bine .

Multumesc pentru sustinere Irina si Nadina! Am inceput sa ii dau cu ulei de masline inainte sa-l spal si dupa baie sa-i dau numai cu trixera in zonele afectate. Si maine o sa sun la o dr. sa fac o programare. Sa vedem ce-mi mai zice.

Ioana, sper ca a fost bine cu interviul. Stelute colorate (de fapt nu sunt numai stelute, sunt si niste smile-uri) am gasit la magazinul de cartier de unde am luat si piticii . Erau la douajdemii punguta.

O sa dau si eu o fuga in Selgros (dar nu-l stiu decat pe cel de pe dn1 si n-am intrat niciodata). Vreau si flori dar si ceva care se pune pe saltea sa protejeze, un fel de husa care se prinde cu elastic (ce descriere am putut sa fac, dar chiar nu stiu cum se cheama chestia aia, mi-a zis o prietena ca de acolo si-a luat).

Vad ca ati vorbit de salteaua patului portabil. Si eu am o problema cu ea, in sensul ca acolo unde se indoaie ca s-o bagi in husa s-au deplasat bucatile de lemn si s-a format un fel de santulet. Asa ca i-am pus o patura si peste patura cearsaful. Dar nu-mi place solutia asta, asa ca o sa-i luam ori un alt pat direct ori o saltea care sa stea peste asta. Plus ca atunci cand o fi de coborat nu stiu, chiar nu-mi vine sa-l las numai pe salteluta aia din dotare. Si sotul era incantat de saltelele de la mothercare, asa ca cred ca de-aia ne vom lua. Mie imi plac tare mult produsele lor dar nu pricep de ce trebuie sa fie de 2 ori mai scumpe in romania decat in uk. Si uite-asa, injurand, de-acolo ii iau bodyurile ca stiu ca-i incap bine picioarele grasane si pot sa inchei toate capsele .

Aaaa, azi am fost si eu in cora lujerului si pe langa pampersii la promotie pe care i-am luat am vizionat si hainutele alea misto. Inca nu m-am decis ce sa-i iau dar maine ma duc iar . Oricum m-am ofticat ca erau o gramada de hainute frumoase pt. fetite, asa ca l-am sunat pe husband din cora si i-am zis ca trebuie sa facem o fetita.


Ruxandra, mama de www.hps.ro/matei" target="_blank"> Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

catush sa-ti traiasca micuta crestina si sa va fie de bine botezul.

alinam ofof, dar trebuie sa fii atre pt puiut. Vei razbi tu, vei vedea.

nanadana sa va fie de bine vaccinul.

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Alina, imi pare rau. I-a facut vreun test sau numai pe vorbe a dedus ca e alergic?

Ruxandra, mama de www.hps.ro/matei" target="_blank"> Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Catush sa va fie de bine botezul si sa va traiasca Briana
Nanandana, bine ca ati scapat de vaccin, nici Stefi al meu nu a facut nici o reactie la vaccin. Nu-ti fa probleme cu greutatea, si al meu a crescut mult in inaltime , are 68 de cmm la 3 luni si 9 zile
alinam, lasa si tu, nu fi suparata. Daca totul este sub supraveghere se poate avea grija si nu se intampla nimic rau. Bine ca te-ai dus la medic si s-a depistat alergia. Ce test i-a facut?
[black][black]locca bafta maine la dr. Totul va fi ok!


Vero

Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Cum au modificat putin site-ul asta, tot dau Creaza subiect nou..........M-au derutat.
Marlena, dar nu ii putem culca pe ultimul nivel? Cel de jos? Tu il folosesti doar ca si tarc? Eu ma gandeam ca pana prin toamna iarna sa doarma in el.
Alinam, imi pare rau de alergia lui Vladu'
Catush, noroc cu voi, fetele din Bucuresti ca mai aud ceva ritualuri de botez. La noi nu este (cel putin eu nu am auzit)

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)



www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Locca a fost de ajuns sa ii zic simptomele.

Alina si bb Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

Multumim pentru urari

am terminat de pus pozele de la biserica


Catush&Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitu spune:

Fetele , salutare!
Gata, v-am ajuns din urma.
In rezumat paianjenul meu doarme noaptea de la 11 la 8, apoi ziua cum ii vine de vreo 4 ori juma' de ora.
Controlul de 5 luni il facem abia maine, deci nu am habar cum a luat in greutate luna asta, dar la cat ma oboseste cred ca este sanatoasa (exceptand, dermatita, tendinta de rahitism, caca-maca, ce mai are prin creieri mama-sa).
Am inceput diversificarea de 5 zile ultra original:
- ziua 1 supa si pireu de legume,
- ziua 2 mar ras,
- ziua 3 amandoua,
- ziua 4 amandoua - a fost ok,
- azi: am pus in pireu pastarnac (nu a mancat), am pus in mar banana (a mancat si a facut kk tot marul), cerealele(preferatele ei)le-a refuzat;
Maine mergem la dr. sa vedem CE ARE!
Alinacum ti-ai dat seama ca alergia e la lapte?

Crista mama Clarei (10.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

multumim pt incurajari


roxy,exact cum a descris simonique.scade pofta de nancare,daca nu ii distrag atentia cu ceva,plange,nas infundat...

simonique,cat timp ati luat ospamox?

ege abia a adormit,i-a dat cumnata apa fiartasi racita pt.ca are buzele uscate,crapate.a baut toata apa,ea care nu bea apa.cred ca e dezhidratata.eu m-am cam suparat pe mine si se pare ca mi-a scazut productia de lapte.offf,daca o vedeti ce mucoasa este!!!
ma duc sa dorm.sper sa doarma bie!!

jadi,bine ai revenit



ege

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristell spune:

Diana 30 am vazut pozele cu Mihnea,sa-ti traiasca,e un scump.Am vazut poza cu sotul,sa-ti traiasca,e super poza.Ar trebui sa deschizi si tu o alta sectiune la poze.
Jadi ma bucur ca azi esti mai bine.
Tonnia am gasit pozele si bag repede niste laude:e tare dragalas si sa-ti traiasca.
Godzila spune-mi si mie reteta de somn neintrerupt de bebe daca nu este prea secret.
Catush sa-ti traiasca crestina Maria si felicitari pt. botez.Cand pui pozele?

Mergi la inceput