Dr. Rodica Cristian-Elias

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

iepumic eu zic sa te duci la dr. Ancar, macar iti cunoaste istoricul tau medical de pina acum.
si sa stii ca eu am ajuns la urmatoarea concluzie- sintem oameni, nu animale si meritam atentie pt ca banii vin de la noi in buzunarul lor.
si eu am fost la control si era sa mor cind am aflat ce am. singerarile mele erau continuarea unui chiuretaj facut dupa avortul spaontan, pe care doctorita"finuta si draguta" pe care am avut-o nu mi l-a facut cum trebuia, intelegi? pt ca mereu imi spunea ca la spital este aglomeratie si hai la cabinetul meu particular(unde dai si bani si atentii) si tot nu se termina cu bine.
eu am facut aseara un "nou"chiuretaj, astept biopsie, nici nu este vorba de copii 3 luni de acum incolo; dupa un alt control la aceste 3 luni imi va spune ce am de facut.
mi-a gasit si uter fibromatos(si nu mi-a spus nimeni pina acum) si un ovar cazut mult in zona Douglass,dar normali ca marime si echostructura.
o alta intrebare pe care mi-a pus-o doctorul a fost"ati fost cauterizata vreodata? eu nu, de ce? el- asa pare aici un mic semn. iar m-am ingrozit, eu nu am avut niciodata vreun semn de rana de col sau dureri sau orice in sfera genitala.
azi m-am simtit ingrozitor, am vomat post anestezie de credeam ca
mor.
am de asteptat 3 luni, timp in care fac tratament cu orgametril/asa ca...
BAZEAZA-TE PE TINE si nu uita CA ESTI OM SI AI NEVOIE DE ATENTIA CARE TI SE CUVINE.
IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

IULIA, imi pare tare rau ca treci prin ce treci acum... din pacate ai incaput pe mana unui dr care nu-si face meseria cum trebuie si acum platesti cu sanatatea ta greselile facute acesta... nu am cuvinte pt nepasarea si nesimtirea unora care se numesc 'medici' si nu sunt de fapt decat niste spagari nesimititi! Scuza-ma, dar nu ma pot abtine!

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Iulia, imi pare rau sa aud de problemele tale dar sper sa le rezolvi, cu multa rabdare, constiinciozitate si optimism. Cine era doctorita "finuta si draguta"???? Sus-numita dr. Cristian?
Intr-adevar, Ioana, eu mi-am pierdut increderea in medici dar am totusi nevoie de ei si, mai ales, voi avea daca raman insarcinata. NU vreau sa merg la intamplare, vreau sa merg la sigur. Adica...daca ceva rau s-ar intampla...vreau macar sa stiu ca medicul a facut tot ce se putea si ca daca a iesit prost, nu a mai depins de el.
Astazi mi-am luat soarta in maini si m-am dus la Medicover si mi-am facut analiza de Chlamydia cu de la mine putere, pt. ca am auzit ca infectia cu asa ceva este asimptomatica dar deosebit de pacatoasa....si nu cred ca este exclusa 100% pana nu scrie negru pe alb pe foaia rezultatelor analizelor "negativ".
Sa dea Domnul sa fie totul bine.


Iepumic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Sa dea Domnul, Iepumic! Nu, Iulia nu a fost la dr. Cristian. Si n-am auzit de ea sa faca chestii aiurea. Cam toti doctorii sunt controversati, pana si celebrii Bogdan Marinescu si Tutunaru. Despre ei mai sunt pareri negative, ca sunt si ei oameni! Totusi e important sa fie si oameni, nu numai medici buni, nu? Sper sa ai noroc de data asta si sa fie totul bine.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Abia ce m-am intors de la Spit. Elias. Am fost la dr. Cristian pt. rezultatele analizelor si reteta pt. tratament. Am asteptat 3 ore. Cand in sfarsit a venit (era in operatie), dna dr. a fost foarte draguta si a zis ca ii pare rau ca am asteptat atat. Mi-a explicat foarte clar care este problema si cum se efectueaza tratamentul si care sunt riscurile daca nu il fac cum trebuie. A fost finuta si amabila, ceea ce am apreciat pt. ca atat imi trebuia, dupa 3 ore, un medic care sa ma repeada si sa imi vb. urat. ..si in plus nu avusese nici dumneaei o dimineata relaxata cu atatea nasteri si operatii...Cred ca voi merge in continuare la ea.

Iepumic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Imi pare rau ca ai asteptat 3 ore! Cand era cumnata mea internata ca sa nasca a stat doamna doctor 2 ore numai cu ea. I-a rupt membranele si a incercat sa-i provoace nasterea, insa nu a fost cu putinta, pt ca nu se dilata. Dupa cateva ore a intrat in operatie si a nascut prin cezariana. Apoi a stat la capul ei pana s-a trezit si dupa aia se ducea din 5 in 5 minute s-o intrebe daca o doare ceva si daca vrea sa-i mai bage niste calmante. Iti spun, Iepumic, e un om nemaipomenit! Adta m-a convins sa o aleg ca medic.

Numai bine iti doresc! Ce tratament ti-a dat?

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Ioana, si mie dna dr. imi creeaza impresia de om deosebit. Ba mai mult: de medic in adevaratul sens al cuvantului!!! Pt. ca meseria de medic nu e ca oricare alta.....
Tratament am primit si eu si sotul meu, e ceva de rutina -ovule, creme etc.-dar este prima oara cand primim un tratament ca lumea: amandoi! Pana acum am primit tratament numai eu si mult mai "subtire" decat ce mi-a dat dna. dr. C. iar sotul meu deloc. Si degeaba ma chinuiam eu cu ovule, cu spalaturi etc....daca la primasotul meu imi dadea inapoi un "cadou"....de care saracul nici el nu stia!!!! In plus, problema mea nu e grava deci am toate sansele sa fie bine. Dupa ce o rezolvam pe asta....trecem la cauterizare....Asa ca.....sunt mult mai linistita acum si mai increzatoare...atata timp cat stiu ca exista solutii....sunt optimista. Sunt persoane cu probl. infinit mai grave decat ale mele care isi pastreaza tonusul psihic...si mi-ar fi rusine sa nu fac si eu la fel.


Iepumic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Bravo, Iepu! Ma bucur pentru voi. Faptul ca esti optimista si ca nu ai probleme grave este nemaipomenit. Bafta multa! Sa ne vedem la gravidute in cateva luni

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Buna! Azi mi-au iesit rezultatele la analizele de Chlamydia si infectie urinara.....totul negatiV!!!!!!!!!!! Daca dupa tratamentul pe care il fac acum se rezolva si celelalte probl. si dna.dr. C. ne da unda verde.....doar timpul mai are un cuvant de spus. Brrr....starea mea de spirit oscileaza intre nerabdare si teama.


Iepumic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Bravooooo!!!
Asta da, e o veste buna! Daca rezultatele la analize sunt bune, ramane sa tratezi problema cealalta si apoi sa va apucati de treaba. Ma bucur mult!

Ioana

Mergi la inceput