Menstruatia dupa intreruperea anticonceptionalelor

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blondel spune:

am si eu o interbare legata de contarceptive: pot fi intrerupte inainte de terminarea foliei sau trebuie sa o iei pana la capat ? exista vreun pericol?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Buna!
Blondel:eu le-am intrerup pe 11 februarie, le-am luat pe toate, la mine a fost ca un facut voiam sa le intrerup dar nu stiam exact cand sa o fac, tot amanam sa vorbesc si cu doctorita mea, dar discutand cu prietenele mele ca imi doresc un BB, ca trebuie sa faci o pauza mai mare cu alte metode...cand mi-a s-a terminat folia nici nu am mai luat alta GATA! Si aia a fost... mai bine acum decat mai tarziu .Noi ne dorim f. mult un BB!!! Va trebui sa folosesti alte metode ...le stii f. bine.
Dar daca le iei de mai bine de un an tb NEAPARAT sa faci o pauza de o luna, sau doua. Asta este parerea mea, poate vei mai gasi si alte raspunsuri mai bune!
Te asteptam la "ASPIRANTE OPTIMISTE"!

Georgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns konsuella spune:

blondel,daca vrei sa intrerupi AC ,le intrerupi dupa terminarea foliei.Altfel apar dereglari....Iar luna urmatoare efectiv nu le mai iei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns konsuella spune:

Luna a doua dupa intreruperea AC ,CM mi-a venit exact la 28 de zile ....Acum iar am inceput sa iau AC din cauza cosurilor care iarasi isi faceau aparitia.De data aceasta iau si acidophilus si sper sa nu mai imi dea candida durere de cap si nu numai...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Am luat si eu AC 2 ani jumate. Le-am intrerupt in februarie. Primul CMfara AC (deci nu cel imediat dupa ce am renuntat la pilule) a venit cu intarziere de 10 zile. M-am bucurat si asa pt ca la cumnata mea a aparut dupa 4 luni. Asa ca treaba cu facutul pauzei dupa AC de nu stiu cate luni este poveste. Organismul isi ia singur pauza de care are nevoie. Iar mi se pare o tampenie sa faci pauza in fiecare an daca iei mai multi ani la rand. Pai corpul nostru ce sa mai inteleaga??? Nu dati cu rosii.......... e numai parerea mea.

Cat despre apetitul sexual... nu am constatat nici o modificare.

marinar
http://photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns victoriamaria spune:

fetelor am si eu o problema; am intrerupt AC in data de 28.02.2006(atunci s-a terminat folia), in 20.03 am avut o scurgere maronie timp de o zi, foarte slaba, cat pt. un tampon zilnic, poate fi considerat ciclu? ce parere aveti? a mai patit careva ceva de genul asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

Da, eu, acum multi ani cand am intrerupt Dianele si nu am mai luat nimic 3 ani, de era sa mor se spaima ca am ramas gravida complet aiurea in tramvai.

Acum insa, dupa Microgynon, am alte ciudatenii - o frunte de adolescenta, brobonita toata, o pofta de mancare groaznica si cateva kile in plus (poate si pentru ca m-am lasat si de fumat) si majoritatea simptomelor PMS.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Fetelor, am si eu o intrebare. Am renuntat la Microgynon si tin un regim disociat, pe care il inchei maine. Ink nu am avut menstruatie (eu sper sa nici nu am, pt k vreau bb), dar ieri am observat o... nici nu stiu cum sa-i spun.. hai sa-i zic secretie... e o chestie incolora, fara miros, exact ca o gelatina. Si nu e mereu ! Si... habar n-am ce ar putea fi ! Si nici de la ce ! Ati patit-o si voi ? Ce ar putea fi ? Daca va continua, e cazul sa merg la medic ? (desi, cam asta mi-am propus...)

Edit: am primit raspuns la alt topic.

AMR 2 luni + ... pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Fetelor ajutati-ma si pe mine cu niste informatii.
Fata mea a inceput a inceput sa ia acum prima dat Diane 35 pentru acnee. Are 17 ani si iau cam aparut cosuri pe fata si pe umeri. Am icercat tot ce era de incercat in aria cremelor dar nimic.Si ne chinuim destul de vreo 3 ani. Asa ca ginecoloaga mea ia recomandat sa ia AC dar dupa prima foile nu se vede nici o ombunatatire pe fat insa s-a ales cu o candidoza si vreo 3 kile in plus.Acum eu nu stiu care este efectul acestor pastile ca nu am folosit niciodata (dupa nastere am ramas cu o sterilitate primara)dar intreb deoarece am auzit ca alte AC cum ar fi Marvilon si Novinette nu iti provoaca ingrasarea se pot schimba dupa ce termina folia ? Nu isi da organismul peste cap daca schimba medicamentul?
Va multumesc ,
Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kia spune:

Parerea mea, este sa nu mai indopati copilul de la varsta de 17 ani cu AC pentru o simpla acnee. Skinoren a incercat? e o crema f buna. Eu cu ea am rezolvat acneea (care mi-a aparut la 21 ani) si nu am luat Diane

Mergi la inceput