Mastodynon - Vitex Agnus Castus - (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Miramar Sa intrebi tot ce ti-e neclar. Fa-ti o listuta cu intrebari ca sa nu te pierzi . Bafta!

Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Hello, pe aici nu ma scrie nimeni?
Mai fetelor, io nu stiu ce se petrece cu organismul asta al meu. Azi este a 33 zi si nici urma de CM. Aseara am facut un test ca nu am mai avut rabdare si a iesit negativ binenteles. De cand am inceput sa iau tratamentul asta eu nu mai stiu cate zile are CM; am avut 28,29,30 dar acum e prea de tot. Inainte sa iau plantutele aveam CM ceas 28 zile.
Sa fie de la Mastodynon, de la zmeur, de la EPO?
Marrinaaaaaa?
Andicu, Bubulina,Miramar,stuart

http://community.webshots.com/user/tinisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Alexia28, imi pare rau ca a iesit testul negativ. Nu stiu ce sa-ti spun despre dereglare, eu nu mai iau Mastodynon deocamdata. De fapt, momentan nu mai iau nimic naturist. Nu stiu ce voi face in viitor.
In mod normal, nu aveai cum sa te dereglezi de la naturiste, dar eu zic sa mai astepti si sa mai faci un test.
Bafta multa si sa auzim de II!

Speranta moare ultima!

Cununia noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Buna fetelor,
Eu nuam mai scris nimic pentru ca nu prea am noutati. Sunt la sfarsitul celei de a doua luni de tratament cu extract de zmeur si in primei luni cu Mastodynon. Cred ca extractul trebuie sa-l intrerup luna aceasta, nu?
Alexia28 din pacate nu stiu ce sa-ti raspund, eu sunt abia la inceput cu tratamentele. Mie mi s-a dereglat ciclul din cauza FIV-ului, asa ca acum nu stiu exact cum trebuie sa fie. Eu zic sa mai faci un test, cine stie....
pentru fetele de aici



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stuart spune:

Alexia 28, si eu zic sa mai feci un test, dar daca e sa fie dereglare ma gandesc ca ar putea fi de la EPO care contine Vit E, mai laes daca iei si Vit E forte suplimentar. Stiu ca prea multa Vit E poate produce dezordini pe la ovare.
Tin pumnii insa sa fie cu bb!

Crinuta71, de ce vrei sa intrerupi zmeurica??????

Va pe toate,

Stu, cel buclucas


Ai izbutit? Continua!
N-ai izbutit? Continua!
(Nansen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stuart spune:

Scuze, am vrut sa scriu "...mai ales..." ...de la EPO mi se trage...

Stu, cel buclucas


Ai izbutit? Continua!
N-ai izbutit? Continua!
(Nansen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

quote:
Originally posted by alexia28

Hello, pe aici nu ma scrie nimeni?
Mai fetelor, io nu stiu ce se petrece cu organismul asta al meu. Azi este a 33 zi si nici urma de CM. Aseara am facut un test ca nu am mai avut rabdare si a iesit negativ binenteles. De cand am inceput sa iau tratamentul asta eu nu mai stiu cate zile are CM; am avut 28,29,30 dar acum e prea de tot. Inainte sa iau plantutele aveam CM ceas 28 zile.
Sa fie de la Mastodynon, de la zmeur, de la EPO?
Marrinaaaaaa?
Andicu, Bubulina,Miramar,stuart

Sunt aici dar mai rarut. Ma sefii
Nu stiu ce sa zic pentru ca si eu sunt in mare dilema. Dupa doua luni de Mastodynon urmate de doua de Vitex m-am trezit cu CM doar 25 de zile si asta nu mi s-a mai intamplat niciodata.
Nu pot decat sa sper din tot sufletul ca urmatorul test de sarcina pe care-l vei face sa aiba DOUA liniute!
EPO cum ai luat? Cat si cate zile?

Va pe toate. V-as mai scrie eu multe dar n-am cand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Buna dimineata
Raportez, ziua 34, nu au venit inca. Deocamdata nu mai fac nici un test pt ca de cate ori ma apropii de farmacie ma ia durerea de burta de parca imi vin uratii si renunt sa mai cumpar test. Cred ca mai degraba am ceva la cap....
Stuart, Marrina luna asta cand am luat EPO nu am mai luat si vit E pt ca deja o avea inclusa EPO. Am luat 4 cps/zi. Marrina tu parca luai 6 cps/zi, nu? Si am luat pana in ziua 14.

Va pup pe toate, va doresc o zi frumoasa si sper din tot sufletul sa nu vina uratii pe capul meu.

http://community.webshots.com/user/tinisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

alexia28 Sigur intarzierea asta nu e de la EPO sau vit. E. Ai luat pana in ziua 14 si acum esti in ziua 34. Sa dea Dumnezeu sa fie .

Eu am luat EPO 6/zi.



Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Stuart ma gandeam sa intrerup extractul de zmeur pentru ca asa am inteles ca trebuie sa-l interupt dupa 2 luni (sper ca nu gresesc). Se poate cumva continua si poate 2 luni fara sa-l intrerup? As vrea mult sa stiu cum sa fac, ca nu vreau sa-l interup daca nu trebuie.
Fetelor, ce e acel EPO de care tot crieti aici, scuze de intrebare?
Alexia28 sper ca intarzierea aceasta sa insemne ceea ce vrei si tu, adica .


poze

Mergi la inceput