Mastodynon - Vitex Agnus Castus - (3)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexela spune:

Andicu,
iti scriu exact ce scrie in prospect la indicatii:

- tulburari menstruale bazate pe o insuficienta luteala permanenta sau temporara;
- infertilitate datorata insuficientei luteale;
- indispozitii care pot aparea inaintea perioadei menstruale, ca de exemplu mastodinii, labilitate psihica, endeme ale mainilor si picioarelor, constipatie, precum si dureri de cap si migrene;
- afectiuni dureroase benigne ale sanilor (mastopatie fibrochistica0.

Nu e un sfat profesionist, dar dupa parerea mea cred ca poti lua. Totusi ar fi mai bine sa te consulti cu un medic!
Bafta!

http://tt.lilypie.com/WxvEp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Bun afetelor
Ma alatur si eu voua , is mai activa la fiv in ungaria, doa rma pregatesc pt fiv.
Nedumerirea mea ca imi tot creste prolactina, sub tratament de dostienx imi scade, dar iari imi creste. Duap stimulare, care trebia oprita imi era prl chiar super ok si cm al 28 de ziel ( ca niciodata, intotdeauna la 33-35 de zile) , dar acu iar mi-a crescut prl si nu stiu ce sa fac, sa iau iar dostienx sau sa incerc cu mastodynon. La acest subiect am vazut scriid despre mastodynon, va rog sfatuitima si pe mine.
Va pup pe toate
Andicu si bebe Filip

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterss spune:

fetelor as vrea sa va impartasesc un pic din experienta mea cu vitex si sa va cer un sfat
am inceput sa il iau de 2 luni de 2 ori pe zi capsule de cate 400 mg extract si am observat o categorica imbunatatire inca din prima luna. eu am 28 ani pcos cu infertilitae, ten gras, normoponderala. ce am observat de cand il iau: au disparut cosurile, ma epilez mai rar, in plus fata de asta simptomele pms sunt muuult atenuate....ciclul mi s-a reglat ca ceasul dupa 2 ani de diane 35(luate pt ca mi s-a oprit menstruatia timp de 5 luni in 2005). In plus si asta cred ca ea de bine pt mine si pt cele care incearca sa aiba bb cu vitex, a aparut un spotting in ziua 11. sa fie ovulatie sau e prea devreme pt ovulatie, ce ziceti??
eu stiu ca vitex inhiba faza estrogenica a cilului de maturare si lungeste faza progesteronica. marea mea dilema si intrebarea este daca nu cumva produc ovule prea devreme si de aceea nu raman insarcinata???
sunt fete pe forum care iau si altceva inainte de ovulatie care sa stimuleze maturarea ovulului???
eu nu vreau sa renunt la vitex, imi face ffffffff bine, dar in acelasi timp as vrea sa raman insarcinata, credeti ca e posibil cu ovulatie asa prematura??????

you'll never get to heaven if u're scared of being high

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aryjul spune:

Buna fetele, va rog din suflet sa-mi spuneti si mie unde se gaseste Vitex F caci Mastodynon am cautat peste tot si cica nu se mai gaseste; eu am probleme cu menstruatia-amenoree-nu-mi vine CM decat sub tratament; am facut tot felul de tratamente, stimulare, tratament ptr prolactina ca si asta e marita si tot degeaba ca bebe tot nu apare; as vrea sa incerc si eu cu Vitex, va rog sa mi spuneti si mie unde gasesc. Multa sanatate va doresc la toate!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula33 spune:

Buna fetelor!

Vreau sa va impartasesc si eu din experienta mea cu Vitex Agnus Castus.Dureri de sani am avut si eu dintotdeauna inainte de ciclu cam o saptamana alteori poate mai mult.Cum nici insarcinata nu am ramas niciodata desi imi doresc foarte mult un copil, am facut diverse tratamente de-a lungul anilor si singura data cand nu am avut dureri de sani a fost dupa 10 zile de tratament la Sovata, dar dupa 6 luni durerile au reinceput.
Apoi am luat 2 saptamani Evening Primrose Oil despre care citisem ca este indicat in problema mea, dar mie mi-a facut mai rau.Ma dureau sanii zilnic, nu mai suportam sa ma ating, nu puteam merge, nu puteam sa ma intorc noaptea de pe o parte pe alta, cand reveneam de la orizontala la verticala era un adevarat calvar simteam ca se rup si aveam o durere groaznica.
Aici pe forum am citit despre Vitex Agnus Castus, am luat prima luna tablete cate 2 de 3 ori pe zi am simtit o ameliorare dar foarte putin apoi am schimbat pe tinctiura de Vitex cate 30 picaturi de 3 ori pe zi si schimbarea a fost pe masura. Au incetat durerile, nci cele pe care eu le consideram normale inainte de ciclu nu le-am mai avut.Au trecut 6 luni de cand am luat ultima sticluta si ma simt foarte bine. Multumesc fetelor care au initiat acest subiect si au facut cunoscut vitexul.
Fetelor va doresc sanatate multa si sa va dea DD tot ce va doriti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aryjul spune:

Buna fetelor!

Nu mai ziceti nimic?Vreau sa va intreb daca stie vreuna dintre voi despre produsul nou care inlocuieste Mastodynonul si anume,,Femicur'', ca observ ca despre Vitex nu mi-ati raspuns niciuna.
Va pup si astept un semn de la voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina02 spune:

am citit si recitit de citeva zile forumul acesta dar vad ca se intrerupe si as vrea sa stiu daca mai e cineva conectat
problema maaare cu sinii inainte de ciclu, dureri foarte mari, doctorii nu stiu ce sa zica. am citi de ceea ce ziceati despre vitex, l-am cumparat si am inceput in seara aceasta. dar nu stiu cite picaturi sa iau si daca nu trebuie sa-l combin cu altceva. deci daca puteti sa raspundeti ar fi grozav
spuneti-mi despre experienta voastra reusita sau nu cu vitex-ul
mersi mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula33 spune:

Corina forumul e ok, este activitate la unele subiecte mai multa la altele mai putina.Eu am luat tinctiura de Vitex cumparata de aici din Londra si mi-a facut foarte bine. Nu stiu daca este la fel cu Mastodynonul din tara, asta de aici este vascoasa de culoare ciocolatie si dulcica. Am luat cate 1 ml adica echivalentul la 30 de picaturi de 3 ori pe zi timp de 3 luni.
Spor la baut si sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina02 spune:

salut paula, i-ti multumesc pentru raspuns, esti primul meu contact pe forum, waw.
am inceput cu tinctura, trebuie curaj sa-ti amintesti ca trebuie luata si gustul nu e tocmai grozav dar...nu conteaza important este sa mearga.
tu cit timp ai luat si care au fost imbunatatirile? vreau sa spun, dupa cit timp ai inceput sa simti efectele?noroc cu informatiile voastre caci aici, homeopatul meu habar nu avea.
multumesc pentru raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

buna ziua tituror ma numesc geta si am descoperit de ceva timp ca am ovare micro polichistice si ceva noduli la sani si nu numai asta dar mai am si ceva kilograme in plus si hirsutism(foarte mult par pe fata si corp) si la fel ca si voi cm care imi vine la 3-4 luni odata. am fost la ginecolog si mi sa recomandat MASTODYNON pe care umblu in disperare pe la farmaci si nu il gasesc dac in ultimu timp voi ati mai gasit spunetimi si mie unde am nevoie urgent de el si nu stiu de unde sa il gasesc va pup pe toate

tudor g

Mergi la inceput